Προς το περιεχόμενο

Ποιά η γνώνη σας για Paiste pst??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πιατα που εχω δεν μου κανουν, γιατι ειναι περισσοτερο σαν κατσαρολες  ;D

( zildjian planet Z) αλλα δεν σκοπευω να παρω καινουρια πριν το σεπτεμβριο, οποτε απλα ψαχνομαι  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, μη κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας

 

οι ρούκιδες είναι αφελείς, και εγω όταν ξεκίνησα ηθελα ''τα καινούργια'' όχι τις ευκαιρίες. Βέβαια το ebay πχ δεν ήταν ετσι όπως είναι σήμερα.

 

έχει αναπτυχθεί πολύ. τότε έλεγες (πχ) καλύτερα ενα B8 Pro καινουργιο με 40.000δρχ παρά ενα AAX με 30.000 δρχ.

 

τώρα στο ebay βρίσκεις δολοφονικές ευκαιρίες εν ψυχρώ

 

όσο ναναι όταν είσαι νεος στο αθλημα είσαι ΝΕΟΣ (και αφελής)

 

δε θα το παίξω ''παλιός'', αλλά φίλε μου...υπομονή και θα βρεις καλό σετ πιάτα...προσωπικά πιστεύω πώς πιάτα τύπου PST3 ΑΠΟΡΩ πώς έχουν το θράσσος να τα πουλάνε οι εταιρίες ως super uaou value for money...ανεπίτρεπτο

 

βέβαια έχω ακούσει και ένα παλιό μου δασκαλο να παίζει σε ενα Paiste 302 Set και εμεινα μαλάκας από τον ήχο των πιάτων αλλά άλλος αρχάριος και άλλο δάσκαλος...ο νέος είναι ωραίος αλλά ο παλιός είναι αλλιώς

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λεει ο φιλτατος απο πανω. Υπαρχει η ταση στους νεους (κ εγω το ειχα αντιμετωπισει) να φοβουνται-σνομπαρουν τα μεταχειρισμενα. Μεγα λαθος, αλλα αν δε παθεις δε θα μαθεις (ολοι ετσι μαθαμε)

 

Επισης οταν εισαι νεος παιχτης και εχεις λιγες εμπειριες - ακουσματα μπορει να μην καταλαβεις αμεσως ποσο μ@λ@κια ειναι ενα πιατο τυπου pst3 pst5 και λοιπων αναλογων σειρων.

 

Φιλε μου στην περιπτωση σου (εισαι αρχαριος κ χωρις μεγαλο budget) μεινε με τα κατσαρολικα και μαζεψε αρκετα χρηματα να παρεις κατι της προκοπης.

 

Μη ξεχνας ακομα, οτι ενα καλο πιατο μεταχειρισμενο μπορεις να το δωσεις σε αναλογη τιμη με αυτη που το αγοραζεις. Συν το γεγονος οτι ενα καλο πιατο παντα μπορει να πουληθει, ενω ενα μεταχειρισμενο pst μαλλον χαριζεται....

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου