Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Ibanez RG2550Z!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

KSEKOURDISTE..... εγω...ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ...ειμαι...κι...οχι...ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ...αν...παλι...δεν...καταλαβαινεις...τι.....γραφω...και...μπερδευεσαι...τοτε...μπορεις...οταν...βλεπεις...δικο...μου...ποστ.......να......το...προσπερνας...και...να...μην...το...διαβαζεις...καν !!!!....!!!!....!!!!....!!!....!!!!....!!!!

 

εξυπναδες !!!

 

 

Αυτο παντως που ειπωθηκε για το οτι κανενας σοβαρος μουσικος δεν παιζει με ιμπανεζ , οντως δεν ακουγεται καλα...  ισως ομως το παιδι που το ειπε να το ειπε ειρωνικα... αλλιως νοημα δεν βγαινει...

 

Δηλαδή αν το είπε ειρωνικά τι νόημα βγαίνει ? Ισα ισα εκτείθεται 2 φορές γιατί απλά δεν γνωρίζει τι λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειμαι 7 χρονων και μια φορα στο σχολειο με πιασανε τα μεγαλα τα παιδακια και με βαλανε να παιζω ολη την ωρα το ιδιο arpeggio σε Ibanez πανω-κατω, για αυτο το ειπα αυτο παραπανω. Και η Ibanez ουτε ευχαριστω δε μου ειπε, χαρακτηρας μηδεν με 0 κεφαλαιο.

 

Λιγη ασοβαροτης επιτελους (τι να πω εγω, εδω ο philosopher εβαλε 600 smilies και παλι τον πηρανε στα σοβαρα!). Επισης καλο κανει να διαβαζουμε και κανα ποστ πριν απο αυτο στο οποιο απανταμε, για να βγει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν το είπε ειρωνικά τι νόημα βγαίνει ? Ισα ισα εκτείθεται 2 φορές γιατί απλά δεν γνωρίζει τι λέει.

 

αν το ειπε ειρωνικα απλα ηθελε να εννοησει το αντιθετο ετσι για να δωσει εμφαση... αν το ειπε και το πιστευε ειναι ανακριβια...και δεν ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den xsero ti mousiki akous,alla eho na sou po oti pernontas mia ibanez peripou sta 800e opos ine mporeis na pexseis axsioprepos shedon ta panta.pragma pou den sinvenei gia polles alles sta idia lefta.gia fender gibson prepei na doseis arketa lefta gia na pareis pragmatiki fender gibson....pragma pou ego an ta iha tha protimousa mia prs.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επιτρεψτε μου να πω οτι αν και σχετικα απειρος ειναι δυσκολο να αναγβωρισεις μια κιθαρα απο τον ηχο της.Εξαρταται με τι τεταλια παιζεις με τι ενισχυτη παιζεις, εξαρταται απο πολλα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agorazontas kapoios mia fender,to kanei giati thelei iho fender....ehoun diladi kata kapoio tropo prosopiko iho.apo kei  kai pera oso pio polla efe vazeis kai analoga pos tha ta hiristeis o ihos "fender" alionete.....pragma pou simeni gia mena toulahiston oti o prosopikos tis ihos paei strafi....se aftin tin periptosi den iparhi logos na eheis mia fender pou kostizei akriva(milame panta gia ta akriva kai kala modela tis,ohi gia ta ftina kafsoxsila tis).me poli ligotera agorazeis mia ibanez kai kaneis akrivos tin idia doulia.ase pou tha ehei kai tipota floyd rose apano,iperihitikis tahititas tastieres kai diafora alla kaloudia pou tha sou kanoun tin zoi pio efkoli...thelo na po diladi oti kata tin gnomi mou otan kapoios agorazei sinidita kithara me prosopiko iho thelei akrivos afton.etsi ekei den kanoun kalo ta polla efe....to idio sinvenei kai stis gibson kata kapoio tropo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agorazontas kapoios mia fender,to kanei giati thelei iho fender....ehoun diladi kata kapoio tropo prosopiko iho.apo kei  kai pera oso pio polla efe vazeis kai analoga pos tha ta hiristeis o ihos "fender" alionete.....pragma pou simeni gia mena toulahiston oti o prosopikos tis ihos paei strafi....se aftin tin periptosi den iparhi logos na eheis mia fender pou kostizei akriva(milame panta gia ta akriva kai kala modela tis,ohi gia ta ftina kafsoxsila tis).me poli ligotera agorazeis mia ibanez kai kaneis akrivos tin idia doulia.ase pou tha ehei kai tipota floyd rose apano,iperihitikis tahititas tastieres kai diafora alla kaloudia pou tha sou kanoun tin zoi pio efkoli...thelo na po diladi oti kata tin gnomi mou otan kapoios agorazei sinidita kithara me prosopiko iho thelei akrivos afton.etsi ekei den kanoun kalo ta polla efe....to idio sinvenei kai stis gibson kata kapoio tropo.

 

φιλε μου αν θελεις μην γραφεις greeklish ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agorazontas kapoios mia fender,to kanei giati thelei iho fender....

 

παντως εγω πιστυω οτι οταν θες μια fender δεν ειναι απαραιτητο να θες και τον ηχο τους...μπορει να θες ολα τα αλλα εκτος απο τον ηχο τους... π.χ. εκτος απο τα χιλιαδες παραδειγματα ερασιτεχνων που εχουν προβει σε αλλαγες μαγνητων και εχουν κανει τις φεντερ αλλιως , βλεπουμε και επαγγελματιες... ο jim root εχει φεντερ αλλα μονο ηχο φεντερ δεν βγαζει , επισης ο αντρεας κισερ... κι αυτος με φεντερ παιζει αλλα ο ηχος του ... καμια σχεση !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι κανενας σοβαρος μουσικος δεν εχει παιξει ποτε με Ibanez :)

 

???????? !@#$%^&*() )(*&^%$#@! πως? τι?

 

Steve Vai

Joe Satriani

John Petrucci

Paul Gilbert

Frank Gambale

Richie Kotzen

Andy Timmons

George Benson

Pat Metheny

John Scofield

Chris Broderick

 

πολύ πολύ γρήγορα και συνοπτικά γιατί η λίστα είναι αμέτρητη....

 

Η κιθάρα καθορίζεται από μια σειρά από παραμέτρους. Δεν λέω ότι oι Ibanez είναι οι κορυφαίες κιθάρες του κόσμου, γιατί πολύ απλά αυτές δεν υπάρχουν, απλά ρωτάω... Δηλαδή μια Fender American Standard ή μια Gibson Les Paul Standard που είναι και πιο ακριβή, είναι σε όλα καλύτερες από την RG2550Z? Για να μην αναφέρω πιο ακριβά μοντέλα της Ibanez. Φυσικά και δεν είναι σε όλα καλύτερες. Και φυσικά μουσική δεν είναι μόνο ο Rock/Blues ήχος.... ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου