Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Digidelay!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,εχω το delay της Dighitech και την τελευταία βδομάδα έχει το εξής πρόβλημα,οταν το παταω με το πόδι δεν ανοίγει ή αν ανοίξει δεν κλείνει,ο διακόπτης μέσα δεν έχει προβλημα γιατι οταν ανοιγω το καπάκι και το παταω με το δάχτυλο , ανοιγοκλείνει μια χαρα, αρα κάτι συμβαίνει με το πετάλι. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το λύσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πετάλι το οδηγείς με τροφοδοτικό και όχι με μπαταρία έτσι? (στο λέω γιατί εγώ στην αρχή που δεν είχα καταλάβει πόσο ενεργοβόρο είναι το συγκεκριμένο πετάλι, του έβαζα μπαταρία για να παίξω και μου κάνε και μένα κάτι τέτοια...δεν άνοιγε, δεν έκλεινε και κυρίως μετά από λίγη ώρα δεν έπαιζε).

Αν το πετάλι το χεις καιρό και τώρα άρχισε να σου κάνει το πρόβλημα, αγνόησε το παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο διακόπτης μέσα δεν έχει προβλημα γιατι οταν ανοιγω το καπάκι και το παταω με το δάχτυλο , ανοιγοκλείνει μια χαρα

 

Τα ψηφιακα πεταλια ->συνηθως<- δεν εχουν διακοπτη αληθινο, ανοιγοκλεινουν ηλεκτρονικα.

Αλλα και κανονικο να εχει το συγκεκριμενο, αφου με το δαχτυλο δουλευει κανονικα, σημαινει οτι καποια προεξοχη στο πατητο του κουτιου που πρεπει να παταει τον εσωτερικο διακοπτη, εχει χαλασει (σπασει/φθαρει/οτιδηποτε).

Για ελεγξε το ;)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου