Προς το περιεχόμενο

17:00 στα προπυλαια διαδηλωνουμε για τη καψουρα μας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το δελτίο που έχω σε ομάδα ατομικού αθλήματος, με συμμετοχή (σε όλες τις αγωνιστικές) σε επίσημο πρωτάθλημα του νομού αττικής της σχετικής ομοσπονδίας, εδώ και 4 χρόνια, θα το σκίσω το απόγευμα που θα πάω στο σύλλογο

Εάν είναι επίση στο bridge...σκίστο ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίδες, παρακαλώ όλους να γυρίσουμε το διακόπτη της ψυχραιμίας πίσω στο "on". Το λέω για να αποφύγουμε το λουκέτο, καθώς οι προσωπικές αντιπαραθέσεις μας κρυφοκοιτάνε από τη χαραμάδα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το ποδόσφαιρο δεν είναι η αρχή και το τέλος των πάντων. Το έχετε υπερεκτιμήσει.

 

2) Με όλο τον σεβασμό φίλε solega, αλλά εδώ ο κόσμος καίγεται, με τον Ηρακλή (και τον κάθε Ηρακλη) θα ασχολούμαστε; Εδω γίνονται συζητήσεις για το αν πρέπει ή όχι κάποια κομμάτια της κοινωνίας να διαδηλώνουν για αντικειμενικά σοβαρά θέματα και εσείς θα κλείσετε δρόμους για τον Ηρακλή; Την ώρα που ο κόσμος παρακολουθεί την Ελλάδα, εν μέσω τουριστικής περιόδου, εσείς θα δώσετε κι άλλο πάτημα για αρνητικά σχόλια; Και δεν είναι ανάγκη να σας δείξουν στο CNN, αρκεί να σας δούνε τουρίστες. Σκεφτείτε λίγο παρα πέρα. Είναι ώρα για τέτοια; Μπορεί να ακούγονται υπερβολικά αυτά, αλλά όποιος καίγεται στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Τους πολίτες της Αθήνας που δεν δίνουν δεκάρα για τον Ηρακλή τους σκέφτεστε; Σε μια ηδη τεταμένη ατμόσφαιρα εσείς θα την δυναμιτίσετε περισσότερο, έστω και για λίγο. Συγνώμη, αλλά είναι απόλυτα απαράδεκτη συμπεριφορά (κι άκρως Ελληνική)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα από όλες τις απόψεις μας περί οπαδισμού,αθλητισμού κλπ-κλπ,ο φίλος μας έχει κάποιο δίκιο να αισθάνεται αδικημένος για τα 2 μέτρα και 2 σταθμά που ισχύουν και στο ποδόσφαιρο.στον Ηρακλή,στα Γιάννενα και όπου δεν υπάρχει πολύς κόσμος από πίσω μπορούμε να εφαρμόσουμε το γράμμα του νόμου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι απο το εργασιακο πρωταθλημα  ναι καλυτερα σκιστο.

 

θα σε βόλευε αλλά δεν είναι...

 

 

απλα δεν εχεις σχεση με το κοσμο που πηγαινει καθε Κυριακη σε ΟΛΗ

τη γη για να δει ποδοσφαιρο.

 

ναι βέεεεβαια...  

 

άκουγα τις προάλλες δημοσιογράφο του αθλητικού ρεπορτάζ να λέει "τώρα συγνώμη αλλά αν οι 10.000 που διαδήλωσαν για τον Ηρακλή πήγαιναν γήπεδο, δεν θα είχε κανένα πρόβλημα τώρα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από δύο εβδομάδες περίπου, βρέθηκα πηγμένος στην κίνηση της Αθήνας, λόγω της πορείας του Συλλόγου Ποντίων, με αφορμή το αίτημα για διεθνή αναγνώριση της γενοκτονίας του Ποντιακού λαού.

 

Λυπάμαι που το λέω αλλά ακόμη και σ' ένα θέμα που με αγγίζει προσωπικά, η τακτική του κλεισίματος των δρόμων, με οδήγησε να σιχτιρίσω, όχι τη μη διεθνή αναγνώριση, αλλά τους ανθρώπους που αποφάσισαν να κλείσουν το δρόμο και να δημιουργήσουν σε εμένα και σε πολλούς άλλους πρόβλημα στη μετακίνηση. Στη δική μου περίπτωση και καθότι ήμουν καθ' οδόν προς κάποια επαγγελματική υποχρέωση, η καθυστέρηση μου στοίχισε και σε απώλεια αξιοπιστίας από τον πελάτη μου.

 

Αυτά όσον αφορά την άποψη ότι στην Ελλάδα δε γίνεται τίποτα αν δεν κλείσεις το δρόμο. Αυτό που γίνεται, είναι να αδικείς κατάφωρα το σκοπό σου, όποιος κι αν είναι αυτός.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά όσον αφορά την άποψη ότι στην Ελλάδα δε γίνεται τίποτα αν δεν κλείσεις το δρόμο. Αυτό που γίνεται, είναι να αδικείς κατάφορά το σκοπό σου, όποιος κι αν είναι αυτός.

 

Ακριβώς

Πόσες, μα πόσες φορές το έχουμε ξαναπεί αυτό εδώ μέσα;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς

Πόσες, μα πόσες φορές το έχουμε ξαναπεί αυτό εδώ μέσα;

 

Το ερώτημα είναι πόσες θα το ξαναπούμε.

 

(Θυμάται κανείς πως το λένε το άθλημα εκείνο με τις σκούπες στον Καναδά; Έχω σκαλώσει από την ώρα που το έγραψα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου