Προς το περιεχόμενο

SOS!Που να πάω την κιθάρα μου για ACTION σεταρισμα???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια κοπέλα μου το είχε πει εμένα αυτο κάποτε :P :P (χουμορ κάνομε εννοείται)

δλδ πιο απο τα δυο δεν ισχυει?? τα 25 ευρω η οτι θα την μεταμορφωσει????  :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω αιωνιο προβλημα με την ΜΙ την εκτη δηλαδη ψιλοτασταρει στο 12-14 ταστο...ολοκληρη η κιθαρα ειναι κομπλε μονο εκει εχω το προβλημα...και ειναι καινουρια κιθαρα απλα της εχω αλλαξει μαγνητες 3 φορες(στρατ) και καθε φορα εχω αυτο το προβλημα...εχω παιξει και με saddles αλλα παλι χανει....δεν τασταρει ακριβως απλα οταν παιζω 12ο ταστο ο ηχος ειναι λες και μπλεκονται και αλλες νοτες μαζι,,,ενα περιεργο πραγμα σαν να ανεβοκατεβαινει η νοτα πανω κατω...τι να πω τα νευρα μου

αυτο ακριβως παθαινω και εγω φιλε, φτιαχνω το action κ η μι η 1η στο 12 μεχρι το 15 παθαινει αυτο που λες ειναι Insane αυτο !χαχα!τι αλλο θα δουμε ρε γαμωτο!!!  ??? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω αιωνιο προβλημα με την ΜΙ την εκτη δηλαδη ψιλοτασταρει στο 12-14 ταστο...ολοκληρη η κιθαρα ειναι κομπλε μονο εκει εχω το προβλημα...και ειναι καινουρια κιθαρα απλα της εχω αλλαξει μαγνητες 3 φορες(στρατ) και καθε φορα εχω αυτο το προβλημα...εχω παιξει και με saddles αλλα παλι χανει....δεν τασταρει ακριβως απλα οταν παιζω 12ο ταστο ο ηχος ειναι λες και μπλεκονται και αλλες νοτες μαζι,,,ενα περιεργο πραγμα σαν να ανεβοκατεβαινει η νοτα πανω κατω...τι να πω τα νευρα μου

 

 

αυτο ακριβως παθαινω και εγω φιλε, φτιαχνω το action κ η μι η 1η στο 12 μεχρι το 15 παθαινει αυτο που λες ειναι Insane αυτο !χαχα!τι αλλο θα δουμε ρε γ***το!!!  ??? ;)

 

To πρόβλημά σας δεν είναι ταστάρισμα. Λέγεται Stratitis. Πρόκειται περί... ασθένειας στις Strat, που προκαλείται από το μαγνητικό πεδίο του neck μαγνήτη.

 

Κατεβάστε λίγο το neck μαγνήτη από τις βίδες του, στην πλευρά των μπάσσων και θα περιοριστεί πολύ (ή θα λυθεί τελείως).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου