Προς το περιεχόμενο

Tonelab LE presets


ex-latinangelgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετε,

 

Αν και εχω εναν λαμπατο peavy 50watt και μια tonelab LE ,παιζω με guitar rig 4.0 στο σπιτι. Για την ακριβεια δεν εχω ασχοληθει καθολου με το σεταρισμα ηχων στην LE. Τωρα ηρθε ο καιρος για jammarismata σε studio και δεν προλαβαινω αυτη την στιγμη να ασχοληθω μαζι της...απο οτι ειδα στο διαδικτυο δεν υπαρχουν sites ανταλλαγης ηχων για LE. Υπαρχει κανεις να μου στειλει καποιους καλους ηχους για lead, για ρυθμικα με distortion και καθαρα???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη πεταλιέρα, γενικά τα presets σου δίνουν έναν βασικό ήχο για να δουλέψεις. Το αποτέλεσμα μπορεί να είναι και εντελώς μάπα καθώς ο ήχος εξαρτάται και από άλλα πράγματα. Φυσικά δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις αλλά τα καλύτερα αποτελέσματα θα τα πετύχεις όταν ασχοληθείς ΕΣΥ με την πεταλιέρα και αφού μάθεις να χειρίζεσαι όσο καλύτερα μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Καλημέρα,

Δες αυτά προς το παρόν και ερχομαι με περισσότερα σε λίγο.

http://www.haax.se/filesite/index.php?unit=tonelable

 

 

πως ανοιγω αυτα τα patch για να δω τα settings και να τα βαλω στην tonelab μου ?! ???

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ανοιγω αυτα τα patch για να δω τα settings και να τα βαλω στην tonelab μου ?! ???

Κάνε κλικ εδώ http://www.voxamps.com/downloads/software/ToneLabLEWin1_02.zip και κατέβασε το αρχείο.

Είναι ο editor για την Tonelab LE.

Κατόπιν πρέπει να συνδέσεις αμφίδρομα την πεταλιέρα με MIDI (TL MIDI out->Κάρτα MIDI in, TL MIDI in->κάρτα MIDI out).

Μόλις τελειώσεις με τις συνδέσεις, άνοιξε το πρόγραμμα και απο εκεί μπορείς να φορτώσεις τα patch.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου