Προς το περιεχόμενο

17:00 στα προπυλαια διαδηλωνουμε για τη καψουρα μας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

solega

 

εντελώς φιλικά:

 

αθλητισμός ΔΕΝ είναι το γηπεδικό οπαδιλίκι, ούτε το να βλέπεις από τον καναπέ, με μια μπύρα στο ένα χέρι και ένα τσιγάρο στο άλλο, κάποιους να κλωτσάνε το τόπι, αλλά να ΚΑΝΕΙΣ αθλητισμό, να ΑΘΛΕΙΣΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δηλαδη το να πας με το γιο σου ή τον ανηψιο σου ή τη κοπελα σου ή τον φιλο σου τη Κυριακη στο γηπεδο με τη κοκα κολα σου το σπορακι σου το κασκολ σου τη σημαια σου ειναι

οπαδιλικι? Δεν ειμαστε ολοι οπαδοι οπως καποιοι αλλοι σε αυτη τη χωρα φιλε μου. Υπαρχουν και οι φιλαθλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει να εκπλήσσομαι που κάποιοι είναι έτοιμοι να διαδηλώσουν για μια ποδοσφαιρική ΑΕ, ενώ σε μια αντίστοιχη διαδήλωση για δικό τους θέμα μπορεί να μη σηκωθούν από τον καναπέ. Και ο Ηρακλής είναι μικρή σχετικά ομάδα, αν κάποιος ήθελε να δει μεγάλη διαδήλωση ας ζητήσει να εξοφληθούν τα χρέη μιας "μεγάλης" ΠΑΕ, εκεί θα χαλούσε ο κόσμος  :)

 

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απολυτο δικιο σχετικα με τη ταλαιπωρια,πραγματικα λυπαμαι για αυτο μα σε αυτη τη χωρα αν δε κατεβεις στους δρομους δε δικαιωνεσαι ποτε ουτε δια της δικαστικης οδου.

 

Ναι, καταλαβαίνουμε αλλά αν δεν κατέβουμε στους δρόμους, δίκιο δεν βρίσκουμε.

Άρα για ότι μας καπνίσει άντε στο δρόμο και λυπούμαστε παιδιά.

Και μην κολλήσεις στο "ότι μας καπνίσει". Στην προκειμένη ιστορική στιγμή, αν τα κατάφερε καλά ο Ρέμμος ή όχι και ο Ηρακλής υποβιβάζεται ή όχι, προσωπικά ΔΕΝ μου καίγεται καρφάκι.

ΤΟ ΙΔΙΟ και αν συνέβαινε στην ομάδα που υποστηρίζω.

Και άσε τις ιστορίες τουρκοκρατίες και τα λοιπά. Υπάρχουν ιστορικά κτίρια, αξίες, άνθρωποι που γκρεμίστηκαν, διώχτηκαν, λοιδωρήθηκαν τα τελευταία χρόνια σε αυτόν τον τόπο που κανενός δεν ίδρωσε το αυτί.

Ο κόσμος καίγεται και θα κατέβω στους δρόμους για την όποια ομάδα ;

Έλεος δηλαδή.

Πολύ χρόνο έχετε ελεύθερο ρε παιδιά.

Εξάλλου κατηγορία θα κατέβετε όπως είπαν και άλλοι συμφορουμίτες, δεν σας κλείνουν ντε.

Αν είναι άδικο όπως προείπα, βάλτε καλούς δικηγόρους. Αν δεν είναι άδικο κάτστε γύρω από το γήπεδο και γκρινιάξτε.

Και από ότι κατάλαβα (αν κατάλαβα καλά που δεν με νοιάζει κιόλας αν πολυκατάλαβα) δεν είναι το επάρατο κράτος της Αθήνας αλλά η ανικανότητα της εκάστοτε διοίκησης.

 

Ουφ......

Σόρρυ βρε συ solega.  Ξέσπασα. Και με το δίκιο μου.

Αλλιώς θα κατέβαινα στους δρόμους  ;D

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το να πας με το γιο σου ή τον ανηψιο σου ή τη κοπελα σου ή τον φιλο σου τη Κυριακη στο γηπεδο με τη κοκα κολα σου το σπορακι σου το κασκολ σου τη σημαια σου ειναι

οπαδιλικι?

 

αν είσαι οπως περιγράφεις βαμμένος με τα χρώματα συγκεκριμένης ομάδας, τι λες, δεν είσαι οπαδός;  ???

 

πάντως το να συμμετέχεις σε πορεία στα προπύλαια προς όφελος μιας συγκεκριμένης ομάδας-ανώνυμης εταιρίας, είναι σίγουρα οπαδιλίκι  ;)

 

ειδικα όταν σίγουρα ο (φίλαθλος ή οπαδικός) κόσμος αντιμετωπίζει πάμπολλα ΑΠΕΙΡΩΣ σοβαρότερα προβλήματα

 

μεταξύ των οποίων βρίσκεται και η κραυγαλέα έλλειψη χώρων άθλησης για μικρούς και μεγάλους (και ποτέ δεν έχω δει/ακούσει οπαδούς να το θίγουν το θέμα αυτό, αξιώνουν μόνο η ομαδούλα τους να πηγαίνει καλά...  :-\ )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι αποψεις σας ειναι σεβαστες.

Διαφωνω με αρκετους. Φυσικο ειναι οταν καιγεται το σπιτι του γειτονα να μη σας απασχολει. Και με το δικιο σας. Ισως και εμενα να μη με απασχολουσε αν μου ελεγαν να διαμαρτυρηθουμε για καποιο θεμα  που ισως να μη με αγγιζε.

 

Αλλα δε θα μπω σε οπαδικες αντιπαραθεσεις.Το ποια ειναι μικρη η μεγαλη ομαδα το κρινει η ιστορια παντως.

 

Οσο για εσενα dvelek ειναι 100% σιγουρο πως δεν εχεις καμια μα καμια σχεση με τον αθλητισμο. Μα καμια ομως. Αν εσυ πηγαινες καθε εβδομαδα στο θεατρο και ξαφνικα σου λεγανε ξερεις το θεατρο θα γκρεμιστει για να γινει παρκινγκ δε θα δυσανασχετουσες??

Να ειμαστε και λιγο σοβαροι ωρες ωρες ρε παιδια. Ενταξει να κρινετε και να επικρινετε και να βγαζετε τη χολη σας εδω μεσα. Αλλα να ειμαστε και λιγο σοβαροι ωρες ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι κρίμα η αθλητική συζήτηση στο Νοιζ να αφορά τον Ηρακλή και τον υποβιβασμό του και όχι τον υποβιβασμό Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ για τα γνωστά επεισόδια. Και φυσικά οποιασδήποτε άλλης ομάδας που υποθάλπτει έστω και έναν αναπτήρα έστω και ένα υβριστικό σύνθημα.

Νομίζω τώρα είναι ο καιρός να μπουν και εκεί κάποιοι σοβαροί φραγμοί. Ας γίνει και εκεί ένα ξεκαθάρισμα... Όχι πως το πιστεύω. Αλλά ελπίζω...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι κρίμα η αθλητική συζήτηση στο Νοιζ να αφορά τον Ηρακλή και τον υποβιβασμό του και όχι τον υποβιβασμό Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ για τα γνωστά επεισόδια. Και φυσικά οποιασδήποτε άλλης ομάδας που υποθάλπτει έστω και έναν αναπτήρα έστω και ένα υβριστικό σύνθημα.

Νομίζω τώρα είναι ο καιρός να μπουν και εκεί κάποιοι σοβαροί φραγμοί. Ας γίνει και εκεί ένα ξεκαθάρισμα... Όχι πως το πιστεύω. Αλλά ελπίζω...

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για εσενα dvelek ειναι 100% σιγουρο πως δεν εχεις καμια μα καμια σχεση με τον αθλητισμο. Μα καμια ομως.

 

εντάξει

 

το δελτίο που έχω σε ομάδα ατομικού αθλήματος, με συμμετοχή (σε όλες τις αγωνιστικές) σε επίσημο πρωτάθλημα του νομού αττικής της σχετικής ομοσπονδίας, εδώ και 4 χρόνια, θα το σκίσω το απόγευμα που θα πάω στο σύλλογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι απο το εργασιακο πρωταθλημα  ναι καλυτερα σκιστο.

απλα δεν εχεις σχεση με το κοσμο που πηγαινει καθε Κυριακη σε ΟΛΗ

τη γη για να δει ποδοσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου