Προς το περιεχόμενο

Tonelab LE WAH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

εξερευνοντας την Tonelab Le προσπαθω,διαβαζοντας παραλληλα και το manual, να καταλαβω πως μπορω να ενεργοποιω το wah πατωντας το pedal κατευθειαν σε οποιοδηποτε preset ή ηχο που εχω φτιαξει.Εχω εμπειρια απο αλλες πεταλιερες οπως η rp1000 kai boss gt10 με τις οποιες δεν ειχα αυτο το προβλημα(αν υπαρχει τελοςπαντων) και το wah μπορουσα να το ανοιξω οποιαδηποτε στιγμη σε οποιδηποτε ηχο.Μαλλον δεν προσεξα καλα το manual ή υπαρχει καποιο tip το οποιο θα με βοηθησει?Οποιος γνωριζει κατι πανω σε αυτο θα τον παρακαλουσα να με βοηθησει. ;)

 

Υ.Γ. Αν η απορια μου χαρακτηριστει χαζη, τοτε δεν θα εχετε και αδικο... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το wah μπορουσα να το ανοιξω οποιαδηποτε στιγμη σε οποιδηποτε ηχο.

 

αυτο δεν γινεται στην πεταλιερα αυτη,πρεπει να σωσεις στη πρωτη μπανκα το wah και μετα να το ανοιγοκλεινεις,με αλλα λογια δεν ειναι ανεξαρτητο για τον απλο λογο οτι ειναι expression pedal & οχι wah αρα μονο αν το κανεις assign σαν wah controller γινεται wah.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξες και εχασες στο συγκεκριμενο σημειο....δυστυχως ειναι ενα απο τα σοβαρα μειον της συγκεκριμενης πεταλιερας........για μενα αν και εχει καλο wah-wah χαραμιζεις μπανκες για να το εχεις (κατι που ειναι εντελως χαζο κατα τη γνωμη μου. Οποτε η καλυτερη λυση εαν σου αρεσει σε ολα τα υπολοιπα η πεταλιερα ειναι να βαζεις ενα δικο σου εξωτερικο πεταλι wah-wah της αρεσκειας σου ......εγω τουλαχιστον αυτο ειχα κανει οταν την ειχα...........τωρα εχουμε rp και δεν εχουμε τετοια θεματα ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μολις το δοκιμασα αλλα δεν δουλεψε.Θα το ψαξω αυριο παλι μπας και βγαλω ακρη.

 

Η συνδεσμολογια που δοκιμασα ειναι εξης :

 

ΑΜP INPUT--->WAH OUT--->WAH IN-->TONELAB OUT  και την κιθαρα στο input της tonelab.

To wah που χρησιμοποιησα ειναι ενα crybaby που εχω για ωρα αναγκης.

 

Ευχαριστω παντως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν λειτούργησε? Απο την κιθάρα στέλνεις στο wah, απο το wah στο tonelab και απο αυτό στον ενισχυτη... αν κάτι δεν λειτουγεί τότε φταίει κάποιο καλώδιο, ή κάτι τέτοιο, όχι πάντως η συνδεσμολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μολις το δοκιμασα αλλα δεν δουλεψε.Θα το ψαξω αυριο παλι μπας και βγαλω ακρη.

 

Η συνδεσμολογια που δοκιμασα ειναι εξης :

 

ΑΜP INPUT--->WAH OUT--->WAH IN-->TONELAB OUT   και την κιθαρα στο input της tonelab.

To wah που χρησιμοποιησα ειναι ενα crybaby που εχω για ωρα αναγκης.

 

Ευχαριστω παντως. :)

 

 

 

μαλλον κατι εκανες λαθος.......πρεπει να συνδεθει ετσι:

guitar------>wah-wah input---->wah-wah output----->tonelab input------>tonelab output------> amp input ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου