Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden new song


nexarulhu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και να ξέρεις ότι λάιβ είναι ότι πιο εγγυημένο :)

 

+1

Ακομα και με τον blaze bailey(ο οποιος δεν ηταν και τοσο καλοδεχουμενος απο πολους fun των maiden) αν τους εβλεπες live ξεχναγες τα παντα,και ξαφνικα ακομα και ο blaze δεν σου φαινοταν και τοσο κακος !

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και δεν είμαι μουσικός,υπό την έννοια ότι δεν έχω κάνει μαθήματα μουσικής ποτέ,σήμερα που άκουσα το cd των Maiden,οι οποίοι με "εισήγαγαν" στο χώρο του Heavy Metal το μακρινό 1984 με το 2 minutes to midnight,με απογοήτευσαν.Ο DIckinson σαν να έχει χάσει την εξαιρετική φωνή που είχε παλιά.Λογικό ίσως λόγω της ηλικίας του,δεν ειναι παιδάκι.Τραγουδάει εξαιρετικά αλλά στη φωνή κάτι λείπει.Πρέπει να είναι το χειρότερο άλμπουμ τους μαζί με το No prayer for the Dying.

 

Είναι απλώς η άποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ειναι ενας περιεργος δισκος...Πολυ περιεργος...

 

Για μενα ειναι κατι σαν λιγο απ ολους τους δισκους...

 

Δλδ...εχει γρηγορα κομματια με guitar harmonies....εχει brave new world στοιχεια...εχει μπαλαντες αλα dance of death...εχει spacey solos απο τον H αλα Somewhere in Time...εχει prog rock στοιχεια που αρεσουν στον nicko...

 

αλλα εχει και κατι καινουριο....ειναι experimental και θα εχει απήχηση σε πιτσιρικαρια κολλημενη με nu-metal...hardcore...metalcore μπαντες...γιατι ειναι πολυ μοντερνο και υπερκομπρεσαρισμενο...

Μου ειναι απιστευτο το ποσοι εδω μεσα κραζουν ενα τετοιο συγκροτημα...ντροπη σας ρε!!! ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια να παρακολουθώ την πορεία τους αλλά το κομμάτι αυτό μου άρεσε πολύ. Κατά την άποψή μου είναι Maiden με στάμπα, από τις πρώτες νότες του μπάσου στην αρχή. Επίσης έχει έναν ροκάδικο τσαμπουκά που μου πάει.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άκουσα τον δίσκο, (me aggareia) : εχει progressive οριζοντες

Γενικότερα είναι απλά ένας δίσκος με κάτι ''παλιό μουσικά'' που έχει φιλτραριστεί κάπως//

Ειδικότερα σαν δίσκος maiden και σαν αξία : ΜΑΚΡΑΝ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΔΙΆΦΟΡΟ έχω ακουσει ,

ακόμα και σε σχέση με τους τελευταίους τους δίσκους/

Δλδ ουσιαστικά εδώ έχουμε έναν harris, που απλά πειραματίζεται ασκοπα, προσπαθώντας

να και καλά να δείξει κάτι, που πιστεύω οτι δεν το έχει καθόλου, τουλάχιστον απο αυτή τη σκοπιά που το επιχειρεί εδώ και πολύ καιρό.

Εχει μια ταυτότητα σαν συνθέτης, αλλα εντάξυ μέχρι εκεί δεν είναι κάτι παραπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου