Προς το περιεχόμενο

Επιθεώρηση Εργασίας. Δουλεύουν ποτέ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ εδώ και 2 εβδομάδες να επικοινωνήσω με την επιθεώρηση εργασίας για να κάνω μερικές ερωτήσεις. Όλη την ημέρα βουίζει το τηλ τους και μετά τη 13.30 δεν το σηκώνουν. Ήθελα να ξερα, δουλεύει τιποτα σ'αυτό το πράμα που λέγεται Ελλάδα?

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτο το ανεκδιήγητο πράγμα που μου συμβαίνει και να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν από σας και τι έχεται κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Περνα απο τα γραφεια τους,σε διαβεβαιωνω οτι ειναι απο τα ελαχιστα κομματια του δημοσιου που ΟΝΤΩΣ δουλευουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τα λίγα που έχω ακούσει, η ΕΕ κόβει κ@λους όταν επέμβει σε μια εταιρία και βρει στραβές καταστάσεις

 

βέβαια ξέρω και εταιρία που κρατούσε εργαζόμενους ως αργά και κάποιο βράδυ τους είπε "τρέξτε εξαφανιστείτε, έπεσε σύρμα ότι έρχεται η ΕΕ"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνα απο τα γραφεια τους,σε διαβεβαιωνω οτι ειναι απο τα ελαχιστα κομματια του δημοσιου που ΟΝΤΩΣ δουλευουν.

 

+1. Ή τουλάχιστον ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ να κάνουν κάτι, αλλά αν οι εργοδότες μαθαίνουν ότι έρχεται επιθεώρηση (συνήθως "καρφωτή" από "μέσα") και κρύβουν τους εργαζόμενους στα... ψυγεία π.χ., οι επιθεωρητές δεν μπορούν να κάνουν και πολλά.

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και στο εργατικό κέντρο της περιοχής σου, συνήθως ξέρουν να σε συμβουλέψουν στα περισσότερα θέματα.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια ξέρω και εταιρία που κρατούσε εργαζόμενους ως αργά και κάποιο βράδυ τους είπε "τρέξτε εξαφανιστείτε, έπεσε σύρμα ότι έρχεται η ΕΕ"

 

Ξερω επιβεβαιωμενα πως εστιατοριο στη Νικητη Χαλκιδικης εκλεισε γιατι ενας επιθεωρητης εργασιας πηγε μεταμφιεσμενος ως διανομεας αυγων και τους επιασε ΟΛΟΥΣ τους εργαζομενους "μαυρους". Ρε τον Κλουζω!  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτο το ανεκδιήγητο πράγμα που μου συμβαίνει και να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν από σας και τι έχεται κάνει.

 

Προχώρα άφοβα, όπως σου προτείνει ο SF. Αν έχεις στοιχεία, το δίκιο σου θα το βρεις.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία 3-4 χρόνια η ΕΕ έχει μπλοκάρει απ'την πολύ δουλειά. Ειδικά φέτος γίνεται της κακομοίρας΄.

 

Πήγαινε μια βόλτα από κει να δεις. Τηλέφωνο και δημόσιο είναι ασύμβατες έννοιες, κάτι σαν να θες να βάλεις μέταλ ζώον σε Fender Champ  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω επιβεβαιωμενα πως εστιατοριο στη Νικητη Χαλκιδικης εκλεισε γιατι ενας επιθεωρητης εργασιας πηγε μεταμφιεσμενος ως διανομεας αυγων και τους επιασε ΟΛΟΥΣ τους εργαζομενους "μαυρους". Ρε τον Κλουζω!  ;D

 

αυτο μοιαζει  παραμυθι. δε χρειαζεται να ντυθει κατι για να τους "πιασει". μπορει να ντυθει ... πελατης. ποιος δηλαδη  θα τους αναγνωρισει αν μπει στο μαγαζι οπως εσυ κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αφήνουν τους πελάτες στην κουζίνα και την αποθήκη  ;)

 

Βέβαια δεν ξέρω αν η ΕΕ έχει έγκριση για να λειτουργεί "undercover".

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι ως πελατης σε χωρους εστιασης εχεις δικαιωμα να ελεγχεις την κουζινα. Ελεγχομενα βεβαια, δε μπορεις και να βαζεις δαχτυλο στη σουπα να δεις αν ειναι καλη :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου