Προς το περιεχόμενο

17:00 στα προπυλαια διαδηλωνουμε για τη καψουρα μας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα.

 

Οπως ολοι μας μοιραζομαστε το ιδιο παθος για τη μουσικη τις κιθαρες τα πεταλακια και ολα τα υπολοιπα, ετσι αρκετοι απο εμας εχουν ενα μεγαλο κρυφο ή φανερο παθος ασβηστο για τον αθλητισμο.

Ειμαι φιλαθλος του ΗΡΑΚΛΗ της ιστορικοτερης ομαδας της Ελλαδας η οποια δημιουργηθηκε πριν την απελευθερωση της Θεσσαλονικης και οσο οι Τουρκοι κυβερνουσαν τη χωρα μας. Με τα ιδεωδη τους οι δημιουργοι της ομαδας του ΗΡΑΚΛΗ προσπαθουσαν να κανουν αθλητισμο κατω απο το Τουρκικο ζυγο.

Δε θα ηθελα να σας φορτωσω με ιστορικα γεγονοτα γι'αυτο θα προχωρησω στο θεμα.Ο ΗΡΑΚΛΗΣ βαλλεται απο διαφορους παραγοντες του ελληνικου ποδοσφαιρου ωστε να μη παρει αδεια συμμετοχης στο επομενο πρωταθλημα με κατηγοριες που δεν εχουν βαση. Ολοι εμεις οι ΗΡΑΚΛΗΔΕΙΣ διαδηλωνουμε εδω και δεκα μερες ασταματητα προσπαθωντας να κερδισουμε το αυτονοητο-τη δικαιωση μας.

Ολες οι πορειες μας εγιναν ειρηνικα χωρις παρατραγουδα χωρις ζημιες χωρις ξυλο-αντιθετως φαγαμε δακρυγονα και πολεμο απο την αστυνομια ανευ λογου.

 

Σημερα  9 Ιουνιου και ωρα 17:00 κανουμε κατι πρωτοποριακο. Διαδηλωνουμε στην ΑΘΗΝΑ μεσα. Ειρηνικα και καλοπροαιρετα φιλοι του ΗΡΑΚΛΗ θα ξεκινησουν απο τα προπυλαια στις 17:00 για μια πορεια διαμαρτυριας μεσα στην ΑΘΗΝΑ.

 

Καλω ολους τους φιλους του ΗΡΑΚΛΗ που μενουν στην ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ και οποιον αλλο φιλαθλο οποιασδηποτε ομαδας αυτης της χωρας πιστευει στο δικαιο και στην αδικια να συμμετεχει μαζι μας. Αυτο το σχεδιο εξοντωσης του ΗΡΑΚΛΗ θα μπορουσε να συμβει σε οποιαδηποτε ελληνικη ομαδα ανεξαρτητου βαθμολογικης καταστασης. Και δευτερον και πιο σημαντικο.....αν δε το ξερετε..... ο ΗΡΑΚΛΗΣ μετραει 102 χρονια ζωης και δε σβυνονται ετσι ευκολα. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ειναι συνδεδεμενος με τη πολη της Θεσσαλονικης και την ιστορια της. Οπως ο Λευκος Πυργος.

 

Η δευτερη εκκληση μου ειναι προς τους φιλους των Αθηναϊκων Ομαδων. Ενα πραγμα μονο θα πω. Ερχομαστε ειρηνικα να διαδηλωσουμε για το δικιο μας. Αυτο μονο.

 

 

Σας ευχαριστω για το χρονο σας

 

Εαν το παραπανω κειμενο παραβαινει καποιους κανονισμους του φορουμ παρακαλω να σβηστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

djObiwan

 

ο αθλητισμος και αν θελεις ο φιλαθλητισμος ειναι παθος οπως η μουσικη. Η αδικια εις βαρος μιας ομαδας ειναι αδικια οπως ολες. Και για εμας αξιζει διαδηλωσης. Ειμαι σιγουρος πως στην Αθηνα δεν εχει ακουστει τιποτα για την ιστορια αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος πως στην Αθηνα δεν εχει ακουστει τιποτα για την ιστορια αυτη

 

Το πήρε το μάτι μου πως κάτι τρέχει και διαδηλώνουν οι φίλαθλοι του Ηρακλή, επειδή διάβασα την ανακοίνωση για την πορεία στην εφημερίδα. Θα με συγχωρέσεις αν δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται μιας και η σχέση μου με το ποδόσφαιρό είναι υπερβολικά περιορισμένη.

(Κοινώς ξέρω ότι υπάρχει σαν άθλημα, όπως ξέρω ότι υπάρχει και εκείνο το άθλημα με τις σκούπες στον Καναδά)

 

Πάντως θυμάμαι πριν κάποια χρόνια είχαν κάνει μια διαδήλωση στην Αγγλία για μια ομάδα (Sheffield) και μου είχε κάνει εντύπωση ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε καταλαβαινω πως ειναι δυνατον να κανεις πορεια με αφορμη μια ποδοσφαιρικη ομαδα! ??? ???

 

+1000

 

 

@solega

 

το θέμα είναι ΠΟΛΥ γνωστό ΚΑΙ στους αθηναίους, όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο (και δεν ακούω ποτέ σταθμούς που επικεντρώνουν σε σπορ)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αγαπητέ και φίλτατε καλώς τα λες.

Αλλά εγώ βλέπω να κλείνει το κέντρο πάλι ειρηνικά και καλοπροαίρετα την ώρα που σχολάμε από τις δουλειές μας και να πάμε σπίτια μας.

 

Και έλα μετά στους περιφερειακούς μποτιλιαρισμένους δρόμους να ακούσεις τι σκέφτονται οι οδηγοί για την ιστορία του Ηρακλή....

 

 

Α ναι, επειδή το χουμε ξεχάσει τώρα τελευταία.......

Υπάρχει και ο έννομος τρόπος της δικαστικής οδού.

Προσβάλλετε εννόμως και σύμφωνα με τις προβλεπόμενες διαδικασίες ότι νομίζετε ότι είναι παράνομο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη η αγαπη για τον αθλητισμο αλλα και παλι δε καταλαβαινω πως κανεις μια πορεια για μια εταιρια.

 

δε θελω να σε προσβαλω αλλα για να σου δωσω να καταλαβεις πως το εχω στο μυαλο μου,ειναι σα να κανει καποιος μια πορεια για την κοκα κολα,επειδη πχ την αδικησαν και δε τη βρισκουν σε ολα τα περιπτερα.

 

το σκεφτομαι ακριβως ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αθλητισμος και αν θελεις ο φιλαθλητισμος ειναι παθος οπως η μουσικη.

Σωστό, γι αυτό δεν παίζει κανένα ρόλο σε ποιά κατηγορία βρίσκεσαι. Μπορείς αν κάνεις αθλητισμό και από την 4η Εθνική...για εκεί δεν τον πάνε τον Ηρακλή? ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αγαπητέ και φίλτατε καλώς τα λες.

Αλλά εγώ βλέπω να κλείνει το κέντρο πάλι ειρηνικά και καλοπροαίρετα την ώρα που σχολάμε από τις δουλειές μας και να πάμε σπίτια μας.

 

Και έλα μετά στους περιφερειακούς μποτιλιαρισμένους δρόμους να ακούσεις τι σκέφτονται οι οδηγοί για την ιστορία του Ηρακλή....

 

 

Α ναι, επειδή το χουμε ξεχάσει τώρα τελευταία.......

Υπάρχει και ο έννομος τρόπος της δικαστικής οδού.

Προσβάλλετε εννόμως και σύμφωνα με τις προβλεπόμενες διαδικασίες ότι νομίζετε ότι είναι παράνομο.

 

Εχεις απολυτο δικιο σχετικα με τη ταλαιπωρια,πραγματικα λυπαμαι για αυτο μα σε αυτη τη χωρα αν δε κατεβεις στους δρομους δε δικαιωνεσαι ποτε ουτε δια της δικαστικης οδου.

 

 

καλη η αγαπη για τον αθλητισμο αλλα και παλι δε καταλαβαινω πως κανεις μια πορεια για μια εταιρια.

 

δε θελω να σε προσβαλω αλλα για να σου δωσω να καταλαβεις πως το εχω στο μυαλο μου,ειναι σα να κανει καποιος μια πορεια για την κοκα κολα,επειδη πχ την αδικησαν και δε τη βρισκουν σε ολα τα περιπτερα.

 

το σκεφτομαι ακριβως ετσι.

 

Μεσα σε ολα τα προβληματα μας και τον βαρετο τροπο ζωης μας πια οπως γουσταρουμε να παιζουμε μουσικη ετσι γουσταρουμε και οταν η μπαλα μπαινει στο πλεκτο  ;D

 

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ οδηγειται στη Β Εθνικη κατηγορια οχι επειδη επεσε αγωνιστικα αλλα επειδη δε πληρωσε ενα παικτη του στις 31 Μαρτιου αλλα τον πληρωσε 3 εβδομαδες μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι γουσταρουμε και οταν η μπαλα μπαινει στο πλεκτο  ;D

Με τον Ηρακλή πέρισυ...δεν πολυβάλατε τη μπάλλα στο πλεκτό!!! ;)

 

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ οδηγειται στη Β Εθνικη κατηγορια οχι επειδη επεσε αγωνιστικα αλλα επειδη δε πληρωσε ενα παικτη του στις 31 Μαρτιου αλλα τον πληρωσε 3 εβδομαδες μετα.

Πάρτε έναν πρόεδρο σαν τον Αγαπούλη της Καβάλας να μην έχετε τέτοια προβλήματα ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου