Προς το περιεχόμενο

Τεχνικός για Line6 POD X3 Live προς αναζήτηση!


jimeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα !

Ύστερα από αρκετά χρόνια κάτοχος Line6 POD X3 Live (σκυλί πολέμου πραγματικά) έχει έρθει η ώρα να την αντικαταστήσω κι αυτό γιατί όχι επειδή θέλω άλλη, ΑΛΛΑ δεν έχω βρει κάποιον τεχνικό να μπορεί να της κάνει service και να αντικαταστήσει μία σπασμένη οθόνη (μου λένε πως δεν υπάρχει ανταλλακτικό).

Αν γνωρίζετε κάποιον ο οποίος θα μπορεί να βοηθήσει με αυτό δώστε τα φώτα σας (περιοχή Αθήνα) αλλιώς αν έχετε κάποια πρόταση για πεταλιέρα ίδιας κλάσης καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρης Σταματης
6972072914
2130317220
Αττικης 58
Ανω Γλυφαδα
16562
Μου εκανε μια hd500 σαν καινουργια (σπασμενο usb, κουμπια στο ποδι που μισολειτουργουσαν)
Και λογικες τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To Pod X3 live, έχει περάσει πλέον τη δεκαετία και είναι πιθανό να μη μπορεί να βρεθεί ανταλλακτικό σήμερα, αν αυτό είναι απαραίτητο.

 

Φυσικά σήμερα υπάρχουν όχι απλά ισάξιες αλλά και πολύ καλύτερες λύσεις από το Pod.

 

Χωρίς να είμαι ειδικός στα ψηφιακά modelers, λογικά ακόμη και ένα μεσαίο Mooer ή Hotone θα του ρίχνει στα αυτιά, τουλάχιστον με βάση αυτά που ακούω στα clips τους και επειδή είχα Pod.

 

Οπότε αν δεν είναι κάτι που επισκευάζεται με 50€ το πολύ, μην ασχοληθείς. Με 200€ παίρνεις καινούργιο παιχνίδι να το χαρείς και θα έχει πολύ καλύτερο ήχο και περισσότερες δυνατότητες.Το Pod και να το φτιάξεις σήμερα, αύριο μπορεί να χαλάσει κάτι άλλο.

 

Έχοντας πει αυτά, αν είσαι βόρεια τσεκαρε τους Analog Touch στη Νέα Ερυθραία. Αν τους γκουγλαρεις βγαίνουν πληροφορίες.

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kpeyos είπε

To Pod X3 live, έχει περάσει πλέον τη δεκαετία και είναι πιθανό να μη μπορεί να βρεθεί ανταλλακτικό σήμερα, αν αυτό είναι απαραίτητο.

 

Φυσικά σήμερα υπάρχουν όχι απλά ισάξιες αλλά και πολύ καλύτερες λύσεις από το Pod.

 

Χωρίς να είμαι ειδικός στα ψηφιακά modelers, λογικά ακόμη και ένα μεσαίο Mooer ή Hotone θα του ρίχνει στα αυτιά, τουλάχιστον με βάση αυτά που ακούω στα clips τους και επειδή είχα Pod.

 

Οπότε αν δεν είναι κάτι που επισκευάζεται με 50€ το πολύ, μην ασχοληθείς. Με 200€ παίρνεις καινούργιο παιχνίδι να το χαρείς και θα έχει πολύ καλύτερο ήχο και περισσότερες δυνατότητες.Το Pod και να το φτιάξεις σήμερα, αύριο μπορεί να χαλάσει κάτι άλλο.

 

Έχοντας πει αυτά, αν είσαι βόρεια τσεκαρε τους Analog Touch στη Νέα Ερυθραία. Αν τους γκουγλαρεις βγαίνουν πληροφορίες.

 

 

Μακριά από mooer.Ειναι ότι πιο μάπα υπάρχει και το γνωρίζω καλά διότι είχα παρόλο που στο τομαν έχουν φοβερές κριτικές. Και δεν έχω καν υψηλές απαιτήσεις. Τα hotone φαίνεται να είναι πολύ καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kpeyos είπε

αν δεν είναι κάτι που επισκευάζεται με 50€ το πολύ, μην ασχοληθείς.

Συμφωνω.

Αν και δεν πιστευω οτι θα παει παραπανω.
Λιγοτερα εδωσα για αλλαγη κουμπιων και usb (που ειναι και δυσκολη δουλεια πρεπει να το ξηλωσεις ολο μεσα για να το αλλαξεις).
Μονο αν εχεις καμια σπασμενη οθονη δεν ξερω τι παιζει.
Παντως εγω ακομα κι αν επαιρνα κατι καινουργιο, θα το επισκευαζα αν ειναι μεχρι τοσα τα χρηματα. Ετσι για να υπαρχει ή να το δωσω αλλα να ειναι λειτουργικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις-συμβουλές. ΠΑρόλα αυτά ψάχνω ανταλλακτικτό οθόνης.

Κατάφερα πάντως να την ανοίξω και να της κάνω ένα μικρό σέρβις. (επαφές, καθάρισμα κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου