Προς το περιεχόμενο

Rockinger ... 1 βήμα πριν την παραγγελία...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους έστειλα από σήμερα email ρωτώντας αν η κιθάρα υπαρχει σε στοκ, αν έχει string tree και αν μπορούν να μου επιλέξουν την πιο ελαφριά διαθέσιμη, και η απάντησή τους ήταν η εξής:

 

Hello,

 

we have the tele-kit in stock. We will choose the lightest one for

you, no problem. The stringtree is included. Delivery time to Greece will be about 2 weeks.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λεει string "tree included". πολυ πιθανως να μην ειναι τοποθετημενο και να ειναι χυμα μεσα στην κουτα.

πολυ πιθανον επισης να ηταν και στην δικη μου κουτα μεσα, αλλα με τετοια μανια που την εσκισα μπορει να το εχασα.

:oops:

εισαι οκ τοτε! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι θυμαμαι' date=' εχεις πορωση με το 2-tone sunburst.εχω να σου πω οτι την κιθαρα μου την θεωρω κουκλα. σιγουρα ομως ειναι χιλιοφορεμενο χρωμα σε κιθαρα.

αν λοιπον θελεις να ικανοποιησεις την τρελλα σου με το 2tone καλως, αλλιωε και γω τωρα που τις ξαναβλεπω C.A.R. θα επαιρνα.(εχοντας την 2-tone ομως) :wink:[/quote']

 

Τώρα...με φώτισες!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πάντως μέχρι στιγμής το CAR προηγείται σταθερά και βλέπω να ...κάνει κυβέρνηση. Μόνο μισή ψήφο (του mechmg93) πήρε το sunburst!

 

Το πρωί θα ακολουθήσει η παραγγελία!

Ήδη έχω βάλει στο μάτι και το σχετικό decal στο ebay ;)

 

 

Για να σε μπερδέψω ακόμη περισσότερο:

Εγώ θα έπαιρνα το Sunburst χωρίς συζήτηση!

 

Η κιθάρα μου έχει χρώμα που ξεχωρίζει απ' του γείτονα (και όχι μόνο-ήταν ενας απ' τους λόγους που την προτίμησα) και επίσης έχει τόσο χρώμα πάνω της που δεν καταλαβαίνεις αν από κάτω έχει ξύλο...

 

Ε, λοιπόν, την έχω βαρεθεί! :cry:

 

Το κλασσικό δεν αποκαλείται τυχαία κλασσικό! Μπορεί να είναι πολυφορεμένο, αλλά είναι διαχρονικό.

 

 

Επίσης μ' αρέσει πολύ περισσότερο ένα πολυκαιρισμένο και ξεφτισμένο sunburst, παρά οποιδήποτε άλλο χρώμα...

 

 

Αν έπαιρνα C.A.R., θα αγόραζα και ένα μαύρο pickguard, που νομίζω ότι θα ταίριαζε...

 

Αυτά...¶ντε με το καλό! :wink:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν την παράγγειλες αλλά κ εγώ ψηφίζω C.A.R.

H δευτερη μου κιθάρα πριν 10 χρόνια είχε τέτοιο χρώμα και ακόμα τη θυμάμαι...τι μ...κια έκανα κ την έδωσα...

Πάντως για να κάνω και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου πιστεύω ότι τέτοιες κιθάρες (απομιμίσεις σε χαμηλή τιμή όπως η rockinger) είναι κατάλληλες για άτομα που ξέρουν και έχουν εργαλεία όπως ο superfunk και ανα πάσα στιγμή μπορεί να τους κάνει τροποποιήσεις αν κάτι δεν του αρέσει.

Δεν ξέρω αν με πιάνετε...για παράδειγμα παίρνεις μια μηχανή απομίμιση η οποία είναι γενικά μέτρια...αν είσαι μηχανικός πειράζεις μερικά πραγματάκια κ την κάνεις να κοντράρει άνετα την original.αν όμως δεν είσαι αναγκάζεσαι να την πηγαίνεις συνέχεια στον μάστορα να σου φτιάξει αυτό και το άλλο και το παράλλο.Στο τέλος έχεις δώσει τόσα λεφτά που θα έπαιρνες την original :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελία έφυγε!!!

 

Τελικά επέλεξα...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

 

candy-apple.jpg

 

:D:D:D

Ελπίζω να μη το μετανιώσω αργότερα!!!

Σε λίγο θα τους τηλ. για να επιβεβαιώσω ότι όλα είναι ΟΚ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε γειά το μήλο! :D

 

Καλή υπομονή μέχρι να έρθει! Οι μέρες θα σου φαίνεται ότι κρατάνε παραπάνω απ' ότι συνήθως... :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν την παράγγειλες αλλά κ εγώ ψηφίζω C.A.R.

H δευτερη μου κιθάρα πριν 10 χρόνια είχε τέτοιο χρώμα και ακόμα τη θυμάμαι...τι μ...κια έκανα κ την έδωσα...

Πάντως για να κάνω και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου πιστεύω ότι τέτοιες κιθάρες (απομιμίσεις σε χαμηλή τιμή όπως η rockinger) είναι κατάλληλες για άτομα που ξέρουν και έχουν εργαλεία όπως ο superfunk και ανα πάσα στιγμή μπορεί να τους κάνει τροποποιήσεις αν κάτι δεν του αρέσει.

Δεν ξέρω αν με πιάνετε...για παράδειγμα παίρνεις μια μηχανή απομίμιση η οποία είναι γενικά μέτρια...αν είσαι μηχανικός πειράζεις μερικά πραγματάκια κ την κάνεις να κοντράρει άνετα την original.αν όμως δεν είσαι αναγκάζεσαι να την πηγαίνεις συνέχεια στον μάστορα να σου φτιάξει αυτό και το άλλο και το παράλλο.Στο τέλος έχεις δώσει τόσα λεφτά που θα έπαιρνες την original :wink:

 

 

εδω θα διαφωνησω ΚΑΘΕΤΑ.Για ποιο λογο?Μα γιατι απλα αυτη η κιθαρα ειναι κλασεις καλυτερη απο ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κατασκευαζει η Fender αυτη τη στιγμη (κατα τη γνωμη μου και απο τις custom shop) σε ολα τα σημεια της (κατασκευη,σετ-απ,λεπτομερεια,ταστα,φινιρισμα,ηχο,hardware κτλ) αρα δεν τιθεται καν θεμα φθηνης απομιμησης.

 

 

δεν μιλαμε αλλωστε για καμμια επιστημη,για bolt on κιθαρες μιλαμε

:wink:

 

παρεμπιπτοντως τα μονα εργαλεια που εχω ειναι ενα κατσαβιδι,5 λιμες & ενα κολλητηρι των 10 ευρω... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικός είσαι (λες και έχεις δει και παίξει με όλες τις Fender του πλανήτη) αλλά δεκτή η άποψη σου.Εξάλλου κι εγώ την άποψη μου λέω οπότε...

 

Υ.Γ. Καλά με "ενα κατσαβιδι,5 λιμες & ενα κολλητηρι των 10 ευρω" φτιάχνεις αυτές τις υπέροχες warmoth tele?Ταστοδουλειές κλπ που μας λες κατα καιρούς που τα κάνεις?Την κιθάρα από το μοναστηράκι πως την έφτιαξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΓΟΝ

 

Παιδιά μόλις μίλησα με τον τύπο στη Rockinger και μου ζητάει ΦΑΞ από την πιστωτική και το διαβατήριο, για να προχωρήσει η παραγγελία!!!

 

Για την πιστωτική το είχα ξανακάνει (κρύβοντας τα μεσαία 7 ψηφία), αλλά το ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!!!????

 

Πολύ παράξενο μου φαίνεται...

 

ΥΓ: mechmg93 του είπα ότι η δική σου δεν είχε string tree και μου είπε ότι θα μου στείλει ένα extra τζάμπα.. ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου