Προς το περιεχόμενο

Rockinger ... 1 βήμα πριν την παραγγελία...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ήρθε η μεγάλη στιγμή!

Αφού σας έπρηξα κανονικότητα με το ξε-ψείρισμα του site της Rockinger ήρθε η ώρα να την αγοράσω. Λεφτά δεν έχω για ξόδεμα, αλλά το μικρόβιο του G.A.S έχει μολύνει σε τόσο μεγάλο βαθμό το μυαλό και το σώμα μου, που δεν αντέχω άλλο...

 

Και ιδού το ερώτημα...

 

ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤEΙΝΕΤΕ???

 

 

Αυτή:

kt005rw.jpg

ή αυτή:

kt007.jpg

:?::?::?:

Κατ' εμέ, τα πλεονεκτήματα του sunburst είναι ότι είναι κλασικό (αν και αυτό μπορεί να θεωρηθεί και μειονέκτημα...) και αξεπέραστο χρώμα. Με αυτό έχουν παίξει ΠΟΛΛΟΙ γνωστοί (από Andy Summers, David Gilmour μέχρι Jonny Greenwood κλπ).

Επίσης στο rosewood φαίνονται τα 2 κομμάτια alder του σώματος

 

Από την άλλη το Candy Apple Red είναι Απίστευτο χρώμα και όχι τόσο φορεμένο... Όμως με αυτό δε θα φαίνονται τα ξύλα του σώματος, πράγμα που σημαίνει ότι αυτό μπορεί να αποτελείται και απο >4 κομμάτια...

 

Τι λέτε??? :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

C.A.R. δαγκωτό!!!!!!!! υπέροχο χρώμα....!

 

Aααα και για το θέμα 4-5-10-2 ξύλα, μην το ψειρίζεις τόσο!!! Mε κάτι τέτοια κολλήματα "έχασα" ευκαιρίες και όργανα μοναδικά!

Aν σ'αρεσει το κορίτσι, να το πάρεις και μην το παιδεύεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

c.a.r!!

 

γιατι η τωρινη σου κιθαρα που πρεπει να αποτελλειται απο 4-5 κομματια σε χαλαει?? (ειχα παιξει μια ολοϊδια στον Καγμακη πριν μερικα χρονια και ειχα παθει πλακα και ας αποτελλουνταν απο 5 κομματια!)

 

οι περισσοτερες vintage Fender ηταν 3 κομματια αλλωστε (και 4-7 στα 70's,80's & 90's) οπως και οι τωρινες

 

καμμια σημασια δεν εχει ο αριθμος των κομματιων (ο μονος λογος για 1 κομματι ειναι η εμφανιση στα "διαφανη" χρωματα οπως το sunburst)

 

καλυτερα λοιπον το car που δεν θα φαινονται και οι κολλησεις!

 

παντως μη φοβασαι η Rockinger εγγυαται 2 κομματια (και αυτο φαινεται αλλωστε ακομα & στο car)

 

ασε που η κιθαρα σου δεν θα εχει το ιδιο χρωμα με ολων των αλλων στη γειτονια σου!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ήρθε η μεγάλη στιγμή!

 

 

ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤEΙΝΕΤΕ???

 

 

 

εγω εχω μια στρατο midnight wine,λιγο πιο σκουρα απο την CAR οποτε ψηφιζω αυτη :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

C.A.R! :D

και για να σε ψησω ακομα πιο πολυ:

ηρθε τις προαλλες ο μιχαλης με την rockringer telecaster του και η κιθαρα ΜΑΜΑΕΙ!αν και δεν εχω εμπειρια απο telecaster γενικα(και απο ηχο και γενικα),μου εκανε τρομερη εντυπωση καταρχην εξωτερικα.φαινεται πραγματικα πολυ ποιοτικη σαν συνολο και μου εκανε τρομερη αισθηση το μανικι.ηταν απιστευτα βολικο και η κιθαρα ειχε τρομερο playability.

μονα.."αρνητικα",αν την συγκρινω με την suhr μου(που ειναι η πιο ελαφρια κιθαρα που ειχα ποτε),ηταν λιιιγο βαρια και υπαρχει σοβαρη περιπτωση να αλλαζα τους μαγνητες για τον drive τονο βασικα.τα καθαρα ηταν φανταστικα.

πραγματικα θα επαιρνα και εγω μια αν εδιναν και maple μανικι και αν το χρωμα ηταν solid color..(οπως και στις highway που το ξυλο δεν φαινεται καθολου..γιαλιστερο αν καταλαβες τι εννοω).ακομα για διαφορους λογους θα προτιμουσα να εχω ..nitro finish :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το car ειναι solid color (δεν φαινονται δηλ. τα νερα του ξυλου) και εγω προτιμω τα χρωματα αυτα,βαρεθηκα να βλεπω ξυλα! :lol:

 

σου αρεσε η ροκινγκερ πουλακι μου ε??

αφου δεν εχει κουρδισμενα ξυλα ρε!!! :!: :lol: :lol:

 

ειναι φυσικο να ειναι βαρυτερη απο τη στρατ σου μια και εχει αναλογικα περισσοτερο ξυλο (μαζα) απο τη στρατ.

 

παντως για alder εγω τη βρηκα πολυ ελαφρια,απο τις ελαφρυτερες τελε κατασκευασμενες απο αυτο το ξυλο που εχω παιξει ποτε (ειναι πιο ελαφρια απο την οριτζιναλ τελε του 1963 που ειχα π.χ.) :wink:

 

τι να το κανεις το νιτρο αγορι μου δεν σου αρεσει ο πολυεστερας της Suhr? :lol:

 

παντως η λατρεμενη 70αρα μπλοντ που εβαλες στο ποστ σου πολυεστερας ειναι!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H rockinger δεν βγάζει tele με maple ταστιέρα???

 

αυτη τη στιγμη οχι,αλλα καθε χρονο αλλαζει τροπαρι .παντως οταν εχει το ενα δεν εχει το αλλο :twisted:

 

πουλαει ομως μπρατσα μεΪπλ σε εξευτελιστικες τιμες οποτε παρε ενα μπρατσο εξτρα και εχε & το ροζγουντ για ποικιλια :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου