Προς το περιεχόμενο

Υποσυνείδητα μηνύματα


antente

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντος μόλις είδα αυτό το σιτε κατάλαβα ότι ο καθηγητλης τον θρησκευτικών μου δεν είναι ο μόνος πάνω σε αυτόν τον κόσμο.

 

Αλλά τι λέω εδω είχαν κατηγορίσει το D&D και το Vampire (όσοι συχνάζουν στην κάισσα ξέρουν για τι μιλάω) ότι οθούν τα παιδια στον σατανισμο ' date=' το είχα δει μάλιστα στο κεντρικό δελτιο ειδήσεων μεγάλου καναλιού που το παρουσίαζε ένας παππας με εικόνες από το Players Handbook των παραπάνω παιχνιδιων.[/quote']

 

Ναι και εγώ το είχα δει! Και μάλιστα έλεγαν οτι είναι σατανιστικά όλα τα rpg γιατι λέει δείνει στον κάθε παίκτη την εντύπωση οτι είναι ο θέος δημιουργώντας φανταστικούς χαρακτήρες και φανταστικούς κόσμους!

 

Γι'αυτό μην ξαναφήσεται τα παιδιά σας να ζωγραφίσουν γιατι εκείνη την στιγμή εν αγνοία τους εξυμνούν τον Εωσφόρο υποκρινόμενα τον Θεό δημιουργόντας φανταστικούς κόσμους και ανθρώπους και πέφτουν στο αμάρτημα της ματαιοδοξίας!!!!

 

ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! :twisted:

 

EDIT: Ρε παιδιά μετα απο όλη αυτή τη συζήτηση δεν πιστεύετε οτι πρέπει να βγάλουμε απο τα smilies το παραπάνω διαβολάκι και να βάλουμε στη θέση του ένα αγγελάκι!! :wink:

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γι'αυτό μην ξαναφήσεται τα παιδιά σας να ζωγραφίσουν γιατι εκείνη την στιγμή εν αγνοία τους εξυμνούν τον Εωσφόρο υποκρινόμενα τον Θεό δημιουργόντας φανταστικούς κόσμους και ανθρώπους και πέφτουν στο αμάρτημα της ματαιοδοξίας!!!!

 

¶μα δεν είμαστε καλοι στην ζωγραφική υσχήει ή οι αποτιχεία στην δημιουργία φανταστικών κοσμων μας οθεί στον σατανισμο για να εκδικιθούμε τον θεο που είναι καλύτερος ζωγράφος??

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site αυτο θεωρω οτι μονο ελαχιστοι, νοητικα λιγο στερημενοι απο τη φυση με διαφορα προβληματα απο το σπιτι και την οικογενεια, φαντασμενοι, φοβισμενοι ισως, αμαθεις, μπορει και ανιδεοι ακομα και ανεπιδεκτοι μαθησεως, επιπολαιοι και επιφανειακοι, ανθρωποι θα μπορουσαν να πιστεψουν και να το χωνεψουν.

 

Ξερετε τι μου θυμιζει?? Μερικους φαντασμενους που περιμενουν τον ερχομο των συμμαχων των Ελληνων απο το Σειριο το 2011!!!

 

Δε ξερω γιατι αυτο το παιδι, το οποιο τυγχανει να ειναι μελος σ αυτο το forum, δημοσιευσε αυτο το link. Η μηχανη της τηλεορασης της διαφημισης κλπ χρησιμοποιουσε ανεκαθεν διαφορα μυνηματα σεξολογικου περιεχομενου. Δεν ειναι καθολου κακο μιας και το σεξ και ο ερωτας ειναι το ωραιοτερο δωρο του Θεου, αν θες να παω με τα νερα σου! Ανθρωποι οι οποιοι το απεχθανονται η ακομα το θεωρουν προσεγγιση του Σατανα για μενα θα επρεπε να κλειστουν σε ψυχιατριο καθως χρηζουν εκτακτης βοηθειας. Το πιο τρανταχτο παραδειγμα ειναι η Ελενη Λουκα!

 

Γενικοτερα ολο αυτο το δηθεν μυστικο, δυναμεις σατανα κλπ που παρουσιαζει το γελοιο link που παρεθεσες ειναι για ανθρωπους που το μονο προβλημα της ζωης τους (μιας και τα ξυνουν ολη μερα) ειναι το ποτε θα γινει η συντελεια του κοσμου και πως θα σωθουν.

 

Ολα τα παιδια που ειναι μεσα εδω σ αυτο το forum ειναι σοβαροι ανθρωποι που στο κατω κατω ασχολουνται (κι εγω αναμεσα σ ολους) με κατι θειο και πολυ ομορφο. Κατι που εχει ξεκινησει απο την αρχη της γεννησης του ανθρωπου. Με μια παγκοσμια γλωσσα αν το θες αλλιως. Τετοιες γελοιοτητες δεν αφορουν αυτο το χωρο!

 

Υ.Γ. Ολες οι διαφημισεις και οτι υπαρχει μεσα εκει ειναι ανεκδοτα εκτος των τραγουδιων. Στη δημοσιοτητα ποτε δε βγηκαν ολες αυτες οι φαντασμενες φωτο-διαφημισεις της κοκα κολα, πεπσι κλπ.

 

Παντα φιλικα

Κωνσταντινος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε τι μου θυμιζει?? Μερικους φαντασμενους που περιμενουν τον ερχομο των συμμαχων των Ελληνων απο το Σειριο το 2011!!!

 

Λίγα τα λόγια σου για τους συμμάχους ο Λιακόπουλος είπε και ελάλησε και όσοι δεν ακολουθήσουν θα καούν στην πυρα :twisted: :twisted:

 

Υ.Γ. Έχω τσακοθεί άπηρες φορες με παιδια στο σχολεί που πηστέβουν αυτες τις μπούρδες. Και όσο αναφορά το κομπλεξ γύρο από το ανθρώπινο σώμα ο χριστιανισμός είναι αυτός που το έφερε (εξάλου μην ξεχνάμε ότι οι αρχαί έλληνες όχι μόνο δεν το ντρέπονταν αλλά μάλιστα το ωραιο σώμα το αναδίκνιαν ώς μια απο τις μεγαλήτερες αρετές)

 

-----------------------------

ΣΟΡΡΥ για τα ορθογραφικα

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξάλου μην ξεχνάμε ότι οι αρχαί έλληνες όχι μόνο δεν το ντρέπονταν αλλά μάλιστα το ωραιο σώμα το αναδίκνιαν ώς μια απο τις μεγαλήτερες αρετές

 

Κάνεις λάθος φίλε μου! Αυτό ίσχυε μόνο στο παράδεισο για τους πρωτόπλαστους! Αλλα μετά η γυναίκα-συνεργάτης του σατανά έπεισε τον αδάμ να φάει το ΜΗΛΟ! και απο τότε ντρέπονται για το σώμα τους! :wink:

 

Υ.Γ.1 Ελπίζω να μην έχω θείξει κανένα και εννοείται οτι όσα έχω γράψει βρίσκονται στη σφαίρα του χιούμορ, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον. Αν παρ'όλα αυτά πιστεύει κανείς οτι τον προσβάλω, ζητώ ειληκρινά συγνώμη.

 

Υ.Γ.2 Πάντως μήπως το αποπείραμε άσχημα το παλικάρι. Μήπως υπερβάλαμε λίγο? Στο κάτω κάτω μπορεί να έκανε το link δείχνοντας τα περίεργα και αστεία που συμβαίνουν γύρω μας! Λέω εγω τωρα....

 

Υ.Γ.3 Τελικά ξέρει κανείς κάποιο τρόπο για να κάνεις ένα ανάποδο μύνημα σε τραγούδι?

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξάλου μην ξεχνάμε ότι οι αρχαί έλληνες όχι μόνο δεν το ντρέπονταν αλλά μάλιστα το ωραιο σώμα το αναδίκνιαν ώς μια απο τις μεγαλήτερες αρετές

 

Κάνεις λάθος φίλε μου! Αυτό ίσχυε μόνο στο παράδεισο για τους πρωτόπλαστους! Αλλα μετά η γυναίκα-συνεργάτης του σατανά έπεισε τον αδάμ να φάει το ΜΗΛΟ! και απο τότε ντρέπονται για το σώμα τους! :wink:

 

Όταν έλεγα ότι ο χριστιανησμός εφερε αυτο το κέμπλεξ για το ανθρώπινο σώμα δεν ενούσα αυτό αλλά την κριτική του σε αυτο (που σήγουρα σεν είναι σκοπός του ίδιου του χριστιανισμου αυτού καθαυτου αλλά αποτέλεσμα τον λάθος "διαχιριστών" του)

Μπαι δε γουεη αληθεύβει ότι σε έναν δίσκο του Λενον υπάρχει ΄τέτιο ανάποδο μύνημα?

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αν δεν κάνω λάθος ο κιθαρίστας των παπαροκάδων χρησιμοποιεί το Metal Zone.

Who is the guitargeek now? :P

 

Ποιές σκοτεινές δυνάμεις τον έσπρωξαν σε αυτή την επιλογή?Όταν έψαχνε distortion μήπως εννοούσε teen distortion κατά τη στιχουργική του συναδέλφου του μουσικού Marilyn Manson?

 

σεικαλαμ οποπ:!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://jeffmilner.com/backmasking.htm

Βάλτε να δείτε για το Stairway to Heaven poly fash μα καλα το έχει χάσει παντελώς ο κόσμος?

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πλάκα-πλάκα είναι λίγο σοκαριστικό έτσι; Δε νομίζω να είναι εφφέ αλλά και πάλι δε μπορώ να πιστέψω ότι κάποιοι έγραψαν με τέτοιο τρόπο τους στίχους και έκαναν με τέτοιο τρόπο την ηχογράφηση ώστε να βγεί τέτοιο αποτέλεσμα!

 

Βασικά αν όντως επιδίωξαν κάτι τέτοιο, τους προσκυνώ! Οι άνθρωποι είναι ΜΥΑΛΛΑ!

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?? Μα τι λες? αφου άμα δε δεις τους στίχους, με τίποτα δεν πάει το μυαλό σου οτι υπάρχει μύνημα ή οτι είναι αυτό!Και άλλες λέξεις να βρεις που να έχουν τους τονισμούς στα ίδια φωνήματα και να τα συνδυάσεις, θα μπορέσεις να βγάλεις άλλο μύνημα! Ειδικά το Satan, με δύο συλλαβούλες που μοιάζουν ακόμα και όταν ακούσεις "A pn" "a tn" "a fn" μέσα σε αυτό το θόρυβο...

 

Βασικά είναι ακριβώς αυτό στην περίπτωση του stairway:

 

Another example of the observer-expectancy effect is demonstrated in music backtracking; some people expect to hear hidden messages when reversing songs, and therefore hear the messages, but to others it sounds like nothing more than random sounds.

 

¶κου τα χωρίς να έχεις έτοιμους στίχους. Μόνο τότε θα καταλάβεις τα πραγματικά backwards messages, που σε μερικά κομμάτια όντως υπάρχουν ξεκάθαρα. Σε αυτό είναι φανερό οτι δεν υπάρχουν...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου