Προς το περιεχόμενο

θέμα με wh10v2 και tone sucking...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το πετάλι αυτό στην κατοχή μου εδώ και περίπου μια 7μάδα... είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ!! :o κανένα απολύτως wah pedal που δοκίμασα δεν βγάζει τέτοιο ήχο....το μόνο του ελάττωμα όμως είναι ότι δεν έχει true bypass και μου ρουφάει τα πρίμα ανελέητα.... έχετε μήπως καμία ιδέα πως να το moddάρω??

 

 

PS: έχω ήδη το 3pdt switch.

God's name is John...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.rodrigoconstanzo.com/Whammy.html

στο παραπάνω link υπάρχει ένας οδηγός εγκατάστασης

 

επήσεις μια ποιό απλή λύση είναι να βάλεις ένα looper που απλά θα παρακάμπτει ολόκληρο το

whammy (το οποίο θα είναι συνέχεια ανοιχτο και στην ουσία θα ανοιγο-κλείνεις το looper

συγκεκριμένα έχω δει στο νετ d.i.y. loopers πολύ μικρά ετσι ωστε να κάθονται ακριβός πάνο στο πετάλι.

 

ελπίζω να βοήθησα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.rodrigoconstanzo.com/Whammy.html

στο παραπάνω link υπάρχει ένας οδηγός εγκατάστασης

 

επήσεις μια ποιό απλή λύση είναι να βάλεις ένα looper που απλά θα παρακάμπτει ολόκληρο το

whammy (το οποίο θα είναι συνέχεια ανοιχτο και στην ουσία θα ανοιγο-κλείνεις το looper

συγκεκριμένα έχω δει στο νετ d.i.y. loopers πολύ μικρά ετσι ωστε να κάθονται ακριβός πάνο στο πετάλι.

 

ελπίζω να βοήθησα :)

 

 

 

 

φίλε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλα το link που μου έδωσες δεν ειναι για το wh10v2(http://www.guitarsite.com/news/images/pedals/WH10V2.jpg)...οσο για το looper θα το ψάξω..... ευχαριστώ :)

God's name is John...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα :)

δεν εχω να σου προτεινω κατι αλλα σημερα διαπιστωσα οτι κυκλοφορησε παλι το wh10 και καταχαρηκα:)

ειδα λοιπον οτι το εχεις και θελω να μου πεις την γνωμη σου σε σχεση με το παλιο αν βεβαια μπορεις να το συγκρινεις :)

Ευχαριστω πολυ

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε chris δεν ειχα ποτέ το αυθεντικό WH-10 για να μπορώ να συγκρίνω αλλά απ'οτι βλέπω εδω:

δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά.... πάντως εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος μ'αυτο.... από την μέρα που το δοκίμασα το παλιό μου crybaby μου φαίνεται "πολύ λίγο" μπροστά του...

 

 

ΥΓ: παρεμπιπτόντως έχω κάνει το MOD αν θέλει κάποιος το σχεδιάγραμμα ας μου στείλει ένα pm με το mail του.

God's name is John...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το χρειαστω τοτε  :P

να σου πω, το πηρες απεξω?

γιατι ο thomann το φερνει απο 9.7 και μετα και βαριεμαι να περιμενω.

εδω φανταζομαι θα το εχει ο τριμης αλλα πιο τσιμπημενο

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου