Προς το περιεχόμενο

Χειροποίητη Ηλεκτρική Κιθάρα


Slash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδες θελω να σας ρωτησω κατι σχετικα με χριοποιητη κιθαρα θελω να παω σε καποιον μαστορα κ ζητησω να μου κανει μια χειροποιητη Les Paul αλλα ολα τα καλοδια μαγνητες κτλπ να του τα δωσω εγω για να τα προσθεσει.Αυτο που θελων να ρωτηση ειναι:

 

1)Ξερει κανενας καποιον αξιοπιστο για να μου φτιαξει την κιθαρα?

 

2)Απο ποσο μεχρι ποσο μπορει να κυμανθει η τιμη της?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και γιατί δεν παίρνεις μία Hagstrom ?

Δεν έχει να ζηλέψει απολύτος τίποτα από μια standard les paul και στον ήχο και στην ποιότητα κατασκευής και θα σου βγεί και 550 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν παίρνεις μία Hagstrom ?

Δεν έχει να ζηλέψει απολύτος τίποτα από μια standard les paul και στον ήχο και στην ποιότητα κατασκευής και θα σου βγεί και 550 ευρώ...

 

 

Αν ειναι για μαρκας εμποριου εκτος απο Gibson δεν με ενδιαφερει κατι αλλο θελω ομως μια χειροποιητη φτιαγμενη ακριβως για εμενα...πιστευω πως καταλαβενεις τι ενοω μπορω να διαθεσω μεχρι κ 1700ευρω το θεμα ειναι να μαθω αν ειναι αρκετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα λεφτά που λες μπορεί και να βρείς ή και να σου ζητάνε και τα διπλάσια! το θέμα είναι, εμπιστεύεσαι σε τόσα πολλά χρήματα την δουλειά του κάθε δηλωμένου! κατασκευαστή! και όχι τόσο μεγάλων εταιριών που μπορείς να πετύχεις την ποιότητα ξύλων που επιθημείς και στο σχέδιο με τις βαφές που θέλεις και όσο για τα ηλεκτρικά είπες ότι είσαι κατασταλαγμένος. η γνώμη μου είναι ιδού η Ρόδος και ηδού και το πήδημα!!

 

φιλικά :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες θελω να σας ρωτησω κατι σχετικα με χριοποιητη κιθαρα θελω να παω σε καποιον μαστορα κ ζητησω να μου κανει μια χειροποιητη Les Paul αλλα ολα τα καλοδια μαγνητες κτλπ να του τα δωσω εγω για να τα προσθεσει.Αυτο που θελων να ρωτηση ειναι:

 

1)Ξερει κανενας καποιον αξιοπιστο για να μου φτιαξει την κιθαρα?

 

2)Απο ποσο μεχρι ποσο μπορει να κυμανθει η τιμη της?

 

Ευχαριστω.

 

αν και δεν καταλαβαινω γιατι να κανεις κατι τετοιο τη στιγμη που κυκλοφορουν εξαιρετικες σετ-νεκ κιθαρες τετοιου τυπου αρκετα κοντα στα λεφτα σου.

 

στην Ελλαδα δεν ξερω κανενα που να φτιαχνει τετοιες κιθαρες

 

στο εξωτερικο 2000 ευρω που δινεις δεν φτανουν ουτε για τα ταστα :wink:

(π.χ. για να σου φτιαξει ο Μax την ρεπλικα της Λες Πωλ με την οποια παιζει ο Σλας θα σου παρει καμμια εφταρα χιλιαρικακια :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όχι

2) Όσο νομίσει ότι μπορεί να δώσεις.

να ρωτησω και κατι πανω στην αποψη του φιλου...

αφου δεν ξερεις κανεναν κατασκευαστη πως ξερεις πως κοστολογουν??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποοψη μου ειναι οτι αν δεν σε καλυπτει οτι υπαρχει αυτην την στιγμη στην αγορα, καλυτερο θα ηταν να ψαχτεις και να συναρμολογησεις εσυ την κιθαρα σου, βασει του γουστου σου και των προτιμησεων σου.

δεν ειμαι ο πλεον αρμοδιος να μιλησω γι αυτο το θεμα αλλα σου δινω ενα καλο link για να παρεις ιδεες.

http://www.warmoth.com/guitar/bodies/lp.cfm

 

σχετικα με την hagstrom που αναφερει ο fleamail και πρωτοανεφερε ο superfunk, αν ψαξεις στο ιντερνετ και ιδιαιτερα στο http://www.harmony-central.com θα διαβασεις απιστευτα λογια γι αυτες. μην σου φαινεται περιεργο με 500-600 ευρω τελικα να μεινεις απολυτα ευχαριστημενος και καλυμμενος.

 

δες και μια αποψη γι αυτες : http://www.noiz.gr/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=54

[/url]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

papazoglou guitar works στη θεσσαλονικη φτιαχνει χειροποιητες κιθαρες εχει ενας φιλος μου κιθαρα απο αυτον και ειναι ευχαριστημενος

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου