Προς το περιεχόμενο

Καινούργιο μπάσο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλως ηρθες στην αντρικη πλευρα της μπαντας. ;D

Τα edge εχουν αρκετα καλη φημη για beginner οργανα, οποτε λογικα θα το ευχαριστηθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλως ηρθες στην αντρικη πλευρα της μπαντας. ;D

;D ;D ;D

Τα edge εχουν αρκετα καλη φημη για beginner οργανα, οποτε λογικα θα το ευχαριστηθεις.

Όποιο review διάβασα για το συγκεκριμένο όργανο,το χαρακτηρίζουν value for money(δυστυχώς δεν υπήρχε stock στο κατάστημα που έκανα την παραγγελία,για να το δοκιμάσω,αλλά δε βρήκα και κάποιο review στο youtube).Ελπίζω να είναι ένα αξιοπρεπές όργανο  :-\

Όσο για τον ενισχυτή,τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν υπάρχει ούτε ισπανικό δίφραγγο για ξόδεμα( :P),οπότε θα βολευτώ στο studio με ενισχυτή και στο σπίτι με ακουστικά,μέχρις ότου βάλω κάτι στην άκρη ή γίνει η ανταλλαγή ενισχυτών ,που έχω στις αγγελίες  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πριν μερικές μέρες παρέλαβα το μπάσο μου και το μόνο που μπορώ να πω είναι ΓΟΥΑΟΥ!(ξέρω πως η αντίδρασή μου είναι υπερβολική,επειδή είναι το πρώτο μου μπάσο,αλλά...τι να κάνεις... :P)

Πάντως,τα knobs για ένταση και τόνο κάνουν τον ήχο πολύ παραμετροποιήσιμο και η όλη κατασκευή φαίνεται αρκετά στιβαρή.

Από τη στιγμή που το πήρα,όποτε έχω ελεύθερο χρόνο,δε βγάζω τα ακουστικά από τα αυτιά μου(παίζω μέσω του v-amp3 και ΠΡΕΠΕΙ να πάρω ενισχυτή :P)...και το παράδοξο...βλέπω βελτίωση και στο παίξιμο της κιθάρας,γιατί το μπράτσο της μου φαίνεται,συγκριτικά,πολύ λεπτό και οι αποστάσεις μεταξύ των τάστων,σαφώς,μικρότερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Άντε με γειά σου λοιπόν!Θυμάσαι που σου είχα πει για το θέμα του ενισχυτή?Forza για εντάση να το ευχαριστηθείς.

    Όσον αφορά το θέμα των τάστων που είπες είναι αλήθεια,αλλά θα παρατηρήσεις και το αντίστροφο φαινόμενο,αν παρατήσεις για λιγο καιρό το μπάσο και παίζεις μόνο κιθάρα,μόλις το ξαναπιάσεις θα σου φαίνεται μουλάρι! ;D

 

Βάρα το αλύπητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου