Προς το περιεχόμενο

SOS!Που να πάω την κιθάρα μου για ACTION σεταρισμα???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά ! θα θελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε γιατι τά' χω παίξει!

έχω μια Gibson Les Paul Classic reissue 1960 και εδώ και αρκετό καιρό προσπαθώ να την σεταρω μόνος μου (όλα καλά με intonation) και αντιμετωπίζω πρόβλημα στο θέμα του action  >:(  ???

Προσπαθώ να χαμηλώσω τις χορδές(10αρες DR) τις χαμηλώνω τέλος πάντων και μου τασταρει η Ε η 1η, το ξαναφτιαχνω τασταρει παλι κλπ κλπ ολο κατι τετοια γινοντε κ ξενερωνω τρελα οταν παω να παιξω, γι αυτο δεν αντεχω αλλο και θελω να την παω σε ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΝΑ  ΞΕΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΟ ACTION ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΡΙΒΗ ΚΙΘΑΡΑ! Παιζω black metal παιδια κ επειδη παιζω και lead φαση γενικα θελω τις χορδες χαμηλααα επιτελους.Πιστευω πως μπορει να γινει κτ τετοιο διοτι η κιθαρα ειναι μια πολυ καλη κατασκευη δεν εχει θεματα νομιζω απο αποψη υλικων και πιστευω οτι μπορει να εκπληρωθει η ευχη μου!Οπως βλεπετε συναδελφοι ειμαι αγανακτισμενος!!!!!  ??? Αν μπορει καποιος να μου πει (και απο εμπειρια αν εχει παει την κιθαρα του δλδ)αν ξερει κανεναν στην αθηνα που να κανει σεταρισμα βασικα το action οπως σας ειπα και truss rod, ας με βοηθησει PLEAAAASE! THNX προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

διαβασε, παρε κανα βιβλιο και μαθε μονος σου να το κανεις ακριβως οπως θες. δυσκολα να βρεις καποιον να ξερει τι ακριβως εχεις στο νου σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως καγμάκης. Άσε τον Ηρακλή και τα παιδιά στο μαγαζί να σου κάνουν το πρώτο,θα σου πουν κ 2-3 πραγματάκια για να κάνεις μόνος σου τα υπόλοιπα!

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως καγμάκης. Άσε τον Ηρακλή και τα παιδιά στο μαγαζί να σου κάνουν το πρώτο,θα σου πουν κ 2-3 πραγματάκια για να κάνεις μόνος σου τα υπόλοιπα!

Πλάκα κάνεται στο παιδί έτσι?.....Δεν εξηγείται αλλιώς... ::)

Πήγαινε αδερφέ στον Κουρμπή ή στον Οικονομάκη...

 

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητέ κατ' αρχάς ψυχραιμία, να βάζεις SOS! για να σετάρεις μια κιθάρα... κομματάκι τραβηγμένο...  ;)

 

εδώ πιστεύω θα βρεις αρκετές πληροφορίες για να το κάνεις μόνος σου

 

http://www.youtube.com/results?search_query=guitar+setup+les+paul&aq=f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητέ κατ' αρχάς ψυχραιμία, να βάζεις SOS! για να σετάρεις μια κιθάρα... κομματάκι τραβηγμένο...  ;)

 

εδώ πιστεύω θα βρεις αρκετές πληροφορίες για να το κάνεις μόνος σου

 

http://www.youtube.com/results?search_query=guitar+setup+les+paul&aq=f

φιλε εχω ηχογραφησεις και πρεπει να κανω συντομα ενα καλο σεταρισμα γι αυτo εβαλα SOS!  :) ευχαριστω για το link, τον εχω δει αυτον τον τυπο,καλος ειναι αλλα δεν δειχνει και πολλα στο truss rod section  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου