Προς το περιεχόμενο

Rockinger ... 1 βήμα πριν την παραγγελία...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι είναι η standard mexico, είναι αρκετά καλή ειδικά με τους seymour duncan (ως προς τον ήχο) αλλά είναι όντως βαριά και κακοφτιαγμένη. Δεν μπορούν να μου στείλουν με maple ταστιέρα αφού έχουν :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

oχι γιατι και αυτοι ετοιμα τα παιρνουν τα κιτ απο Ιαπωνια :wink: (τα ξυλα μονο γιατι μαγνητες & ηλεκτρονικα ειναι γερμανικα)

 

παντως και εγω ημουν κολλημενος με το μεϊπλ και τωρα μια και μου εκατσαν καλα παιζω βασικα με αυτες τις δυο (& την πιστη μου γιαπωνεζα βεβαια) ειναι οι καλυτερες τελε που ειχα ποτε!Ολα μια ιδεα ειναι... :wink:

 

 

4_G.jpg

 

να ειχαν μονο και ενα λιγοτερο βαρετο χρωμα :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μπρατσα που ειναι κατασκευασμενα απο δυο κομματια ξυλου (δηλ με ξεχωριστη ταστιερα η οποια ειναι κολλημενη στο υπολοιπο μπρατσο' date='οπως δηλ. ολα τα rosewood μανικια αλλα με την τεχνικη του round lam που χρησιμοποιουσε η Fender απο το 1963 εως το 1980 ,κανε ενα google για να δεις τι εννοω) ειναι πολυ πιο ακαμπτα & γερα & χρειαζονται πολυ σπανια ρυθμιση,επισης για καποιους που ακουνε :lol: τα ξυλα εχουν περισσοτερο sustain & attack :wink:

 

η πιστη γιαπωνεζικη thinline μου εχει τετοιο (round lam maple) μπρατσο και εχω να την ρυθμισω απο το 1986!!

 

τουφεκι το μπρατσο![/quote']

 

superfunk αααααααα!!!! όλα και όλα ...... τα ξύλα σαφώς ακούγονται.... :lol: :lol: εχουν και αυτά φωνούλα...... αλλιώς στο custom shop της Fender θα πήγαινε Βελανιδιά και πουρνάρι (λέμε τώρα :lol: ) και όχι selected alder or swamp ash .........

εννοείται ότι αστειέυομαι σε γενικές γραμμές αλλά τι να κάνω αφού άμα μια κιθάρα παίζει "ξερά" δεν φταίνε πάντα οι μαγνήτες και ο καβαλάρης και τα κλειδιά και οι χορδές και το ύψος των μαγνητών και το κύκλωμα και και και ...... και τέλος πάντων κάποιες "ξύλινες" συχνότητες θα περνάνε μέσω του ηλεκτρισμού στον ενισχυτη (δεν ξέρω μέχρι να δω το αντίθετο θα αμφιβάλω)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά και από μένα.

Η γνώμη μου elavd είναι να παρατήσεις το sunburst χρώμα, ξέχνα τα όλα περί κλασσικού κτλ.. Κλασσικό είναι μόνο το μαύρο (νόμος) :P :P :P :P

 

Το C.A.R. χρώμα πιστεύω ότι "δείχνει" πάρα πολύ στη συγκεκριμένη κιθάρα, αν κι εμένα ο αγαπημένος μου συνδυασμός "στο μάτι" για tele είναι honey (ή μήπως butterscotch?) blonde σώμα και maple ταστιέρα -> ταιριάζει φοβερά....

 

Αλήθεια τα μεταφορικά για τις rockinger πόσο είναι ρε παιδιά, και το κυριότερο ΓΙΑΤΙ δεν έχει έτοιμα μπάσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως κατοχος στρατ σε sunburst και CAR νομιζω οτι δεν πρεπει να εχεις διλληματα: ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ CAR..........οχι αλλο sunburst καρβουνο.....το πιο παππουδιστικο χρωμα.................

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι θυμαμαι, εχεις πορωση με το 2-tone sunburst.εχω να σου πω οτι την κιθαρα μου την θεωρω κουκλα. σιγουρα ομως ειναι χιλιοφορεμενο χρωμα σε κιθαρα.

αν λοιπον θελεις να ικανοποιησεις την τρελλα σου με το 2tone καλως, αλλιωε και γω τωρα που τις ξαναβλεπω C.A.R. θα επαιρνα.(εχοντας την 2-tone ομως) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι θυμαμαι' date=' εχεις πορωση με το 2-tone sunburst.εχω να σου πω οτι την κιθαρα μου την θεωρω κουκλα. σιγουρα ομως ειναι χιλιοφορεμενο χρωμα σε κιθαρα.

αν λοιπον θελεις να ικανοποιησεις την τρελλα σου με το 2tone καλως, αλλιωε και γω τωρα που τις ξαναβλεπω C.A.R. θα επαιρνα.(εχοντας την 2-tone ομως) :wink:[/quote']

 

Τώρα...με φώτισες!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πάντως μέχρι στιγμής το CAR προηγείται σταθερά και βλέπω να ...κάνει κυβέρνηση. Μόνο μισή ψήφο (του mechmg93) πήρε το sunburst!

 

Το πρωί θα ακολουθήσει η παραγγελία!

Ήδη έχω βάλει στο μάτι και το σχετικό decal στο ebay ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το καλο να την παραγγειλεις κ με το καλο να σου ερθει. μην ξεχασεις την επισημανση για το string tree.για οτι θελεις παρε τους τηλεφωνο, ειναι πολυ ευγενικοι κ εξυπηρετικοι.

 

ειμαι βεβαιος οτι το αποτελεσμα θα ανταμειψει τις προσδοκιες σου. :wink:

 

απ οτι βλεπω πληθαινουμε :lol: α ρε superfunk, μας ανοιξες τα ματια :wink: :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου