Προς το περιεχόμενο

Ο Βιασμός μίας explorer (Guitar Project)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να πέρνεις ιδέες, να μία που έχω φτιάξει εγώ...με πολύ στόκο και δουλειά γιατί είχε τρέμολο!!

 

Nice! Την ειχα δει στο site, αλλα δεν ηξερα οτι την εχεις τελειωσει... Thumbs up!  ;) ;)

Βεβαια εγω εχω πιο "απλα" πραγματα στο μυαλο μου απο αποψη χρωματος και σχεδιου. Να σου πω, σε εχω ξαναρωτησει, αλλα σε περιπτωση που θελω μετα το βαψιμο να χτυπησω ενα logo στο headstock, μπορεις να με βοηθησεις? Μαλλον θα βαψω ασπρο το head και θα κανω ενα μαυρο logo της μαμας εταιριας πανω (gibson)

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν δεν έχεις σκοπό να την πουλήσεις βάλε και δικό σου logo. Θα είναι πιο "δικιά σου" και στα μάτια σου τουλάχιστον θα είναι μοναδική

 

...καλά το πας με το neck through...η γνώμη μου είναι να το γλυκάνεις λίγο ακόμα απο την πλευρά του μπράτσου αλλά.....εσύ αποφασίζεις ;D

 

Αν τρίβεις με γυαλόχαρτο και με το χέρι μόνο (χωρίς τακάκι), πριν βάψεις φτιάξε ένα τακάκι με σχετικά μεγάλου grid γυαλόχαρτο (800) και πέρνα την κιθάρα τουλάχιστον στα σημεία που μόνταρες. Δεν "τρώει" ξύλο και ουσιαστικά θα το ψιλογυαλίσει. Θα σου αποκαλύψει ατέλειες και βαθουλωματάκια που μόνο μόλις έπεφτε το βερνίκι θα φαινόταν. Επιδιόρθωσέτα με τακάκι και 240 γυαλόχαρτο και επανέλαβε με το 800 όσο χρειαστεί

 

@marathon:

το "πτερύγιο" είναι πιο λεπτό και μυτερό ή μου φαίνεται? Εσύ το έκανες ή ήταν έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις σκοπό να την πουλήσεις βάλε και δικό σου logo. Θα είναι πιο "δικιά σου" και στα μάτια σου τουλάχιστον θα είναι μοναδική

 

...καλά το πας με το neck through...η γνώμη μου είναι να το γλυκάνεις λίγο ακόμα απο την πλευρά του μπράτσου αλλά.....εσύ αποφασίζεις ;D

 

1) Μωρε δεν θα την πουλησω, αλλα το λογοτυπο της gibson εχει αυτο το "κατι" που με τραβαει ;D. Ισως βαλω κανα ονομα μοντελου απο κατω, δικο μου  ;)

 

2) Φοβαμαι λιγο οτι θα παραγινει λειο και δεν θα βολευει στο χερι. Στην παρουσα κατασταση ειναι απαιχτο σε feel

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στο λέω για να γίνει λείο...

 

μόλις λειάνει η επιφάνεια και δεις μέρη που δεν είναι λεία σημαίνει οτι είναι απο βαθουλώματα που δεν "πιάνει" το τακάκι.

 

στην αίσθηση δεν λέει και τίποτα αφού θα βαφθεί αλλά αυτά τα βαθουλώματα θα φαίνονται πάρα πολύ όταν βάψεις την κιθάρα γατί θα "γυαλίζουν" και θα αντανακλούν διαφορετικά.

 

Edit: sorry νομιζα οτι έλεγες για το τρίψιμο.

Κάνε το όπως σε βολέυει. Εννοείται. Δεν το συζητάω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου