Προς το περιεχόμενο

Sound module for synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους σας,

Θέλω να αγοράσω μεταχειρισμένο ενα synth sound module κατά προτίμηση απο Ελλάδα ή ebay  για το synth μου .

Εχω μεγάλη αγάπη για τούς ατμοσφαιρικούς ήχους και pads , orchestral , choirs ,κτλ. και όχι τόσο για τους άλλους ήχους .

Κοιτάω απο Roland jv 1080 , jv 2080 κτλ. μέχρι σημερινά μοντέλα Roland ,Korg,EMU,Yamaha κτλ. πάντα με την προυπόθεση της λογικής τιμής αν τα βρώ.

Θα παρακαλούσα για τις γνώμες σας .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Roland V-Synth,

XV-5080 και

Korg Triton Rack + τα expansion cards όλων

τα πιο εμπορικά που κυκλοφορούν νομίζω και καλύπτουν τα πάντα.

 

Πριν από το 2000 (Trinity rack/X3/Roland JV-1080) είναι λίγο out of date οι ήχοι...

Εξαρτάται για τη μουσική το θες?... υπάρχουν και πολύ καλά ατμοσφαιρικά vsti plugins & daw...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το V synth Σταυρο, δεν εχει ορχηστρικους και κατ'επεκταση φυσικους ήχους, που μαλλον ενδιαφερουν τον φιλο.

 

Βεβαια εχει θεικές χορωδιες στο Vocal designer ::)

 

Sonic-cell, fantom xr ειναι ίσως οι καλυτερες λύσεις αλλα πρεπει να περιμένουμε και το μπατζετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Budget : 0 - 400 euro για second hand κυρίως Ελλαδα και ebay.

Ξέρω οτι τα καινούργια μοντέλα παίζουν σε άλλες τιμές αλλά υπάρχουν και ευκαιρίες .Αν έχει κάποιο απο αυτά τους εν λόγω ήχους που ψάχνω τότε μπορεί να πληρώσω και κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KORG Και θα πάρεις και δώρο λαικούς ήχους amzaaa ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

με 400 λίγο δύσκολο να βρεις κάτι πολύ καλό και καινούργιο καθώς τα πιο πολλά rack είναι από studio και φεύγουν πάνω από 500... 400 πουλάν ακόμη το M1... anyway από e-bay UK μπορεί...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ καλή λύση και σε πολύ καλή τιμή για την δουλειά που θέλεις.

 

http://www.roland.com/products/en/SonicCell/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου