Προς το περιεχόμενο

Ένα χαζό θέμα με κούρδισμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα και εγω παρόμοιο θεματακι. Ενα seiko κουρδιστηρι "χειρός" μου έδειχνε άλλες ενδειξεις από ένα korg-πεταλι. και τα δυο ρυθμισμενα στα 440hz. αλλα εκεί κυρίως έπαιζε θέμα ακρίβειας. ενώ το seiko μου εδειχνε οτι ήμουν οκ, το korg ήθελε ακομα 2-3 τελιτσες για να αναψει πρασινο. μήπως παίζεται κάτι παρόμοιο και σε σένα? γιατι υποθέτω ότι το zoom έχει μεγαλύτερη ακρίβεια από το HB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κανένας δεν κουρντίζει με το αυτί πιά ?

 

Που αυτί πλέον...άντε σε καμιά ακουστική καμιά φορά...

Σήμερον ημέρα υπάρχει πάντα ένα κουρδιστοπέταλο στην pedalboard ;)

Τεχνολογιά βλέπεις... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το αυτί στο σπίτι. Όταν είσαι στο στουντιο όμως και σε συναυλίες?Τι ? Θα βάζεις την πιανίστρια να σου δώσει μια ΛΑ και μετά αρμονικές??? XD

 

H λύση είναι μία: korg pitchblack. Θα δώσεις 60 ευρώπουλα αλλά....θα κάνεις την τύχη σου. Ιδανικό για σπίτι,γραφείο,συναυλία,παραλία ^_^

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτι υπαρχει αλλα οπως λεει και ο ανωθεν φιλος χρειαζεται παντα ενα κουρδιστηρι, οπως και να εχει. στο live γλυτωνεις χρονο και λαθη. σκεψου να κανεις λαθος πανω στο live, οσο καλο αυτι και να εχεις, παει ολο το κομματι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτι υπαρχει αλλα οπως λεει και ο ανωθεν φιλος χρειαζεται παντα ενα κουρδιστηρι, οπως και να εχει. στο live γλυτωνεις χρονο και λαθη. σκεψου να κανεις λαθος πανω στο live, οσο καλο αυτι και να εχεις, παει ολο το κομματι. 

+1 ααακριβώς

τώρα από κουρδιστήρι σε κουρδιστήρι,και λίγο να ξεφεύγει δεν κάνει μεγάλη αίσθηση. Το korg pitchblack πάντως είναι μπαμ πάντα όποτε το χρειάζομαι XD

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου