Προς το περιεχόμενο

Lexicon Κάρτα Ήχου Omega


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/Speakers-Sound-Cards/Professional-Sound-Cards/Lexicon-Sound-Card-Omega-11-74-OMEGA-STUDIO.htm

 

Γεια χαρά παιδιά...Εχω την παραπάνω κάρτα.Θέλω να μου πείτε κατα πόσο είναι καλή για ηχογραφίσεις φωνητικών με την προυπόθεση να ηχογραφώ με ένα καλό μικρόφωνο(πυκνωτικό).Θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έπρεπε να είχες ρωτήσει πριν την αγοράσεις (αν την αγόρασες πρόσφατα); Θεωρητικά δεν θα έχεις πρόβλημα να κάνεις αξιοπρεπείς ηχογραφήσεις, όμως οι Lexicon έχουν την φήμη ότι είναι πολύ ασταθείς, πράγμα που το διαπίστωσα και ο ίδιος όταν χρειάστηκε να κάνω μια δουλειά με μια Omega. Έχει καιρό βέβαια και στο μεταξύ ίσως βελτίωσαν τους drivers, κάποιος που την έχει μπορεί να σου πει.

 

Εύχομαι να μην έχεις κανένα πρόβλημα και την χαρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εχω την lamda και συνεχως μου βγαζει προβληματα!!!

ετοιμαζομε να παρω καινουρια τωρα γιατι δεν την παλευω αλλο!!!

ενας φιλος μου εχει την omega και του βγαζει και αφτου προβληματα....

παντος για να ηχογραφισεις ειναι μια χαρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπερθερμαίνεται και σταματάει να δουλεύει, γιατί το σασί είναι μικρό και ενα καλώδιο ακουμπάει στην πλακέτα και σταματάει να λειτουργεί. Επίσης είναι τρομερά ασταθής στη λειτουργία, και μπορεί να αναγκαστείς να δουλεύεις με asio4all.

Το μόνο συμπαθητικό της κάρτας είναι οι προενισχυτές της dbx που δίνουν κάτι.

Συμβουλή μου μετά από πολλή ταλαιπωρία με την alpha αλλά και την omega, αν σε παίρνει ξεφορτώσου την και πήγαινε σε πιο συμβατικές λύσεις (m-audio, emu κλπ.) Θα σε ξεκουράσει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου