Προς το περιεχόμενο

Guitar rig 2 και τεμπελια.......


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα φιλος πηρε μια Soundblaster audigy 2 EX platinum(γνωριζω πως δεν ειναι και οτι καλυτερο για μη multimedia εφαρμογες)........ως καλος σαμαρειτης του εγκατεστησα το GR2.......... παμε να βαλουμε την κιθαρα στο εξωτερικο module που ερχεται με την καρτα ηχου και....το χαος.....Μια και οι δυο ειμαστε αρκετα τεμπεληδες(και ασχετοι) για να ασχοληθουμε με το computeraδικο σκελος της υποθεσης.....υποθετω πως για παιξει η κιθαρα χρειαζεται καποιο preamp........η ερωτηση μου ειναι .....η συγκεκριμενη καρτα ηχου (η αυτο το εξωτερικο module που ερχεται μαζι με την καρτα ηχου) δεν προσφερει προενισχυση????? Μηπως ειναι απαραιτητος καποιος μικτης για να μπορει να παιξει απευθειας με την κιθαρα του ------>GuitarRig ??????????

 

merci

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χαος.....

 

Αμάν ρε μπαγάσα... πάνω που είσαι έτοιμος να μας πεις τι ακριβώς έγινε, το κόβεις και γράφεις "το χάος.....". Πάμε πίσω λοιπόν. Τι ακριβώς έγινε όταν βάλατε την κιθάρα στο εξωτερικό module;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς την ίδια κάρτα έχω και εγώ και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με το GR1 (δεν βλέπω και λόγο να αντιμετωπίσω με το 2 που σε λίγο καιρό θα βάλω-bloody superfunk).

Μάλιστα ως εκ θαύματος (καθώς αυτή η κάρτα είναι καλή για CAll of Duty αλλά όχι και τόσο για εφαρμογές ήχου) το latency μπορεί να κατέβει στα 2ms (midi settings-ASIO configuration).

Την κιθάρα την βάζω στο input 2 του external panel το οποίο έχω ορίσει να βλέπει το guitar rig σαν πηγή σήματος.

Παίξτε με τις ρυθμίσεις μέσω guitar rig και με τις ρυθμίσεις της κάρτας.

Σίγουρα θα βρείτε άκρη, καθώς ούτε και γω φημίζομαι για τις δυνατότητες μου με τα PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αμάν ρε μπαγάσα... πάνω που είσαι έτοιμος να μας πεις τι ακριβώς έγινε' date=' το κόβεις και γράφεις "το χάος.....". Πάμε πίσω λοιπόν. Τι ακριβώς έγινε όταν βάλατε την κιθάρα στο εξωτερικό module;[/quote']

 

Tιποτα απολυτως........η κιθαρα δεν ακουγεται καθολου..... :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου