Προς το περιεχόμενο

Μπάσσο θόρυβος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά.. πήρα χθες ένα μπάσσο και όταν δεν ακουμπάω τις χορδές.... ακουγεται βββζζζζζζζ.. ;D... τι ειναι αυτό ειναι πρόβλημα γείωσης???  να το πάει πίσω ή λύνεται εύκολα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι φτηνο το μπασσο ειναι απολυτως λογικο, δεν εχουν καλα ηλακτρικα τα φτηνα. δοκιμασε να κοπσεισ το tone.

αν ειναι ακριβο τοτε πηγαινε το εκει που το αγρασεσ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι φτηνό... το καλώδιο δεν έχει πρόβλημα το βάζω και στην κιθάρα και ειναι κομπλε.... τι εννοείς να κόψω το tone?? φτιάχνεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει κανείς κάνα λινκ για να αρχίσω να διαβάζω κάνα οδηγό για κυκλώματα ή βίντεο ή τίποτα τέτοιο σχετικά με κιθάρες??? Καιρός είναι να μαθαίνουμε σιγά σιγά….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι jazz bass θα ακούγεται ο κλασσικός θόρυβος του μονοπήνιου... Αν δεν σε εμποδίζει στο παίξιμο μην ασχοληθείς... Αν σε εμποδίζει τότε πήγαινέ το σε έναν μάστορα μήπως έχει φύγει καμιά γείωση...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι σε μονους τυπου jazz και ακριβο να ειναι τον θορυβο του θα τον εχει.Ειναι στη φυση του μονο.Εκτος αν ειναι ειδικοι (noiseless).

 

Το ιδιο εχω κ γω με το φτηνο squier vintage mod jazz bass που εχω παρει.Αλλα δεν ειναι προβλημα αφου δεν ακουγεται οταν αρχιζουν τα νταβαντούρια.Οταν δεν παιζεις κλεινεις το volume  και ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου