Προς το περιεχόμενο

Θέλω Φτηνή Ηλεκτρική !


DrRhythm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως η δική μου γνώμη είναι ότι για πρώτη κιθαρα το πρώτο πραγμα που θα πρέπει να κιτάξει (και το βασικοτερο κατα την αποψή μου πάντα) είναι να του αρέσει του ίδιου η κιθάραν να την πέρνει στα χέρια του και να το χέρετε ρε παιδί μου, γιατι όσο καλη και να είναι η κιθάρα άμα δεν σου αρέσει εσένα θα την παρατήσεις σε δυο εβδομάδα

 

Τώρα αν η κιθάρα που θα πάρεισ δεις ότι μετά από κάπιο καιρό δεν σε καλήπτει από άποψη ήχου της αλάζεις τους μαγνήτες και είσαι Ο.Κ.

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσεχε μην αγορασεις καμια τοσο φτηνη που για να παιξεις θα χρειαστει να σπασεις τα δακτυλα σου.αν θες να δωσεις μεχρι 200 ευρω πιστευω πως σε συμφερει να αγορασεις μια μεταχειρισμενη που λογικα θα ειναι καλυτερη απο την "200αρα" καινουργια.

 

 

Τι εννοείς mentalvortex να σπάσω τα δάκτυλά μου; Για πες' date=' τι πρέπει να προσέξω; αυτές τις δύο stagg που αναφέρω παραπάνω τις έχεις δει;[/quote']

 

απλα εχω παιξει με μερικες πολυ φθηνες κιθαρες και πραγματικα ειναι πολυ "σκληρες" στο παιξιμο και σου πονανε τα δαχτυλα μετα απο λιγο.αυτες τις STAGG παντως δεν τις γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η δική μου γνώμη είναι ότι για πρώτη κιθαρα το πρώτο πραγμα που θα πρέπει να κιτάξει (και το βασικοτερο κατα την αποψή μου πάντα) είναι να του αρέσει του ίδιου η κιθάραν να την πέρνει στα χέρια του και να το χέρετε ρε παιδί μου' date=' γιατι όσο καλη και να είναι η κιθάρα άμα δεν σου αρέσει εσένα θα την παρατήσεις σε δυο εβδομάδα

 

Τώρα αν η κιθάρα που θα πάρεισ δεις ότι μετά από κάπιο καιρό δεν σε καλήπτει από άποψη ήχου της αλάζεις τους μαγνήτες και είσαι Ο.Κ.[/quote']

 

σωστος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η δική μου γνώμη είναι ότι για πρώτη κιθαρα το πρώτο πραγμα που θα πρέπει να κιτάξει (και το βασικοτερο κατα την αποψή μου πάντα) είναι να του αρέσει του ίδιου η κιθάραν να την πέρνει στα χέρια του και να το χέρετε ρε παιδί μου' date=' γιατι όσο καλη και να είναι η κιθάρα άμα δεν σου αρέσει εσένα θα την παρατήσεις σε δυο εβδομάδα

 

Τώρα αν η κιθάρα που θα πάρεισ δεις ότι μετά από κάπιο καιρό δεν σε καλήπτει από άποψη ήχου της αλάζεις τους μαγνήτες και είσαι Ο.Κ.[/quote']

 

 

¶ντε γιατί είχα απελπιστεί κι ετοιμαζόμουνα να παρατήσω τελείως την ιδέα της brand new κιθάρας! thnx . Περιμένω κι άλλες παρατηρήσεις, κι αν έχει δει κάποιος τις κιθάρες που έχω αναφέρει στην αρχή του post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά γύρνα και δοκίμαζε.

Εγώ 'εχω μια SQUIER BULLET STRAT και εχει πολύ ωραία ταστιέρα για τα 130 ΕΥΡΩ 8O πού έδωσα για καινούργια (αρκεί να φανταστεις οτι βγήκα να δω για πετάλια εκείνη την ημέρα).

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μουσικη θες να βγαλεις με την κιθαρα? metal ή κατι σε πιο rock?

 

για metal ψαξε κατι σε ibanez/jackson

για rock ψαξε κατι σε squier strat καλυτερα

 

τωρα αν ειναι παραπανω απο 200 λιγο μη με σκοτωσεις το προτιμω απ'το να παρω osmond ας πουμε.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στυλ που θέλω να παίξω είναι Alt.rock , αλλά χωρίς αυτό να είναι περιοριστικό. Βασικά βρήκα μια Ibanez ομορφούλα και τώρα μαζεύω τα φράγκα (215€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanez GAX 70 είναι το όνομα του καινούριου μου "παιχνιδιού". :D Για όσους ενδιαφέρονται, την πήρα 209 euro από τον Τρίμη, μαζί με ζώνη, θήκη καλή, μπλούζα Ibanez, και καλώδιο. Φώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου