Προς το περιεχόμενο

Δίλημα για Πετάλι


stigmata_s81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανω μια ερευνα αγορας για ενα καινουριο πετάλι για drums

Ειμαι αναμεσα στο dw accelerator και το pearl eliminator(εχω παιξει).Εχει παιξει κανενας με καποιο απο αυτα τα πετάλια?ποια η γνώμη σας?Εχω ακουσει οτι το dw ειναι αρκετα βαρυ και εχει αρκετα σφικτα ελατήρια ισχυει?Εαν ειστε γνωστες του αντικειμενου παρακαλω απαντηστε...

 

http://dwdrums.com/pedals/5000Pedals.htm

 

http://www.pearldrum.com/p2000-2-bc.htm

 

Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon exo peksi kai me ta dio arketo kairo...ime katoxos tou dw 5002 turbo...kai to dw accel kai to eliminator katarxas ine poli kala petalia opote kai stin tixi na dialeksis ikanopoioimenos tha se...kai gi auto tha sou po apo tora kati gia na kseris...den pezi rolo toso to petali oso to podi sou...to podi sou tha kani to petali kai oxi to antitheto...an exis agimnasto podi oti petali kai na paris...loipon to eliminator ine pio elafri apo to dw (to turbo pou xo ego ine ligo k pio vari apo to accel opote isos to accel ine pano kato idio me to eliminator)...auto pantos pou diapistosa me tin mia ine oti me to dw exis poli kaliteri sigouria otan pezis kai kollaei kalitera to podi sou pano tou...episis ine poli anotero stin kataskeui...apo tin alli to eliminator exi para pollw rithmisis an kai pisteuo ola auta tha se mperdepsoun para tha se voithisoun..edo ego me to turbo to xo tosous mines kai olo kati pirazo...opos sou pa kai stin arxi opoio kai na paris happy tha se ego psifizo dw pantos...sigoura kapoios allos tha xi diaforetiki apopsi...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με οσα εχουν ειπωθει αλλα να πω οτι απο την μερια μου προτιμω το iron cobra εχω παιξει με ολα τα πεταλια που λετε και κανενα δεν συγκρινεται με αυτο, το μονο που ηταν ιδιο ηταν το dw 9002 βεβαια θα μου πειτε οτι στον καθενα εχει διαφορετικη αισθηση το καθε πεταλι. ΣΥΜΦΩΝΩ, γι'αυτο και σε καθε πεταλι που δοκιμασα το ρυθμισα οπως εχω το iron cobra και διαπιστωσα οτι δεν με βολευουν.Τωρα σε αυτη την τιμη δεν μπορεις να πεις οτι καποιο πεταλι δεν ειναι καλο απλα ειναι ποιο θα σου κατσει καλυτερα στα ποδια αλλα το iron cobra το θεωρω λιγο καλυτερο γιατι και η κατασκευη του ειναι παρα πολυ καλη και πολυ γερη.Τωρα απο εκει και περα κανε καλη ερευνα αγορας και οτι σε βολευει και σου αρεσει παρτο.

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ σωστος και ο φιλος pragmati to cobra idika to power glide ine poli kalo epeksa simera me auto se ena magazi kai ama to rithmisis sta metra sou ine fovero...kai oso apo kataskeui den ksero kanenan pou na tou xi xalasi...alla ine ama sou katsi sta podia...emena den mou kathete kai teleia mou fenete ligo vari alla tora teleutaia maresi poli i aisthisi tou...to pio elafri pantos pou xo peksi ine to eliminator...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με οσα εχουν ειπωθει αλλα να πω οτι απο την μερια μου προτιμω το iron cobra εχω παιξει με ολα τα πεταλια που λετε και κανενα δεν συγκρινεται με αυτο' date=' το μονο που ηταν ιδιο ηταν το dw 9002 βεβαια θα μου πειτε οτι στον καθενα εχει διαφορετικη αισθηση το καθε πεταλι. ΣΥΜΦΩΝΩ, γι'αυτο και σε καθε πεταλι που δοκιμασα το ρυθμισα οπως εχω το iron cobra και διαπιστωσα οτι δεν με βολευουν.Τωρα σε αυτη την τιμη δεν μπορεις να πεις οτι καποιο πεταλι δεν ειναι καλο απλα ειναι ποιο θα σου κατσει καλυτερα στα ποδια αλλα το iron cobra το θεωρω λιγο καλυτερο γιατι και η κατασκευη του ειναι παρα πολυ καλη και πολυ γερη.Τωρα απο εκει και περα κανε καλη ερευνα αγορας και οτι σε βολευει και σου αρεσει παρτο.[/quote']

 

Για ποιο Iron Cobra μηλάς για το power ή το rolling glide?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορα ειναι οτι στο power οσο πιο πολυ πλησιαζει ο κοπανος το δερμα τοσο πιο μαλακος γινεται και ξετυλιγεται ολο και πιο πολυ αλυσιδα ενω στο rolling υπαρχει παντου ι ιδια δυναμη...ι διαφορα ειναι πολυ μικρη σε αυτα τα 2 αλλα αισθητη...προτιμω το power...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

το διλημα συνεχιζεται dw 5000 (turbo ή accelerator) ή eliminator?εχω κολήσει σε αυτα τα 2.εσείς με τι μαρκα πεταλι πεζετε ειστε ευχαριστημένοι?νομιζω πως αξιζει να επικεντρωθουμε και λιγο στο πεταλ καθώς αποτελει βασικο εξαρτημα του druming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε ολα καλα ειναι γιατι το ψαχνεις τοσο?αν μελεταγες οσο καιρο το ψαχνεις θα ειχες ανεβει καποιο επιπεδο...εγω προσωπικα τα θεωρω φοβερα αυτα τα πεταλια και ειτε με cobra παιξω ειτε me eliminator ειτε με dw το ιδιο καλα θα παιξω η διαφορες ειναι πολυ μικρες...παρε αυτο που σου ταιριαζει εσενα δεν υπαρχει λογος να ρωτησεις αλλους...και τι αμα παιζουμε ολοι εδω με eliminator πχ...αμα δε σου κανει εσενα τι να το κανεις...

 

By the way στο θεμα μας τωρα προτινω eliminator αναμεσα στα 2 ...καλες αγορες...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε ολα καλα ειναι γιατι το ψαχνεις τοσο?αν μελεταγες οσο καιρο το ψαχνεις θα ειχες ανεβει καποιο επιπεδο...εγω προσωπικα τα θεωρω φοβερα αυτα τα πεταλια και ειτε με cobra παιξω ειτε me eliminator ειτε με dw το ιδιο καλα θα παιξω η διαφορες ειναι πολυ μικρες...παρε αυτο που σου ταιριαζει εσενα δεν υπαρχει λογος να ρωτησεις αλλους...και τι αμα παιζουμε ολοι εδω με eliminator πχ...αμα δε σου κανει εσενα τι να το κανεις...

 

By the way στο θεμα μας τωρα προτινω eliminator αναμεσα στα 2 ...καλες αγορες...

 

To αν μελεταω εγώ και ποσα χρονια! Ειναι δικο μου θέμα δεν νομιζω να ξέρεις καλήτερα?Οποτε αστο αυτό το θέμα...

Εγω απλα ρωτησα μια διευκρινιση και θελω πριν κανω μια αγορά να είμαι σίγουρος για το προιόν που αγόρασα.Σιγουρα και εχω προσωπική αποψη και κρίση για το τι μου ταιριάζει καλήτερα αλλά θελω να παρω και γνώμες απο το φορουμ(γι αυτο αλλωστε και η χρησιμοτητά του) οποτε εισαι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου