Προς το περιεχόμενο

Ποιά η γνώνη σας για Paiste pst??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!

 

Ειμαι καινούριος τοσο στο χωρο των ντραμς οσο κια στο φορουμ  8)(ξεκινησα μαθηματα τον ιανουαριο..) αλλα μου αρέσει να ψαχνομαι πολυ για ντραμσετς, πιατινια και γενικως οτιδηποτε εχει σχεση με αυτα ετσι ωστε οταν αγορασω ενα σετ της προκοπης ( προς το παρον εχω μια αθλια granite. :(.) να κανω σωστη επιλογη.

 

και λοιπον ερωτω, ποια η γνωμη σας για τα εξης :

 

http://www.thomann.de/gr/paiste_pst3_universal_standard_beckenset.htm

 

http://www.thomann.de/gr/paiste_pst5_16_china.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι το λες αυτο?  ??? Εγω σε ενα προβαδικο που παω εχουν τα paiste pst3 και μια χαρα μου φαινονται. Ειδικα το ride εχει πολυ ωραιο ηχο. Βεβαια αρχαριος ειμαι ακομα, δεν μπορω να κρινω, αλλα μ αρεσαν αρκετα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις κάποιο απο αυτά καλύτερα να πάρεις τα pst5. Tα pst3 είναι ψιλοάθλια και δεν αξίζουν τα λεφτά τους (εχω και απ τα 2). Αν και καλό θα ήταν να κοίταγες και κανένα μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθλια και τα 2.

Πεταμενα λεφτα και ειδικα αν μιλαμε να τα αγορασεις καινουργια.

Το εχω γραψει και σε 35 αλλα ποστ τα entry level μοντελα απο paiste sabian zildjian meinl ειναι σκατα και πανακριβα (για αυτο που προσφερουν). Αν δεν εχεις budget για καινουργια καλα πιατα (alpha, 2002, AA, AAX, Acustom κλπ) μπορεις να κοιταξεις για αντοιστοιχα μεταχειρισμενα στις αγγελιες και στο  ΕΒΑΥ. Μπορεις να βρεις πολυ καλες ευκαιριες με πολυ καλα χρηματα

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τοσο χαλια ρε παιδια?

???

Για παιστε αλφα θα εδινα χρηματα, αλλα ειμαι αρχαριος ακομα και δεν θελω να ξοδεψω πολλα.

 

 

Οσο για μεταχειρισμενα, φοβαμαι μηπως πεσω σε περιπτωση και βγει προβληματικο, ειδικα απο ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα pst3 είναι από μονα τους προβληματικά...

τραβα ebay μην το σκεφτεσαι...γιατι να σου βγει προβληματικό? και αν σου βγει το ebay θα φταίει..? ΟΧΙ...θα φταίει ο πωλητής, γιαυτό φίλε μου αγόρασε από κάποιον με θετικό feedback, απλά είναι τα πράματα.

 

εγώ εχθες πχ έδωσα 2 Zildjian Z Custom 17 και 18, 180€ και τα δύο...δεν ήταν και ασκημη τιμή πιστεύω...και τα εδωσα μεσω noiz όχι ebay...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τοσο χαλια ρε παιδια?

???

Για παιστε αλφα θα εδινα χρηματα, αλλα ειμαι αρχαριος ακομα και δεν θελω να ξοδεψω πολλα.

 

 

Οσο για μεταχειρισμενα, φοβαμαι μηπως πεσω σε περιπτωση και βγει προβληματικο, ειδικα απο ebay

 

Χάλι σε σχέση τιμής απόδοσης, ειδικά το pst3.

 

Καλά κάνεις και δεν θέλεις να ξοδέψεις σαν αρχάριος, αλλά τα alpha δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Αμα έχεις ήδη πιάτα να κάνεις τη δουλειά σου μάζεψε λεφτά να πάρεις κατι καλό αργότερα. Αν πάλι θες για πρώτο σετ πάρε ότι σου επιτρέπει η οικονομική σου δυνατότητα.

 

Απο ebay αμα είναι καλός ο πωλητής και το πιάτο δεν είναι σπασμένο δεν έχεις και ιδιάιτερα μεγάλο ρίσκο. Πιάτο είναι, τί να πάθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου