Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Εξοπλισμού εως 200€ (Κιθάρα-Ενισχυτης-Πεταλιέρα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό που λες πάντως δεν νομίζω να ισχύει, (τουλάχιστον στο νοιζ δεν το έχω πετύχει πουθενα)

 

ούτε εσύ το 'χεις πετύχει πουθενά ούτε κανείς άλλος

 

απλά ο Pointy αρέσκεται να προκαλεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτό που λες πάντως δεν νομίζω να ισχύει, (τουλάχιστον στο νοιζ δεν το έχω πετύχει πουθενα), εκτός αν μιλάς για κάτι μπαμπάδες που θέλουν να πάρουν δώρο στο πιτσιρίκι τους, αλλά και πάλι αυτοί αποτελούν ξεχωριστή κατηγορία και απο την πλευρά τους ίσως να έχουν και δίκιο κάποιες φορές

 

Μπα ακουγεται και αυτο αλλα δεν ειναι πολλοι ;D Και τα δυο ειναι ακραιες αποψεις βεβαια, το ενα ειναι τελειως ακυρο και το αλλο εχει πολλες εξαιρεσεις.

 

Νομιζω δικιο εχει οποιος ειναι ικανοποιημενος με την κιθαρα του, οπως ειπα και πριν το θεμα ειναι τι θελει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πολύ ωραίος ο εξοπλισμός σου για κάτω από 200 ευρώ.

  Για μένα,η πρώτη επιλογή για αγορά low budget εξοπλισμού είναι τα μεταχειρισμένα,αλλά ενέχουν δύο κινδύνους/προβλήματα:

1.Είναι πιο χρονοβόρα διαδικασία,μέχρι να βρει ο ενδιαφερόμενος την κατάλληλη ευκαιρία και

2.Αν ο αγοραστής είναι αρχάριος,μπορεί να πιαστεί κορόιδο και να αγοράσει ελαττωματικό εξοπλισμό.

  Για αγορά από Ελλάδα,πιστεύω, πως αυτή τη στιγμή μια καλή ευκαιρία είναι τα b-stock του Νάκα,από όπoυ αγόρασα το μπάσο μου(Dean edge1) για 116 ευρώ(αντί για 185 που έχει στον Thomann).Αυτή τη στιγμή,αν ψάξει κάποιος στον κατάλογο του b-stock του εν λόγω καταστήματος,μπορεί να κάνει διάφορα bundles,όπως:

1.Κιθάρα Dean Vendetta Xm 71e

..............................................

Ενισχυτής Line6 spider III 15w 76e (έχει εφέ επάνω,οπότε η πεταλιέρα σε πρώτη φάση δε χρειάζεται)

...............................................

Σύνολο 147ευρώ

ή

2,Κιθάρα Washburn WI14 με ενισχυτή 104 ευρώ

................................................................................

Πεταλιέρα Digitech rp-150 86e

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_14_1403&products_id=4506

....................................................................................

Σύνολο 190 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Για αγορά από Ελλάδα,πιστεύω, πως αυτή τη στιγμή μια καλή ευκαιρία είναι τα b-stock του Νάκα,

Πολύ σωστά.Η δική μου yamaha eas 720 μόνο 295 ευρώ απ τον Νάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εγω ειμαι μεγάλος fan των μεταχειρισμένων αλλά για το συγκεκριμένο budjet ειπα να τα πάρω καινούργια.

απ ότι βλέπω υπάρχουν πολλές επιλογές και κατι ακόμα, την φτηνη κιθάρα ισως μπορέσεις να την αναβαθμήσεις λιγο βαζοντας κατι που περισσεψε απο κατι καλύτερο οπως πχ εγω τις εβαλα τον epi απο την custom LP που ειχα βγάλει χωρις να δώσεις παραπάνω χρηματα.

 

σορρυ που δεν σου απαντησα gdevelek  για τον crate.

δεν τον εχω ακουσει τον marshall αλλά εμένα μου αρέσουν πολύ τα καθαρά των crate και ηταν επιλογη με κλειστά μάτια για αυτά τα χρήματα.Μπορει να υπάρχει και καλύτερος αλλά επαιξα στα σίγουρα.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εγω ειμαι μεγάλος fan των μεταχειρισμένων αλλά για το συγκεκριμένο budjet ειπα να τα πάρω καινούργια.

Πάντως,τα b-stock του Νάκα δεν είναι μεταχειρισμένα.Συνήθως είναι μοντέλα βιτρίνας ή discontinued,γι'αυτό και οι χαμηλές τιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φτηνό το κρέας.... το τρώει ο σκύλος.

Partcaster & ΗΒ λάμπα & ΒOSS GT3

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φτηνό το κρέας.... το τρώει ο σκύλος.

 

ο τίτλος του θέματος δεν λέει αν ειναι καλό το φτηνο κρέας αλλά αν παρετε φτηνό κρέας ποιο κρέας θα πάρετε.

 

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρίξω κι εγώ την πρόταση μου:

 

Κιθάρα: Fender Squier Bullet Strat: http://www.thomann.de/gr/fender_squier_bullet_strat_rw_aw.htm --> 98 €

 

 

Ενισχυτής: Fender Frontman 15 R: http://www.thomann.de/gr/fender_frontman_15r.htm  --> 99 €

 

ΣΥΝΟΛΟ:  197 €

 

Τα παραπάνω τα επιλέγω ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ λόγω των απίστευτα χαμηλών τιμών τους και των ορίων που έχουν τεθεί στο θέμα...

Θεωρώ πως με 150€ παραπάνω (που στο κάτω κάτω δεν είναι και τόσο τρομακτικό ποσό) έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις "κοσμήματα", τα οποία με ελάχιστες μικροεπεμβάσεις στο μέλλον θα σε βγάλουν ασπροπρόσωπο για πολλά πολλά χρόνια.

 

(Είμαι κάτοχος μιας κορεάτισσας Squier του '96 η οποία με μια αλλαγή ηλεκτρικών - ΕΜG SA - μετά απο 7 χρόνια κατοχής της, μεταμορφώθηκε σε ένα πανέμορφο όργανο το οποίο δεν σκοπεύω να αλλάξω σίγουρα για αρκετά χρόνια ακόμα..)

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενισχυτής: Fender Frontman 15 R: http://www.thomann.de/gr/fender_frontman_15r.htm  --> 99 €

 

δε θα πρότεινα σε κανέναν τον frontman, τον είχα για λίγο καιρό σπίτι μου δανεικό από ένα φίλο και όσο και αν προσπάθησα, δεν κατάφερα να βγάλω κάτι άλλο απο αθλιο ήχο.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου