Προς το περιεχόμενο

Τρυπες gear


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ορεξη υπαρχει το προβλημα ειναι στο χρημα. :)

 

Γιαυτό όπως τα πρώτους δίσκους των Τρύπες.... καρφί κ κατευθείαν στον ενισχυτή... ;D ;D ;D

'Η λίγο πεταλάκια που χρειάζονται για τον ήχο σου....  ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το μόνο σίγουρο είναι ότι για ήχο Τρύπες θέλεις Marshall!

Για τον πιο μοντέρνο ήχο τους (κεφάλι, νύχτα των άλλων) το Proco Rat μου φαίνεται να πλησιάζει πολύ για τα βρώμικα.

Τώρα για την κιθάρα, κ γω το'χα ψάξει, γιατί οι Τρύπες είναι γαμώ τις μπάντες (κ είναι περίεργο που δεν ασχολούνται πολλοί πια μ'αυτούς, χάρηκα με το θέμα σου). Δε βρήκα άκρη..Δε μπορείς ν'ακούσεις κ πολύ καλά γιατί ο Marshall χρωματίζει πολύ τον ήχο...Πάντως νομίζω κιθάρα με διπλούς (θυμάμαι ένα Ταυράκι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρωτα ειναι με PEAVEY T60,μετα το ειχε ριξει στις strat,προς το τελος επαιζε ταυρακια,καποια εποχη χρησιμοποιουσε αρκετα Mesa Boogie απο οτι θυμαμαι...(νομιζω Mark 3 ή 4)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ξερω το πρωτο τους cd ηταν ηχογραφημενο με ενα κεφαλι orange για ενισχυτη ,και  μια σαπια κιθαρα , απλα ηξερε πως να τα χειριστει :)  μετα ειχε mesa boogie ( ουτε εγω θυμαμαι ποιον ) και για distortion  απο τον mesa boogie και το mxr distortion+  (  μερικες φορες σε συνδυασμο των 2 ) + ενα wah . αυτα ξερω απο πηγες μου ελπιθζω να σε βοηθησα

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως μεγαλος  φαν των Τρυπων, προσπαθησα και γω σε καποια φαση να αποκωδικοποιησω των κιθαριστικο τους ηχο. Το συμπερασμα στο οποιο κατεληξα βεβαια ηταν πολυ πιο χρησιμο απο αυτο που αρχικα φανταζομουν...Δεν εχει σημασια με τι παιζεις, αλλα τι παιζεις και κυριως πώς το παιζεις... Τα παλικαρια ειχαν πολυ πολυ εξυπνες κιθαρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πρώτα live με Marshall όπως κ στα περισσότερα...είχαν ένα κόλλημα γενικά(άν σου αρέσει ο ήχος) ;)

Αλλά Τρύπες = Marshall  ;D

 

trypes 1984live (1) 'asximo oneiro'

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός άνθρωπος και εξαιρετικός μουσικός (βλ. με Θανάση Παπακων/νου, ή ακόμα και με Φλώρο Φλωρίδη).... ρώτα τον, μπορεί και να σου πει

http://www.myspace.com/babispapadopoulos

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Στα τέλη της δεκαετίας του '80 σε συναυλία τους στο Ρόδον έπαιζε με μια κιθάρα Peavey Τ60, ενισχυτή Roland JC-120 και ένα ProCo Rat. Αργότερα (αρχές προς μέσα 90s) τον έχω δει με μια Fender Telecaster με maple ταστιέρα (πιθανόν 52 Reissue). Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου