Προς το περιεχόμενο

Συμπεριφορά στο φόρουμ


arpegios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά αυτό που λείπει απο το Noiz είναι μια θεματική ενότητα "flames" στο φόρουμ, όπου θα μεταφερόμαστε όταν θέλουμε να μπινελικωθούμε, να βγάλουμε το άχτι μας για πλάκα ή σοβαρά, να βρίσουμε κάποιον, να γράψουμε ένα θυμωμένο ποστ χωρίς να σβηστεί οπότε θα χαθούν και τα επιχειρήματα μέσα του, κτλ. Είναι πολύ χρήσιμο. Αντι ο moderator να σβήνει πχ ποστς, μεταφέρει ένα μέρος του θρέντ ή φτιάχνει ένα καινούριο θρεντ, και βάζει τα ποστς μέσα, ή οι ίδιοι οι χρήστες πάνε κατευθείαν εκεί (θα στην πω στο flames κτλ.). Επίσης μπορούμε εκεί να χώνουμε κατευθείαν τα τρολ ποστς, να τα διαβάζει όποιος θέλει. Μπορούμε να "βριζόμαστε" ανα θέμα στο flames, και έξω να συζητάμε σαν κανονικοί άνθρωποι (όλοι μας έχουμε μια πολύπλευρη σφαιρική ή και σχιζοφρενική ίσως :) προσωπικότητα άλλωστε). Στα newsgroup του πολυτεχνείου πρέπει να είναι το δεύτερο πιο επιτυχημένο newsgroup, έχω δεί μερικές απο τις καλύτερες ή και πιο αστείες συζητήσεις εκει μέσα. Και μένουν και τα άλλα groups "καθαρά".

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ήθελα να πω κάτι σε σχέση με την πρόταση του Arpegios. Συγνώμη που θα γίνω και λίγο προσωπικός. Φίλε arpegios, σχεδόν σε διάφορα thread που συμετέχεις κάνεις νύξεις για trolls, για flaming κλπ, φερόμενος ίσως σαν κομιστής ενός άλλου επιπέδου συζήτησης.

 

Δεν ξέρω τι κάνουν τα παιδιά στο πολυτεχνείο - και για να είμαι ειλικρινής, δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν οι αυριανοί δημόσιοι υπάλληλοι - αλλά ελπίζω ότι δεν περιμένεις από ανθρώπους που είναι παθιασμένοι με τη μουσική να μιλάνε σαν αρσακειάδες και να βάζουν στο "ντουλάπι" την αργκό τους ή τα μπινελίκια τους.

 

Το forum είναι moderated και προσπαθούμε πάντα να έχουμε αντίληψη του πότε κάποτε κάποιος (ή και εμείς οι ίδιοι) ξεπερνάμε τα όρια της ευπρέπειας και σε διαβεβαιώνω ότι το κριτήριο για αυτό το "ξεπέρασμα των ορίων" δεν είναι η επιθετικότητα ή η χρήση κακών λέξεων.

 

Εμείς είμαστε τα κακά παιδιά. Εκείνοι που οι γονείς δεν θέλουν να κάνουν παρέα τα παιδιά τους διότι μπορεί να οδηγηθούν σε ακραίες τοποθετήσεις ζωής (όπως "τι να το κάνω το κωλοπτυχίο", ή "θα πάω να πάρω μία κιθάρα και θα παίζω τα fucking blues", ή "σπάστη τη τηλεόραση, βάλε ένα δίσκο του Nick Cave" κλπ). Η ενασχόληση με τη μουσική μας έχει καταστρέψει, μας οδήγησε στο κάπνισμα, τις γκόμενες, το άσκοπο σεξ, τα περιτά ταξίδια, την ανάγνωση απαγορευμένων βιβλίων, την κατανάλωση αλκοόλ. Επίσης μας τρώει όλα μας τα λεφτά.

 

Ανήκουμε στη θλιβερή μειοψηφία των ελλήνων πολιτών που πιστεύουν ότι κάτι παραπάνω υπάρχει από το ποπ-κορν στα μούλτιπλεξ και δεν ντρεπόμαστε για τη γλώσσα μας ούτε για κανένα άλλο μέρος του σώματος ή του μυαλού μας.

 

Επίσης, που και που μας αρέσει να καυγαδίζουμε, όχι για να ξεσπάσουμε λες και είμαστε σε ομαδική ψυχοθεραπεία ("πάρτε τα παιδιά στο διπλανό δωμάτιο τώρα που κάνουν φασαρία"), αλλά γιατί έχουμε άποψη και θέλουμε να πείσουμε τον διπλανό μας προκειμένου να βρεθεί κάποιος κοινός χώρος συννενόησης.

 

Τέλος, μερικές φορές η κατάσταση φαίνεται δύσκολη εδώ μέσα, διότι κάθε γέννα είναι δύσκολη. Το 99% των ελλήνων μουσικών ΔΕΝ συμμετέχει στο noiz, δηλαδή αρνείται να χάσει λίγο χρόνο για να ανταλλάξει γνώμες με τους άλλους ή για να μοιραστεί τις σκέψεις του. Εδώ, υπάρχουν οι λίγοι άνθρωποι που τιμούν τους άλλους με την προσοχή τους και μέσω αυτής της διαδικασίας γεννιέται ένα νέο ήθος και μία νέα αντίληψη - ίσως κάποτε αυτή αποφέρει και πραγματικούς μουσικούς καρπούς.

 

Το φόρουμ του Πολυτεχνείου δεν με ενδιαφέρει. Περισσότερο με ενδιαφέρουν οι παράλληλες με το noiz προσπάθειες που υπάρχουν και διαμορφώνουν εστίες ελεύθερης έκφρασης γνώμης για τον ελληνικό μουσικό χώρο.

 

Εσύ arpegios, είσαι απολύτως ευπρόσδεκτος, αλλά σε παρακαλώ μην επιλέγεις να αισθάνεσαι ως κομιστής του πνεύματος του Πολυτεχνείου στην κοινότητα των μουσικών, αλλά επέλεξε να αισθάνεσαι σαν κομιστής του πνεύματος της κοινότητας των μουσικών στον χώρο του Πολυτεχνείου - καλό θα τους κάνει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πείτε και σε μας τους αδαείς τι θα πει "troll posts"... :roll: :roll:
Είναι ποστς που γίνονται έχοντας σαν συγκεκριμένο σκοπό τον εκνευρισμό των αναγνωστών.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θα ήθελα να πω κάτι σε σχέση με την πρόταση του Arpegios. Συγνώμη που θα γίνω και λίγο προσωπικός. Φίλε arpegios' date=' σχεδόν σε διάφορα thread που συμετέχεις κάνεις νύξεις για trolls, για flaming κλπ, φερόμενος ίσως σαν κομιστής ενός άλλου επιπέδου συζήτησης.

[/quote']

ναι γιατί όντως υπάρχει ένα άλλο επίπεδο συζήτησης. Αρκεί να διαβάσει κάποιος το netiquette και θα καταλάβει. Δεν είναι άλλο "ανώτερο" επίπεδο συζήτησης, είναι απλώς διαφορέτικό, με κάποιους κανόνες που δεν υπάρχουν στην καθημερινή συζήτηση, και σκοπό έχουν να αποφύγουν τον εκνευρισμό, όπως δεν σχολιάζουμε ποτέ την ορθογραφία του άλλου, κάνουμε έντιτ και παραθέτουμε ακριβώς τα κομμάτια στα οποία απαντάμε, δεν ξεφεύγει η απάντηση μας απο το προκείμενο στο οποίο απαντάμε, αν έχουμε έστω και έμμεσα να πούμε κάτι που θα εκνευρίσει πολύ κόσμο ή ξέρουμε οτι θα προκαλέσει καβγά απλώς δεν το λέμε ή το λέμε στο σχετικό γκρούπ κτλ κτλ. Ίσως να φαίνονται περιοριστικά όλα αυτά, αλλά απο τα τέλη του 70 το usenet έτσι δουλέυει. Με την κουλτούρα που υπάρχει εδώ, (η οποία είναι διαφορετική, όχι κατώτερη, ελπίζω να σας πρόλαβα πριν κάνετε κακές σκέψεις) κανείς δεν θα μπορούσε να ποστάρει στο comp.lang.c και να του απαντήσει κάποιος, είτε θα τον βάζαν όλοι σε killfile, είτε θα έπαιρνε κατευθείαν προειδοποιήσεις.

 

Δεν ξέρω τι κάνουν τα παιδιά στο πολυτεχνείο

Ούτε εγώ, τα newsgroups του πολυτεχνείου απλώς σεβίρονται απο τον news.ntua.gr, που μαζί με τον server του grnet είναι οι συνήθως χρησιμοποιούμενοι, δεν είναι σώνει και ντε για φοιτητές του πολυτεχνείου, απλώς στεγάζονται εκεί.

 

- και για να είμαι ειλικρινής, δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν οι αυριανοί δημόσιοι υπάλληλοι

Αυτό τι σημαίνει? Παρεπιπτόντως ξανά, μιλάμε κυρίως για ελέυθερους και ιδ υπαλλήλους (μηχανικοί σπουδάζουν όχι ξένες γλώσσες)

 

Εμείς είμαστε τα κακά παιδιά. Εκείνοι που οι γονείς δεν θέλουν να κάνουν παρέα τα παιδιά τους διότι μπορεί να οδηγηθούν σε ακραίες τοποθετήσεις ζωής (όπως "τι να το κάνω το κωλοπτυχίο", ή "θα πάω να πάρω μία κιθάρα και θα παίζω τα fucking blues", ή "σπάστη τη τηλεόραση, βάλε ένα δίσκο του Nick Cave" κλπ). Η ενασχόληση με τη μουσική μας έχει καταστρέψει, μας οδήγησε στο κάπνισμα, τις γκόμενες, το άσκοπο σεξ, τα περιτά ταξίδια, την ανάγνωση απαγορευμένων βιβλίων, την κατανάλωση αλκοόλ. Επίσης μας τρώει όλα μας τα λεφτά.

Αν εξαιρέσουμε το μας τρώει όλα τα λεφτά, και την επιλογή του Nick cave και όχι κάποιου άλλου καλλιτέχνη, τα παραπάνω είναι πολύ στερεότυπα για όλη τη νεολαία βασικά. Αυτό που δαπιστώνω είναι οτι είστε αθεράπευτα ρομαντικός :) και χαίρομαι γι αυτό.

 

Επίσης, που και που μας αρέσει να καυγαδίζουμε, όχι για να ξεσπάσουμε λες και είμαστε σε ομαδική ψυχοθεραπεία ("πάρτε τα παιδιά στο διπλανό δωμάτιο τώρα που κάνουν φασαρία"), αλλά γιατί έχουμε άποψη και θέλουμε να πείσουμε τον διπλανό μας προκειμένου να βρεθεί κάποιος κοινός χώρος συννενόησης.

Συμφωνώ απολύτως, αλλά μερικοί ή τουλάχιστον μερικά ποστς δεν θα έχουν ούτε μισό επιχείρημα μέσα όταν φτάσει μια τέτοια κατάσταση. Γι αυτό σκέφτηκα το flames, αν και μετά που είδα την πρώτη σελίδα του noiz, κατάλαβα οτι αφου δεν είναι χωρισμένα εκεί τα θρεντς σε κατηγορίες, πάλι δεν θα υπάρχει αρκετός διαχωρισμός, ώστε κάποιος που δεν έχει όρεξη να διαβάζει μπινελίκια και συζητήσεις εκ βαθέων, να τα αποφύγει και να διαβάσει κατευθείαν μόνο καθαρή πληροφορία .

 

Εσύ arpegios, είσαι απολύτως ευπρόσδεκτος, αλλά σε παρακαλώ μην επιλέγεις να αισθάνεσαι ως κομιστής του πνεύματος του Πολυτεχνείου στην κοινότητα των μουσικών, αλλά επέλεξε να αισθάνεσαι σαν κομιστής του πνεύματος της κοινότητας των μουσικών στον χώρο του Πολυτεχνείου - καλό θα τους κάνει.

Αν φέρνω κάτι, σχετικό με αυτά που λες, εδω μέσα, είναι τα 25 χρόνια συνηθειών που αναπτυχθήκαν στα newsgroup και πιο πρόσφατα web foroums, για να κάνουν τη ζωή όλων εύκολη, όπως τα έζησα εγώ τα τελευταία 10 χρόνια. Τα σχετικά με το πολυτεχνείο πάλι δεν τα είπα εγώ :D (γι ακόμα μια φορά έπεσες στην παγίδα) εγώ απλώς μίλησα για το πως είναι οργανωμένα τα newsgroup στο σερβερ τους. Δεν είμαι ούτε ήμουνα ποτέ φοιτητής του πολυτεχνείου, ούτε είχα ποτέ κολλητούς και φίλους απο κει. Συμμετείχα και συμμετέχω σε συζητήσεις στο Ελληνικό (grk.* ntua.*) και ξένο usenet απλώς .

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί όντως υπάρχει ένα άλλο επίπεδο συζήτησης. Αρκεί να διαβάσει κάποιος το netiquette και θα καταλάβει.

 

Αυτό προσπάθησα να σου εξηγήσω σε όλο το προηγούμενο πόστ μου' date=' ότι σε μία κοινότητα μουσικών μην περιμένεις να τηρείται το netiquette στο ακέραιο, διότι οι άνθρωποι αυτοί είναι περισσότερο παθιασμένοι με αυτό που κάνουν από ότι η πλειοψηφία του κόσμου.

 

Τα newsgroups του πολυτεχνείου απλώς σεβίρονται απο τον news.ntua.gr, που μαζί με τον server του grnet είναι οι συνήθως χρησιμοποιούμενοι, δεν είναι σώνει και ντε για φοιτητές του πολυτεχνείου, απλώς στεγάζονται εκεί.

 

Το γνωρίζω πολύ καλά αυτό. Όταν αναφερόμουν στα "παιδιά του Πολυτεχνείου" ήμουν απλά σαρκαστικός.

 

Αυτό τι σημαίνει? Παρεπιπτόντως ξανά' date=' μιλάμε κυρίως για ελέυθερους και ιδ υπαλλήλους (μηχανικοί σπουδάζουν όχι ξένες γλώσσες)[/quote']

 

Επειδή λοιπόν το γνωρίζω αυτό που σου είπα προηγουμένως, όταν μίλησα για αυριανούς δημοσίους υπαλλήλους, δεν αναφερόμουν αποκλειστικά στους φοιτητές του Πολυτεχνείου (αν και ισχύει σε σημαντικό βαθμό και γι' αυτούς) αλλά στην τεράστια πλειοψηφία των ανθρώπων της ηλικίας σου. Πόσο καιρό έχεις να διαβάσεις στατιστικές;

 

Αν εξαιρέσουμε το μας τρώει όλα τα λεφτά' date=' και την επιλογή του Nick cave και όχι κάποιου άλλου καλλιτέχνη, τα παραπάνω είναι πολύ στερεότυπα για όλη τη νεολαία βασικά. Αυτό που δαπιστώνω είναι οτι είστε αθεράπευτα ρομαντικός :) και χαίρομαι γι αυτό.[/quote']

 

Σε άλλη χώρα ζεις; Πραγματικά το πιστεύεις αυτό που γράφεις; Είναι στερεότυπο για τη σημερινή νεολαία να παίζει τα μπλουζ; Είναι στερεότυπο για τη σημερινή νεολαία να κλείνει την τηλεόραση; Σε άλλη χώρα ζεις;... επαναλαμβάνω το ερώτημα.

 

Συμφωνώ απολύτως' date=' αλλά μερικοί ή τουλάχιστον μερικά ποστς δεν θα έχουν ούτε μισό επιχείρημα μέσα όταν φτάσει μια τέτοια κατάσταση. Γι αυτό σκέφτηκα το flames, αν και μετά που είδα την πρώτη σελίδα του noiz, κατάλαβα οτι αφου δεν είναι χωρισμένα εκεί τα θρεντς σε κατηγορίες, πάλι δεν θα υπάρχει αρκετός διαχωρισμός, ώστε κάποιος που δεν έχει όρεξη να διαβάζει μπινελίκια και συζητήσεις εκ βαθέων, να τα αποφύγει και να διαβάσει κατευθείαν μόνο καθαρή πληροφορία.[/quote']

 

Τελικά συζητήσεις εκ' βαθέων ενοχλούν ή μπινελίκια; Έτσι όπως το λες, είναι σα να μην βλέπεις διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο; Και τι στην ευχή είναι η "καθαρή" πληροφορία;

 

Αν φέρνω κάτι' date=' σχετικό με αυτά που λες, εδω μέσα, είναι τα 25 χρόνια συνηθειών που αναπτυχθήκαν στα newsgroup και πιο πρόσφατα web foroums, για να κάνουν τη ζωή όλων εύκολη, όπως τα έζησα εγώ τα τελευταία 10 χρόνια.[/quote']

 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, υπάρχουν εδώ μέσα άνθρωποι που ασχολούνται με το ίντερνετ και περισσότερο και σε πολύ πιο εξελιγμένο επίπεδο από το δικό σου. ¶νθρωποι που δεν χρειάστηκε να επισκεφθούν τους σέρβερς του Πολυτεχνείου για να μάθουν τι θα πει netiquette, διότι το ήξεραν πολύ πιο πριν. Αλλά το ενδιαφέρον είναι αλλού. Αντί να πεις "εγώ παιδιά αυτά πιστεύω και τα κουκιά μπαγλάν" αναζητάς εγκυρότητα για τις απόψεις σου, σε μία κατά φαντασίαν σου 25ετή ιστορία των newsgroups (εκτός αν είσαι 60 χρονών). Ακόμη και η 10 ετής εμπειρία που άμεσα επικαλείσαι, θα σου έχει σίγουρα δείξει ότι ο κόσμος που μπαίνει σήμερα στο ίντερνετ και συμμετέχει σε τέτοιες συζητήσεις είναι πολύ περισσότερος και πολύ διαφορετικός από ότι ήταν πριν δέκα χρόνια - άρα όποιο netiquette και να ίσχυε τότε, σήμερα τελεί υπό αναθεώρηση - τουλάχιστον.

 

Τα σχετικά με το πολυτεχνείο πάλι δεν τα είπα εγώ :D (γι ακόμα μια φορά έπεσες στην παγίδα) εγώ απλώς μίλησα για το πως είναι οργανωμένα τα newsgroup στο σερβερ τους.

 

Νάτο πάλι το φαινόμενο του ανθρώπου που σου έχει κλέψει το password για το noiz :). Τι εννοείς "δεν τα είπα εγώ"; Ποιος τα είπε; Επίσης, ποια είναι η παγίδα; Το να μιλάμε και να ανταλάσουμε ιδέες το θεωρείς παγίδα; Περιέργες απόψεις...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλη χώρα ζεις; Πραγματικά το πιστεύεις αυτό που γράφεις; Είναι στερεότυπο για τη σημερινή νεολαία να παίζει τα μπλουζ; Είναι στερεότυπο για τη σημερινή νεολαία να κλείνει την τηλεόραση; Σε άλλη χώρα ζεις;... επαναλαμβάνω το ερώτημα.

Όχι τα μπλούζ σώόνει και ντε, εντάξει μου ξέφυγε και αυτό. Αλλά είναι κάτι συχνό για τον κάθε δεκαεξάρη να θέλει να γίνει μουσικός. Το οτι είναι στερεότυπο για τη σημερινή νεολαία να κλείνει την τηλεόραση φυσικά το πιστεύω, γιατι το βλέπω γύρω μου. Η τηλεόραση έκανε επιτυχία μέχρι τα 90s σε άτομα 15-25, τώρα υπάρχουν τα dvd και το internet. Εγώ προσωπικά δεν ξέρω κανένα γνωστό μου που να παρακολουθεί tv, δεν προλαβαίνουν άλλωστε. Μόνο lost, The O.C. και κανα Joey να κατεβάζεις, τελείωσε...

 

Τελικά συζητήσεις εκ' βαθέων ενοχλούν ή μπινελίκια; Έτσι όπως το λες, είναι σα να μην βλέπεις διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο; Και τι στην ευχή είναι η "καθαρή" πληροφορία;

?? Μα καλά είπα εγώ οτι με ενοχλέι τίποτα??Εγώ είπα να ανοίξουμε και φόρουμ για να βριζόμαστε ελέυθερα!!Πολύ πίσω είχα πει οτι υπάρχει ασυνενοησία, που ναι με ενοχλεί, , και είναι προφανές οτι υπάρχει. Επίσης με το βρισίδι στις κανονικές θεματικές ενότητες, υπάρχει ο κίνδυνος να διαλύσουμε όλα τα θρεντς, και όλο το νοιζ στο τέλος...

 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, υπάρχουν εδώ μέσα άνθρωποι που ασχολούνται με το ίντερνετ και περισσότερο και σε πολύ πιο εξελιγμένο επίπεδο από το δικό σου.
Ενδιαφέρον... Θα εννοείς ανθρώπους στο εξωτερικο φαντάζομαι, γιατί πριν το 96 οι εγχώριοι που συμετέχαμε στο ελληνικό usenet ήμασταν 10 άτομα που λέει ο λόγος. Τέλος δεν έχω ιδέα τι σημάινει εξελιγμένο και μη εξελιγμένο επίπεδο.
αναζητάς εγκυρότητα για τις απόψεις σου, σε μία κατά φαντασίαν σου 25ετή ιστορία των newsgroups (εκτός αν είσαι 60 χρονών).
Θα μιλάω κινέζικα φαίνεται.... Το usenet έχει 25ετή ιστορία, όχι εγώ. Σε αυτήν την 25αετή πορεία του, αναπτύχθηκε σε αυτό μια κουλτούρα. Εγώ συμμετέχω στο usenet 10 περίπου χρόνια τώρα. Αυτό είπα. Τα υπόλοιπα απο που βγήκανε δεν ξέρω... Επίσης δεν αναζητώ καμμία εγγυρότητα, σου είπα το λόγο που έχω τις απόψεις που έχω, και ποιες είναι οι πηγές μου και οι εμπειρία μου. Δεν είμαι καθόλου μα καθόλου έγγυρος αν αυτό θες να ακούσεις. Το θέμα είναι αν συμφωνεί κάποιος ή διαφωνεί με την άποψη που εξέφρασα.

 

Νάτο πάλι το φαινόμενο του ανθρώπου που σου έχει κλέψει το password για το noiz icon_smile.gif. Τι εννοείς "δεν τα είπα εγώ"; Ποιος τα είπε; Επίσης, ποια είναι η παγίδα; Το να μιλάμε και να ανταλάσουμε ιδέες το θεωρείς παγίδα; Περιέργες απόψεις...

Για μια ακόμα φορά δεν συννενοούμαστε. Δεν είπα εγώ ποτέ οτι είμαι φοιτητής του πολυτεχνείου (αναφέρθηκες στην ιδιότητα αυτή όταν μου απαντούσες) και δεν είπα ποτέ οτι είχα αυτήν την συμπεριφορά επειδή με επηρρέασε το πολυτεχνείο(επίσης αναφέρθηκε στην απάντηση σου). Αν το είπα δείξε μου που.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα σάλιο ξοδεύετε!!! Πολύς λόγος για το τίποτα.

Ούτε flames, ούτε καλικάντζαροι, ούτε φράστ και φρούστ. Λίγη ψυχραιμία θέλει και εγκράτεια στα νεύρα και τον τσαμπουκά μας. Δεν λέω, χρειάζετε και ο έντονος διάλογος αλλα με μέτρο.

 

( Φτιάξτε μια αρένα να πηγαίνουμε να πλακωνώμαστε στο ξύλο και μετά να πηγαίνουμε όλοι μαζί να πίνουμε κανένα ποτάκι στο ΚΑΤ. :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα εγώ ποτέ οτι είμαι φοιτητής του πολυτεχνείου

 

εγώ είμαι...

 

 

Δεν ξέρω τι κάνουν τα παιδιά στο πολυτεχνείο - και για να είμαι ειλικρινής, δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν οι αυριανοί δημόσιοι υπάλληλοι

 

χαχα... (παρατρίχα να βγάλεις κακία και κόμπλεξ εδώ):lol:

 

αν και φοιτητης,σας ζηλευω μερικους απο εδω μέσα ρε μάγκες για τον ΑΠΕΙΡΟ ελευθερο χρόνο σας...

(ρε μήπως είστε δημόσιοι υπάλληλοι??? :wink: :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα μεγάλο χαμόγελο (το λέω για να μην με ακούτε σαν να είμαι εχθρικός).

 

Προς arpegios : Υποχωρώ. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με αυτά που λές (και κυρίως δεν μπορώ να βγάλω άκρη με αυτά που δεν λες) :) :)

 

Προς spirou : Ναι, από κακία άλλο τίποτε. Πολύ απλά έχω βαρεθεί να πληρώνω τους τεμπέληδες και ψευδοσυνδικαλιστές του ελληνικού δημοσίου. Από κόμπλεξ όμως καθόλου - αυτό έλειπε τώρα να ζηλεύω τους λοχίες του ελληνικού έθνους. Όσο για τον ελεύθερο χρόνο, δεν ξέρω για τον arpegios αλλά ο δικός μου είναι λιγοστός - απλά πληκτρολογώ γρήγορα.

 

Προς kourosava : Όλο ανήθικες προτάσεις μου είσαι. Αν κάνεις να μην έρθεις όταν ο yameth οργανώσει το event θα σε... βασανίσω στέλνοντάς σου τον antouan_z, μαζί με το Vegas, πολλές κάμερες και (το χειρότερο) καθόλου γυναίκες !!!

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου