Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα σε πεταλιέρα


maroras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την πεταλιέρα μου fender mustang floor. Χθες κατά τη διάρκεια πρόβας ξαφνικά άρχισαν να ανάβουν συνέχεια όλα τα λαμπάκια στους ποδοδιακόπτες (χωρίς να έχω όλα τα εφέ ανοιχτά), ενώ δούλευαν κανονικά οι ποδοδιακόπτες. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά είχα συνδέσει την πεταλιέρα με 4 cable method στο fx loop του ενισχυτή. Έκλεισα και ξανά άνοιξα την πεταλιέρα και στη συνέχεια δεν δούλευαν καθόλου οι ποδοδιακόπτες, εκτός από δυο (το bank/preset + και το tap/tuner), που δουλεύουν μέχρι τώρα. Η πεταλιέρα βγάζει κανονικά ήχο και τα κουμπάκια που έχει γύρω από την οθόνη δουλεύουν κανονικά. Μπορώ δηλαδή να αλλάξω preset με το στρογγυλό knob και να ανοιγοκλείσω τα εφέ με τα κουμπάκια κάτω από την οθόνη. Μόνο που αυτό δεν μπορώ να το κάνω με τους ποδοδιακόπτες.  :'(

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημά; Μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω;

 

FND002.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο ΕΦΑΓΕ ΚΟΜΠΛΑ!!!Δοκιμασε να σωσεις με καποιο τροπο τα patches σου στο pc ( φανταζομαι θα υπαρχει το αντιστοιχο software διαφορετικα γραψε τις ρυθμισεις σε κανενα τετραδιο) και κανε facrory reset!Το παθαινουν αυτο καμια φορα τουτα τα μηχανακια!Ειναι του ΔΙΑΟΛΟΥ!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου