Προς το περιεχόμενο

E Drums για αρχαριο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτα http://www.thomann.de/gr/roland_td4kxmds4_vdrum_set_bundle.htm

 

Τα οποια ομως δεν ειναι ιδια με αυτα http://www.rolandplanet.gr/product_list.php?mid=9&subid=30 που ειναι πιο φθηνα η κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάνεις λάθος.

Τα TD-4KX είμαι με mesh pad (δυχτακι) ενώ τα TD-4K είναι με λαστιχένια pad.

Διαφορά στον ήχο δεν έχουν, αλλά τα λαστιχένια ίσως σε κουράσουν λίγο, και χάνουν λίγο σε δυναμικές.

Σε γενικές γραμμές νομίζω ότι είναι ένα αξιοπρεπές set. (έχω την TD-9kx και είμαι πολύ ευχαριστημένος)

Όσο για το ότι είσαι αρχάριος, αν θα ασχοληθείς, δεν βρίσκω κανέναν λόγο (εκτός από το οικονομικό) να πας σε ένα μικρό σε δυνατότητες set , και μετά από λίγο καιρό να μην ξέρεις τι να το κάνεις. Ένα καλό σετ, απλά το χαίρεσαι για πολύ-πολύ-πολύ  καιρό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τοτε εννοω τα td-4kx. Θα ρωτησω ποσο το εχουν εδω και αν συμφερει θα τα παω να τα παρω.

 

Ναι και εγω της ιδιας αποψης ειμαι εκτος αν μπαινει το οικονομικο στη μεση.

 

Ευχαριστω για την διευκρινιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωρησω κατι ακομα. Εκτος απο ακουστικα απο που αλλου ακουτε συνηθως? Πχ απο ηχοσυστημα (καλο) θα εχει ηχο που να ακουγεται? Η θελει μονο κατι ειδικα μονιτορ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το ROLAND PM-10, αλλα χωρις να εχω προσωπικη αποψη. Εγω εχω το BEHRINGER B212, αλλα δεν ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, αφου στις χαμηλες εντασεις δεν ειναι καθολου αποδοτικο (δεν ξερω... εχει πολλα μπασα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πληροφορηθηκα οτι στο σετ δεν συμπεριλαμβανεται το πεταλι της μποτας και σκαπο! Καλα για το σκαπο θα κατσω πανω να δω πιο με βολευει ;D αλλα για το πεταλι πρεπει να προσεξω κατι συγκεκριμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα TD-4KX είμαι με mesh pad (δυχτακι) ενώ τα TD-4K είναι με λαστιχένια pad.

Διαφορά στον ήχο δεν έχουν, αλλά τα λαστιχένια ίσως σε κουράσουν λίγο, και χάνουν λίγο σε δυναμικές.

 

 

συμφωνω πληρως γιατι τυχαινει να χω τα td 4k.το hi-hat εχει τετοια επαναφορα οση εχει ενα διπλο στρωμα κρεβατιου, παρα πολυ κουραστικο.Το ιδιο και η κασα που δεν προωθει μεγαλες ταχυτητες.Βεβαια το να γαμ....σαι κανονικα απο τα λαστιχενια pad εχει και ενα θετικο αφου μολις παιξεις μετα στα κανονικα παιζεις τα διπλασια απο αυτα που παιζεις στα ηλεκτρονικα και απο αντοχη πετας.Τωρα οσον αφορα διπλοπεταλο(η απλο πεταλι) φιλε μου θα σου προτεινα να δοκιμασεις πρωτα να δεις ποιο σου ταιριαζει και μετα να το αγορασεις(ειναι καθαρα προσωπικες προτιμησεις αυτες).δεν ξερω πολλα απο πεταλια..Απο τα λιγα που ξερω ειναι οτι τα axis αν και εχουν τσιμπημενη τιμη ειναι οτι πρεπει για μεγαλες ταχυτητες ενω τα iron cobra ειναι λιγο πιο κουραστικα.Εγω προσωπικα εχω pearl και εχω βρει τον τυπο μου αλλα οπως σου πα ειναι καθαρα προσωπικο ζητημα του καθενος το πεταλι.

 

 

P.S 1:εγω θα σου προτεινα να παρεις καλυτερα τα td-4k, ναι θα σου την σπασουν θα θες να τα σπασεις θα κουραστεις πολυ, αλλα θα σκληραγωγηθεις(ειναι και πιο οικονομικα)..τα mesh-heads γενικοτερα απο τι ξερω καλομαθαινουν τον drummer και μολις παιξεις στα κανονικα δεν θα χεις το ιδιο καλη αποδοση(απορω και γω με αυτα που λεω για το td-4k αλλα με χουν βοηθησει πολυ)

 

P.S 2:Στην καλυτερη περιπτωση παρε ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου