Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι, αλλα αν κρινω απο τον δικο μου που ειναι το μικρο του αδερφακι θα ειναι παραπανω απο αρκετος για προβα και λαιβ.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παρολα αυτα, εγω αγορασα προσφατα αυτον!

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hb80b.htm

 

Χεχε... τελικά σε είχα ψήσει μ'αυτόν, ε; ;)

 

(Sorry για το offtopic... για τη δουλειά που το θέλει ο φίλος και το γενικότερο gear που χρησιμοποιεί, ο συγκεκριμένος ενισχυτής είναι και η δική μου πρόταση και σε λεφτά που απλά δε θα θεωρεί ότι έχασε κάποιο σημαντικό ποσό (ότ)αν αργότερα θα θέλει κάτι πιο καλό και ακριβό)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στην αρχή γι αυτόν έλεγα http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbw150.htm αλλα δεν ειμαι σιγουρος για τα Watt που λεει αν ειναι πραγματικά.Δηλαδη κατι οικονομικο και αρκετα Watt.Aλλα απο την αλλη είπε καποιος εδώ ,οτι κι αν παρω καλο θα ηταν να εχει Line Out και αυτος δεν βλεπω να εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε... τελικά σε είχα ψήσει μ'αυτόν, ε; ;)

 

(Sorry για το offtopic... για τη δουλειά που το θέλει ο φίλος και το γενικότερο gear που χρησιμοποιεί, ο συγκεκριμένος ενισχυτής είναι και η δική μου πρόταση και σε λεφτά που απλά δε θα θεωρεί ότι έχασε κάποιο σημαντικό ποσό (ότ)αν αργότερα θα θέλει κάτι πιο καλό και ακριβό)

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

το θυμαμαι πως εσυ μου ειχες κανει την προταση για τον μπεντον!

αλλα δεν ημουν σιγουρος αν ελεγες για αυτον, η για τον πιο μεγαλο,για αυτο και δεν σου απεδωσα τα ευσημα!! :)

παντως ηταν σιγουρα καλη αγορα!

δεν ξερω ποσο καλυτερος μπορει να ναι ο μπερινγκερ παντως αυτος ειναι μια χαρα!

και ειναι τοσο λιγα τα χρηματα, που μπορεις να τον κρατησεις μεχρι να αποφασισεις να παρεις κατι καλυτερο!

 

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποσο καλυτερος μπορει να ναι ο μπερινγκερ παντως αυτος ειναι μια χαρα!

Μα γιατί να είναι καλύτερος ο behringer, επειδή είναι πιο παλιά-γνωστή μάρκα?

Αυτή είναι η σωστή ερώτηση ;)

 

Όσοι έχετε harley benton τους έχετε ακούσει δίπλα σε πιο επώνυμους αντίστοιχης

ισχύος? Υπερβάλλουν οσο οι behringer με τα watt?

 

Η behringer πάντως βάζει μεγάφωνα με χαμηλότερο watt rating απο όσα (υποτίθεται)

οτι βγάζει ο ενισχυτής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η behringer πάντως βάζει μεγάφωνα με χαμηλότερο watt rating απο όσα (υποτίθεται)

οτι βγάζει ο ενισχυτής...

 

Σωστος...αν διαβασεις το manual σου λεει καθαρα το watt rating τον ηχειων.

 

(Τον BXL-1800 για παραδειγμα τον πουλανε σαν 180 watt ,στο manual λεει max watt rating του ηχειου 140 Watt ,κι αν διαβασεις απο πισω το μεγαφωνο γραφει 150 watt)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Τον BXL-1800 για παραδειγμα τον πουλανε σαν 180 watt ,στο manual λεει max watt rating του ηχειου 140 Watt ,κι δαν ιαβασεις απο πισω το μεγαφωνο γραφει 150 watt)

 

Δηλαδή έχουμε μέσο όρο watt???

180+140+150=470

470/3=156,666666667

Αυτά είναι τα watt του Behringer????

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή έχουμε μέσο όρο watt???

180+140+150=470

470/3=156,666666667

Αυτά είναι τα watt του Behringer????

 

Κατα πασα πιθανοτητα λιγο κατω απο 100W RMS θα βγαζει ο συγκεκριμενος. Το power handling του ηχειου δεν εχει να κανει με το το "ταιζει" ο τελικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πασα πιθανοτητα λιγο κατω απο 100W RMS θα βγαζει ο συγκεκριμενος. Το power handling του ηχειου δεν εχει να κανει με το το "ταιζει" ο τελικος.

 

Κοιτα ....επειδη τον εχω αυτον τον ενισχυτη μπορω να σου πω οτι ειναι αρκετα δυνατος ,δηλαδη συμφωνα με αλλους ενισχυτες που εχω δοκιμασει (Trace Eliot 150 watt, Warwick 150 watt κ Hartke 120 Watt) θα ελεγα οτι ειναι καπου αναμεσα στα 120 κ 150.Απλως Μετα απο ενα σημειο αρχιζει να  βρομιζει (οχι με την καλη εννοια) ο ηχος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου