Προς το περιεχόμενο

Χειροποίητη Ηλεκτρική Κιθάρα


Slash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αμα του ζήτησες μπάσο με κινητήρα V POWER και ABS φρένα , λογικό μου φαίνεται .

Προσωπικά εμένα μου κόστισε τα μισά από αυτά που λες,  και το αποτέλεσμα συγκρίθηκε με boutique  όργανο 25.000 ευρώ και πίστεψέ με τα πήγε  θαυμάσια  ;)

Αυτό μας λέει περισσότερα για το μπουτίκ όργανο των 25.000 παρά για το όργανο του Λουκάκη.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης εχω εναν ξαδερφο στην Ιταλια ο οποιος μαζι με εναν συνεταιρο του κατασκευαζουν χρειποποιητες ηλεκρικες κιθαρες και μπασα. Οι τιμες ξεκινουν απο 3000 μεχρι 7000 ευρω. Χρησημοποιουν καιπολλα ξυλα που δεν ειναι καν γνωστα και δεχονται παραγγελιες απο μουσικους του εξωτερικου. Τα μεταφορικα εννοειται οτι ειναι δωρεαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις 5000€ που μου ζήτησε για να μου φτιάξει μπάσο, την αγόραζα original και μου μενανε χρήματα να παρω και μηχανή!

 

Και για να λήξει αυτή η δυσφήμηση Μόλις πήρα τηλέφωνο τον Λουκάκη και μου απάντησε οτί ποτέ δεν έχει Ζητήσει ποσό 5.000 ευρώ για κιθάρα .

Σε παρακαλώ μαζέψου και πρόσεχε  τι λές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να λήξει αυτή η δυσφήμηση Μόλις πήρα τηλέφωνο τον Λουκάκη και μου απάντησε οτί ποτέ δεν έχει Ζητήσει ποσό 5.000 ευρώ για κιθάρα .

Σε παρακαλώ μαζέψου και πρόσεχε  τι λές.

Δε θα θυμάται καλά. Τον πήρα και μιλήσαμε για όργανο που εχει στη σελίδα του, και ειπε 5000. Μπορεί και να του βρώμεσε η μούρη μου, τι να πω. Αλλά παληκάρι μου εσένα ποιος σε έθιξε και μου λες "Μαζέψου και πρόσεχε τι λες"; Έχω κάτι μαζί σου; Ή το χετε συναιτερικά το μαγαζί και θίχτηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να λήξει αυτή η δυσφήμηση Μόλις πήρα τηλέφωνο τον Λουκάκη και μου απάντησε οτί ποτέ δεν έχει Ζητήσει ποσό 5.000 ευρώ για κιθάρα .

Σε παρακαλώ μαζέψου και πρόσεχε  τι λές.

Και έπειτα γιατί δυσφήμιση? Ο Fodera ζητάει 10.000 για όργανο που κανονικά θα έδινε 2000 (δεν το λεω εγώ το είπε ο Wooten στο σεμινάριο στο Φακανά και μιλούσε για το δικό του όργανο). Είναι όλα θέμα αγοράς και ζήτησης,  σε τι τον δυσφήμισα δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα θυμάται καλά. Τον πήρα και μιλήσαμε για όργανο που εχει στη σελίδα του, και ειπε 5000. Μπορεί και να του βρώμεσε η μούρη μου, τι να πω. Αλλά παληκάρι μου εσένα ποιος σε έθιξε και μου λες "Μαζέψου και πρόσεχε τι λες"; Έχω κάτι μαζί σου; Ή το χετε συναιτερικά το μαγαζί και θίχτηκες?

 

Να η ευκαιρία λοιπόν. Πάρτον τώρα ένα τηλ. και δες τι τιμή θα σου δώσει. Σίγουρα δεν θα είναι 5.000!!!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να η ευκαιρία λοιπόν. Πάρτον τώρα ένα τηλ. και δες τι τιμή θα σου δώσει. Σίγουρα δεν θα είναι 5.000!!!

Μπα, πήρα ένα βαζελο-pedulla και ειμαι μια χαρα!!! Παπαλα οι αγορες, βρήκα εκεινο που έψαχνα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω ολους.

Αν και παρακολουθω καιρο τις αποψεις σας στο Forum ποτε δεν εκανα καμια παρεμβαση.

Αλλα τωρα Ε ... φτανει πια .Ποιος εισαι εσυ φιλε μου gto 234 που πισω απο ενα ψευδωνυμο μου εχεις βαλει ενα μεγαλο  Χ .Ενταξει πριν πολλα χρονια εκανα μια ζημια στην κιθαρα σου και οχι εγω αλλα ενας υπαληλος μου αλλα ενταξει δικια μου η ευθυνη.Σου ζητησα συγνωμη αμεση αντικατασταση και νομιζω ελιξε το θεμα.Δεν μπορει καθε φορα που καποιος αναφερει το ονομα μου να βγαινεις και να με βριζεις .Ο υπαληλος μου αυτος δεν πουλησε την super χειροποιητη κιθαρα του - οχι δικια μου- στο φιλο σου Γιωργο τον Κρητικο¨? Και ξερεις οτι ηταν φαλτση απο το 12 ταστο και κατω λογο κακης τοποθετησης του τρεμολο . Αυτο προσπαθησα να διορθωσω τιποτα αλλο .

Οπως βλεπεις θυμαμαι ολη την παρεα σας που γυρνουσατε απο μαγαζι σε μαγαζι και συκοφαντουσαται τον ενα στον αλλο.

Η προσωπικη επιθεση στο ατομο μου και μαλιστα στο μεγαλυτερο FORUM της Ελλαδας ειναι κατι απαραδεκτο.

ΔΕΝ μπορει να κανω αυτη την δουλεια 22 χρονια , καταστρεφοντας τοσες κιθαρες και κοροιδευοντας τοσο κοσμο ,και να επιβιωνω ακομα...........ΤΕΛΟΣ

ΤΩΡΑ  για τις χειροποιητες κιθαρες των Ελληνων κατασκευαστων.

Γιατι να μην υπαρχουν Ελληνες κατασκευαστες ? Εδω υπαρχουν καποιοι  στα γειτονικα

κρατη  που εσεις εκτηματε , η μηπως μονο για την χαμηλη τους τιμη?

Μονο οι ξενοι εμαθαν αυτη την δουλεια ? Ο Γιαννης ο Ιωαννιδης [ ODYSSEY]

δεν ξερει να κανει οργανα  η μονο με την βοηθεια του Γιωτη εγινε γνωστος?

Ο Οικονομακης  δεν κανει μονο επισκευες .

Εγω τα τελευταια 15 χρονια εκανα  60 stratoειδες  - tele -moderm, 8 Lespaulοειδες  και καμια 10 αρια τελειως gustom.

Aλλα βεβαια  ουδεις προφητης στον τοπο του.

Οι ξενοι εχουν καλυτερο πλασαρισμα στα σαιτς τους  πληρωνουν καποιο μεγαλο ονομα

και χρεωνουν μεγαλες τιμες . Και καποιοι δεν φτιαχνουν ουτε τα σωματα η τα μανικια  [ NASH - RON KIRN -TYLER-FANO] απλα συναρμολογουν καλα .Πολλοι Ελληνες δεν κανουν το ιδιο [ ασε δεν λεω ονοματα]  ?

Εγω προσωπικα και τεχνογνωσια εχω και μηχανηματα [CNC- LASER] , τωρα σε ποιον πουλαω ειναι αλλο ανεγδοτο.

Τα χειροποιητα οργανα γινονται κατα απαιτηση του πελατη .Οσο περισοτερο κατασταλαγμενος  ειναι ο πελατης  στις απαιτησης του τοσο ποιο πετυχημενο θα γινη το οργανο απο τον κατασκευαστη . Τα χειροποιητα οργανα δεν ειναι  απαραιτητα ποιο ακριβο η ποιο φθηνο. Τα χειροποιητα gustom φτιαχνωνται για αυτον που τα παραγγελνη και οχι για τον φιλο του η καποιον αλλο. Οταν κανεις copy  ενοειται οτι πρεπει να ειναι καλυτερο αλλιως δεν υπαρχη λογος να το κανεις .Στο Ελληνικο χειροποιητο εχεις παντα απεναντη σου καποιον  να βριζεις [ καλη ωρα ]  και οχι μια απροσωπη εταιρια. ΔΕΝ  εχει τιμη μεταπωλησης. Καποιοι μπορουν να συναρμολογησουν μια PARTCASTER με πολυ καλα αποτελεσματα. Οι δυσκολες ομως κατασκευες και επισκευες θελουν χρονια πειρα και πολλες αποτυχιες  για να γινουν σωστα.                Ας βγαλουμαι  απο πανω μας την ρετσηνια οτι ολλοι οι Ελληνες ειναι απατεωνες και ολοι  οι ξενοι θεοι και αξιοτιμοι.

Οι γνωσεις που παιρνουμαι απο  το WEB ας ειναι  ενας οδηγος  για να γινουμε καλυτεροι

και οχι απαραιτητα  να την πουμε στον νεοτερο μας .

Αυτα τα πολλα  καληνυχτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Ποιος εισαι εσυ φιλε μου gto 234 που πισω απο ενα ψευδωνυμο μου εχεις βαλει ενα μεγαλο  Χ

 

οποιος και να ειναι εχει να ποσταρει απο το...2006 σε αυτο το φορουμ..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου