Προς το περιεχόμενο

Rockinger ... 1 βήμα πριν την παραγγελία...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

2 πράγματα συχαίνομαι, stingray και telecaster με rosewood ταστιέρες! Καθαρά θέμα αισθητικής! Σε όλα τα άλλα όργανα του κόσμου δεν έχω κανένα πρόβλημα! Elavd candy apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ψηνομαι πολυ για μια απο τις 2 tele που εβαλα φωτο...η μια ειναι fender και η αλλη haar...ψηνομαι παρα πολυ για την haar... 8)

 

oι HAAR ειναι θαυμασιες και πολυ φθηνες για αυτο που ειναι (δηλ. εξαρχης κατασκευασμενα καστομ οργανα και οχι συραφες ξυλων & μπρατσων γνωστων κατασκευαστων)

 

επισης ,αν θες,εχουν ταστιερα αποτελουμενη απο 2 κομματια maple (BIG PLUS)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης ' date='αν θες,εχουν ταστιερα αποτελουμενη απο 2 κομματια maple (BIG PLUS)[/quote']

 

το οτι ειναι πολυ καλες κιθαρες το ηξερα αλλα αυτο που μου ειπες με την ταστιερα δεν το ηξερα και δεν το καταλαβα..δηλαδη;;BIG PLUS;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι κρίμα που δε βγάζει με maple...

Αυτό με ψιλοχαλάει και εμένα να πω την αλήθεια, αλλά από την άλλη όχι τόσο ώστε να μη την παραγγείλω...:D

Στο κάτω κάτω, αν ξενερώσω τόσο (που δε το βλέπω εδώ που τα λέμε...), κάνω αυτό που λέει ο SF ;)

n008rm.jpg

170¤ έχει.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μπρατσα που ειναι κατασκευασμενα απο δυο κομματια ξυλου (δηλ με ξεχωριστη ταστιερα η οποια ειναι κολλημενη στο υπολοιπο μπρατσο,οπως δηλ. ολα τα rosewood μανικια αλλα με την τεχνικη του round lam που χρησιμοποιουσε η Fender απο το 1963 εως το 1980 ,κανε ενα google για να δεις τι εννοω) ειναι πολυ πιο ακαμπτα & γερα & χρειαζονται πολυ σπανια ρυθμιση,επισης για καποιους που ακουνε :lol: τα ξυλα εχουν περισσοτερο sustain & attack :wink:

 

η πιστη γιαπωνεζικη thinline μου εχει τετοιο (round lam maple) μπρατσο και εχω να την ρυθμισω απο το 1986!!

 

τουφεκι το μπρατσο!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Takis φωτιές θες να μου βάλεις...? Εδώ δε μπορώ να αποφασίσω μεταξύ 2 χρωμάτων, εσύ μου δείχνεις κι άλλα???

:lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk, fender telecaster mexico με αλαγμένους seymour duncan μαγνήτες (str-3 και stk-t3) ή rockinger? H μεξικάνικη που έχω είναι φίλου ο οποίος μου την είχε δώσει γιατί δεν έπαιζε αλλά τώρα την ζητάει πισώ. Να την δώσω και να πάρω μια rockinger ή να την κρατήσω και να του δώσω χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rockinger! καμμια συγκριση ,ειδικα αν μιλας για τη standard mexico. :wink:

 

αν παλι μιλας για καμμια πολυ ελαφρια & καλα κατασκευασμενη(πολυ σπανιο ομως ειδικα στο ταιριασμα μπρατσου σωματος) 50s reissue κατι παιζει ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Takis φωτιές θες να μου βάλεις...? Εδώ δε μπορώ να αποφασίσω μεταξύ 2 χρωμάτων' date=' εσύ μου δείχνεις κι άλλα???

:lol: :lol:[/quote']

 

:lol: :lol:

απλα εγω εχω παθει πλακα με το Lake Plcid Blue χρωμα τις tele που εβαλα στην φωτο και ειναι και το χρωμα που θα μπορουσε να με κανει να παρω την tele μου με rosewood.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου