Προς το περιεχόμενο

Μήπως χανόμαστε στην μετάφραση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αυτό το θέμα επανέρχεται κάθε τόσο, πράγμα που καταδεικνύει τη σημασία που του αποδίδουμε.

 

Ο Ray τα λέει πολύ καλά, και όπως θα δεις ανάλογες απόψεις είχαν προταθεί (και τεκμηριωθεί) στο θέμα που είχε ανοίξει ο Ηλίας.

 

Το που θα φάει κάποιος τα λεφτά του είναι καθαρά δικό του θέμα. Και δεν πιστεύω με τίποτα ότι η διαμορφωμένη κατάσταση λόγω internet, υπερπροσφοράς κάθε επιπέδου κόστους εξοπλισμού, κλπ, είναι υπεύθυνη για το ότι κάποιος δεν είναι τόσο καλός μουσικός όσο θα ήθελε.

 

Θέλω να πω ότι, αν κάποιος αισθάνεται ότι δεν είναι στο μουσικό επίπεδο που θα επιθυμούσε (?) θα πρέπει να αναζητήσει αλλού τις αιτίες. Αυτά που αναφέρεις είναι η αφορμή. Θυμάμαι πριν 20+ χρόνια που η βασική πηγή ενημέρωσης ήταν το Guitar Player και οι συζητήσεις στα γνωστά "ιστορικά" μαγαζιά. Guess what: και τότε υπήρχαν αυτοί που ξεφύλιζαν και συζητούσαν... και δεν έπαιζαν.

 

Talking about music is like dancing about architecture, people.  8) 8) 8)

 

(τα λέω για να τ'ακούω και εγώ...)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα συμφωνήσω με TGL. Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι όταν κάποιος δεν παίζει τίποτα (και δεν κάνει καμία προσπάθεια να βελτιωθεί) και παράλληλα ψάχνεται τρελά με εξεζητημένο gear αναπόφευκτα γίνεται πιο γραφικός κι από ελβετικό χωριό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με TGL. Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι όταν κάποιος δεν παίζει τίποτα (και δεν κάνει καμία προσπάθεια να βελτιωθεί) και παράλληλα ψάχνεται τρελά με εξεζητημένο gear αναπόφευκτα γίνεται πιο γραφικός κι από ελβετικό χωριό.

 

;D ;D ;D

 

Νομίζω ότι αυτό είναι ένα διαφορετικό χόμπυ... αρκεί να το καταλαβαίνει και ο... πάσχων.  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με TGL. Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι όταν κάποιος δεν παίζει τίποτα (και δεν κάνει καμία προσπάθεια να βελτιωθεί) και παράλληλα ψάχνεται τρελά με εξεζητημένο gear αναπόφευκτα γίνεται πιο γραφικός κι από ελβετικό χωριό.

Eννοείς κάποιος από εδώ μέσα? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

λες και διάβασες το μυαλό μου φίλε

 

σε ένα τόπικ όπου γράφαμε τι αγοράσαμε πέρυσι, κάποιος έγραψε πως αγόρασε (στον ένα αυτό χρονο) δύο (ή μήπως ήταν τρεις;) κιθάρες φέντερ στρατ...   :o   τι στο καλό...   ???

Εγώ, στα 46 μου, πουλώντας άλλες, κάνοντας οικονομίες και μη κάνοντας άλλα έξοδα (περιττά η μη) για τον εαυτό μου. Νομίζω ότι το αξίζω.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου