Προς το περιεχόμενο

D.I.Y. 1/2Watt ενισχυτής κιθάρας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πηγαινε στο ελεκτρονικα..ειναι γωνια πανορμου και αλεξανδρας στο πρωτο στενο της πανορμου απεναντι απο ενα σχολειο αν θυμαμε καλα η κατι γηπεδα εχει εκει..εεε πανω απο 2-3 ευρω δν εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε τσιπάκια να χετε γιατί καίγονται αν κάνουμε λαθάκια... Τα τσιπ μπορεί κανείς να τα βρει στον κατουμά ή αν ξέρετε από web, στο banzai music de. Κάνουν 50-70λεπτα το καθενα, μη σας πουν καμιά τρελή τιμή(3Ευρώ πχ).

 

http://www.banzaimusic.com/LM386N-1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον κατουμα πηγα πρωτα απο ολα αλλα του ειχαν τελειωσει πηγα και σε καποια μαγαζια πιο πανω αλλα επισης δεν ειχαν.θα παω και εκει που μου ειπε ο φιλος john στην πανορμου.

 

παντως να πω μια αληθεια επειδη αγορασα ολα τα υπολοιπα εξαρτηματα δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με τα ποτενσιομετρα που ειναι τις πλακας στην ελληνικη αγορα και η πλακα ειναι οτι τους ζητας κατι καλητερο και δεν υπαρχει ή υπαρχουν κατι αλλα πανακριβα με 6 ευρω το ενα.κατι ενδιαμεσω δεν εχω βρει μεχρι στιγμης που τουλαχιστον να μην ειναι πλαστικουρα.

 

αν καποιος ξερει καποιο μαγαζι που να εχει και κατι καλύτερο σε ποιοτητα στα ποτενσιομετρα ας μας πει να ξερουμε και εμεις.

 

οσο για το banzai.com το ηξερα αλλα δεν ειχα υπομονη να περιμενω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμισου οτι δεν χρειαζετε να εχεις το τσιπ για να κανεις ολη τη δουλεια..αυτο μπενει στο τελος..βαλε την βαση κολλα τα καλωδια κανε τις συνδεσεις σου και μολισ βρεις το τσιπ...ετοιμος/η  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ το banzai πάντως θα βρείτε ό,τι χρειάζεστε, είναι οικονομικό και μάλιστα στέλνουν σε ΕΛ.ΤΑ με χαμηλή χρέωση(4-5Eur) μέσα σε μια εβδομάδα περίπου. ¨Εχω παραγγείλει κι είναι καλοί. Μονο θέμα, να είναι όλα τα items "in στοκ" φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε και τους παρακάτω ενισχυτές που έχουν το ίδιο κύκλωμα(τη simple έκδοση), χωρίς volume-gain, μόνο οn/off: και πόσο κάνουν.......!?!

 

http://hottieguitars.com/shop-hottie/hottie-amps/hottie-flame-amp/

 

Αν έχεις και δυνατούς humbucker, έτσι ακούγεται:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φτιαξει εναν με τις πρωτες οδηγιες μεσα σε κουτι παπουτσιων, και δουλευει μαι χαρα..

ποσταρω για 2 λογους:

1.προσπαθω να βρω ενα τροπο να εχω ον/οφ διακοπτη για το γκειν και να αναβει ενα λεντακι οταν ειναι ον και τα χω βρει σκουρα.

2. εβαλα αντι για διακοπτη ενα ποτενσιομετρο (5Κ νομιζω) (για αουτ εχω 2 ηχεια απο 4 ωμ σε σειρα ,ιδεα απο αυτο το ποστ :) ) λοιπον οταν εστριβα το ποτ απο το τερμα προσ τα πισω ακουγοταν ενας ηχος σε φαση συνθ που ανεβαζε συχνοτητα! μπορει καποιος να εξηγησει το παραδοξο,μηπως βρε8ηκε αλλη μια χρηση  για το θαυμασιο τσιπακι;(δεν υπηρχε τιποτα συνδεδεμενο σε εισοδο/εξοδο για να σας προλαβω)

 

αυτα απο μενα και συγχαρητηρια για τισ πολυ καλες οδηγιες στον  sottos

(ανεβαζω και δειγμα του ηχου)

lm386weird.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου