Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για G&L L2000 Tribute


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουσα το εν λογο πασο και μου αρεσε.......να μου πεις δεν ακουσα ομως το κανονικο μοντελο!!

Αλλα απως διαβασα φοραει ιδιους μαγνητες και γενικα ηλεκτρονικα και το swamp ash παιζει και στα δυο μοντελα...και στο κανονικο και στο Tribute.

Εχει κανεις καμια εμπειρια να βοηθησει..?

Παντως στη περιπτωση μου δεν εχω και τρελες απαιτησεις απο ενα οργανο....προς το παρον τζαμαρω με φιλους και πολυ χαλαρες προβες με μπαντα.

Eimai pio etoimos kai ap'to Bob Sfougaraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα το εν λογο πασο και μου αρεσε.......να μου πεις δεν ακουσα ομως το κανονικο μοντελο!!

Αλλα απως διαβασα φοραει ιδιους μαγνητες και γενικα ηλεκτρονικα και το swamp ash παιζει και στα δυο μοντελα...και στο κανονικο και στο Tribute.

Εχει κανεις καμια εμπειρια να βοηθησει..?

Παντως στη περιπτωση μου δεν εχω και τρελες απαιτησεις απο ενα οργανο....προς το παρον τζαμαρω με φιλους και πολυ χαλαρες προβες με μπαντα.

Τι ακριβώς ζητάς σαν γνώμη;

-Αν είναι καλύτερο το Αμερικάνικο;

Ναι.

-Δραματικά;

Όχι

-Αξίζει η χρηματική διαφορά;

Προσωπική εκτίμηση και ανάλογα τι φράγκα έχεις. Για μένα, τσου. Αλλά αναμενόμενο.  ;D ;)

-Είναι καλό μπάσο γενικά;

Παραπάνω από καλό....

-Τι άλλο θα προτείνατε σε αυτά τα χρήματα;

Γύρω στα 30 μπάσα.

-Γιατί; Είναι καλύτερα αυτά;

Όχι. Απλώς διαφορετικά.

-Δηλαδή να το πάρω ή όχι;

Αν σου αρέσει γιατί όχι. Είναι πάρα πολύ καλό μπάσο.

-Δηλαδή εσύ στη θέση μου θα το παιρνες;

Μάλλον  ;D

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσες G&L Tribute κιθαρες εχω δοκιμασει δεν με ενθουσιασαν, μου φανηκαν ως ισαξιες ή και κατωτερες ορισμενων μεξικανικων fender στα ιδια χρηματα.

 

Τα μπασα απο τη αλλη, μου φανηκαν πολυ αξιοπρεπη, οσα δοκιμασα. Και απο ενα φιλο που εχει ενα 2000, εχει να πει μονο τα καλυτερα.

 

Εγω στη θεση σου θα το επαιρνα, ειναι καλοκατασκευασμενα και πολυ ευελικτα οργανα...απο τη στιγμη που σου αρεσε μαλιστα, τι το ψαχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου