Προς το περιεχόμενο

Συμπεριφορά στο φόρουμ


arpegios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω πως δεν χρειαζονται ουτε νεες θεματικες ενοτητες ουτε πιστευω πως το προβλημα αυτου εδω του φορουμ ειναι οτι σοκαρεται κανεις απο την αργκο η τα μπινελικια που καποιοι πιθανως χρησιμοποιουν πανω στην προσπαθεια τους να υποστηριξουν τις αποψεις τους...............

 

Επειδη ομως οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια, για να κανεις μια τετοια προταση σημαινει οτι κατι εχεις παρατηρησει σχετικα με συμπεριφορες μελων..............Αρα το ουσιστικο θεμα ειναι αν υπαρχουν λαθος συμπεριφορες μελων και αν ναι ποιες ειναι αυτες και γιατι ενοχλουν...........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε καταλαβαίνω και πολλά από τα επιχειρήματα του φίλου arpegios τουλάχιστον όπως διατυπώνονται.

Μιλούν για ''κάτι ανώτερο"που αναζητάει ή για "κάτι κατώτερο"που αποδοκιμάζει;

Η αναφορά στο Πολυτεχνείο αφορά ουσία ή ταμπέλλα;

Οι δεκαεξάρηδες που θέλουν να γίνουν μουσικοί πώς προκύπτουν;

Ποιά τηλεόραση κλείνουν οι νέοι;ποιά προγράμματα;Όλα;

Τί πάει στραβά με το ρομαντισμό και τυχαίνει ειρωμίας[έστω φίνας];

Τί πάει ίσια με την αποθέωση της τεχνοκρατικής ορθολογιστικής ευπρέπειας και του ευθυγραμισμένου τύπου ηθικής λόγου,έκφρασης[εξωτερίκευσης και επικοινωνίας];

Η ουσία της πρότασης είναι αυτή που βλέπω φίλε στα κείμενά σου αυτή που υποβόσκει αυτή που επινοείται ή αυτή που επιχειρεί διδασκαλία;

μήπως στο φινάλε κάποιοι ταλαίπωροι δημόσιοι υπάλληλοι στερήθηκαν[το ταξί για παράδειγμα]ώστε να έχω το τρόπο σήμερα αυτής της καθόλου φτηνής τελικά επαφής μέσα[εντός και διαμέσου της μοναξιάς];

Φίλε eyeprotokol χαίρομαι για τη καθαρότητα της γνώμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προς kourosava : Όλο ανήθικες προτάσεις μου είσαι. Αν κάνεις να μην έρθεις όταν ο yameth οργανώσει το event θα σε... βασανίσω στέλνοντάς σου τον antouan_z' date=' μαζί με το Vegas, πολλές κάμερες και (το χειρότερο) καθόλου γυναίκες !!![/quote']

 

Γουστάρωωωωωωωω!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( Φτιάξτε μια αρένα να πηγαίνουμε να πλακωνώμαστε στο ξύλο και μετά να πηγαίνουμε όλοι μαζί να πίνουμε κανένα ποτάκι στο ΚΑΤ. :D )

 

Το ίδιο concept υλοποίησαν ο Brad Pitt και ο Edward Norton στο Fight Club αλλά κρίνοντας από τα αποτελέσματα μάλλον δεν πρόκειται να έχει και πολύ συμμετοχή! :D :D :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ίδιο concept υλοποίησαν ο Brad Pitt και ο Edward Norton στο Fight Club αλλά κρίνοντας από τα αποτελέσματα μάλλον δεν πρόκειται να έχει και πολύ συμμετοχή

 

λολ...

εγώ μέσα!!!γουστάρω!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς kourosava : Όλο ανήθικες προτάσεις μου είσαι. Αν κάνεις να μην έρθεις όταν ο yameth οργανώσει το event θα σε... βασανίσω στέλνοντάς σου τον antouan_z' date=' μαζί με το Vegas, πολλές κάμερες και (το χειρότερο) καθόλου γυναίκες !!![/quote']

 

 

Aυτο και αν ηταν απειλη...ελπιζω Eyeprotocol..να μην τρομαζεις και τα παιδια στη γειτονια με τον μπαμπουλα antouan_z :D :D :D

 

Bασανισου...εεεε το θελατε τωρα...!!!!!!!!!Φιλακια... :D :D

 

Ελπιζω να μην ισοπεδωσα παλι την κουβεντα...μιας και το IQ μου βρισκεται ακομα στα επιπεδα προτογονων που κυνηγουν τα θυληκα με ροπαλο...

Μακια σας..........!!!!!!!!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτό έλειπε τώρα να ζηλεύω τους λοχίες του ελληνικού έθνους.

 

Xaxaxa :lol: Κάτσε να το σημειώσω αυτό... :lol:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλούν για ''κάτι ανώτερο"που αναζητάει ή για "κάτι κατώτερο"που αποδοκιμάζει;

Η αναφορά στο Πολυτεχνείο αφορά ουσία ή ταμπέλλα;

Τί πάει στραβά με το ρομαντισμό και τυχαίνει ειρωμίας[έστω φίνας];

Τί πάει ίσια με την αποθέωση της τεχνοκρατικής ορθολογιστικής ευπρέπειας και του ευθυγραμισμένου τύπου ηθικής λόγου' date='έκφρασης[εξωτερίκευσης και επικοινωνίας'];

Η ουσία της πρότασης είναι αυτή που βλέπω φίλε στα κείμενά σου αυτή που υποβόσκει αυτή που επινοείται ή αυτή που επιχειρεί διδασκαλία;

 

Πωπω, ειλικρινά κι εγώ βαρέθηκα να μιλάω και όλοι να ψάχνουνε το κάτι άλλο σε αυτό που είπα, αφού δεν συνενοούμαστε το κλείνω το θέμα. Είμαι σε καιρό εξεταστικής, και τις τελευταίες 3 μέρες έχω κοιμηθεί χθες απο τις 14:00 μέχρι τις 18:30. Πάντως ακόμα και ο Wow! με τον οποίο διαφωνούσα δεν ήταν τόσο εκτός του αντικειμένου για το οποίο μιλούσα όσο εσύ τώρα...

 

Δεν είμαι ΠΟΤΕ ειρωνικός, άμα δεν γουστάρω κάτι λέω οτι είναι παπαριά και τελείωσε το θέμα, δεν χρειάζονται διπλές αναγνώσεις. Όταν είπα οτι μου άρεσε που ο Wow! είναι ρομαντικός με την κουλτούρα του μουσικού το εννοούσα, δεν καταλαβαίνω απο που προκύπτει πάλι οτι εκτός απο αυτό που είπα εννοούσα και 1002 άλλα πράγματα. Τέλος εγώ απλώς μιλούσα συγκεκριμένα, για μια ιεραρχία (την ntua.*) γιατί εκείνη είχα εκείνη την ώρα στο μυαλό μου, και εκεί μπαίνω κάθε τόσο (τι να κάνω που είναι του πολυτεχνείου δεν ήξερα οτι είχε ιδιαίτερη σημασία, αλλιώς θα έλεγα οτι ήταν του Σύνδεσμου Ελληνικών Μπουρδέλων και θα τελειώναμε), και εδώ το κάναμε ανατολικό περι ορθολογισμού και καθωσπρεπισμού, και ανώτερης εκπαίδευσης και παπάρια μέντολες. Είμαι πρακτικός άνθρωπος και προσπαθούσα να σκεφτώ μια καλύτερη (ie "ανώτερη" όπως λες εσύ, ενω εγώ ρητά είπα "Δεν είναι άλλο "ανώτερο" επίπεδο συζήτησης, είναι απλώς διαφορέτικό" συνηθισμένο στο usenet συγκεκριμένα) οργάνωση. Έριξα μια ιδέα, πείτε μου "Arpegios λες μαλακίες γιατί το και το" άμα διαφωνείτε, πάνω στο θέμα. Τώρα απο κει και πέρα μπορείς να αμπελοφιλοσοφείς πάνω στο κρυφό νόημα των λόγων μου μέχρι αύριο....

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί πάει ίσια με την αποθέωση της τεχνοκρατικής ορθολογιστικής ευπρέπειας και του ευθυγραμισμένου τύπου ηθικής λόγου' date='έκφρασης[εξωτερίκευσης και επικοινωνίας'];

 

 

Kαλα θα το πω...θα το λεω...και θα το ξαναλεω....Leyla...ΒΑΣΑΝΙΣΟΥ....και μην ακουσω απο αλλους....τιποτα σχολια περι κατεδαφισεως...

Ε δεν μπορω απο νεους ανθρωπους να βλεπω τετοιο λογο ξυλινο και φτιαγμενο καθαρα για λογους εντυπωσιασμου και για να πεισουν οτι ειναι μορφωμενοι και σκεπτικιστες....

ΕΛΕΟΣ...πια...μιλατε πιο απλα..μη φοβαστε κανεις δεν προκειται να μην σας παρει στα σονβαρα εαν δεν πεταξετε και δυο κουλτουροαμπελοφιλοσοφιες και εντυπωσιακους ορους...

 

Leyla...δεν θα μπω σε τρυπακι....just know it :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς spirou : Ναι, από κακία άλλο τίποτε. Πολύ απλά έχω βαρεθεί να πληρώνω τους τεμπέληδες και ψευδοσυνδικαλιστές του ελληνικού δημοσίου. Από κόμπλεξ όμως καθόλου - αυτό έλειπε τώρα να ζηλεύω τους λοχίες του ελληνικού έθνους. Όσο για τον ελεύθερο χρόνο, δεν ξέρω για τον arpegios αλλά ο δικός μου είναι λιγοστός - απλά πληκτρολογώ γρήγορα.

 

μια διόρθωση μόνο:δεν αναφερόμουν στους δημόσιους υπάλληλους αλλά στους φοιτητές του πολυτεχνειου (που σύμφωνα με τα λεγομενα σου θα γινουν δημόσιοι υπάλληλοι).

δεν έχω τπτ με τους δημόσιους υπάλληλους και ουτε το θεωρω υποτιμητικό να είσαι (άλλωστε και οι δυο γονείς μου είναι)απλά κάποιος που "σκοτώνεται" στο διάβασμα για να περάσει στο πολυτεχνείο (ή στην ιατρική,νομική κλπ) και για να πάρει το πτυχίο (που μόνο εύκολο δεν είναι) πιστεύω οτι έχει στο μυαλό του κατι παραπάνω απ'το να γινει δημόσιος υπάλληλος.

εκεί έκανες φάουλ γι'αυτό είπα ότι "παρατριχα πέταξες κακία και κόμπλεξ".

 

κατα τ'άλλα συμφωνούμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου