Προς το περιεχόμενο

Αρκετά πια με τα Backing Tracks


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιλας για παιδια που κάθονται στο νοιζ 8 ωρες τη μερα ? ;)

Mιλάμε για αυτούς που μπορούν να παίξουν μουσική κάποιες συγκεκριμένες ώρες, συνήθως άτακτες, συνήθως άβολες...που η μουσική είναι χόμπυ και το γκρούπ όχι αυτοσκοπός

Στο Νoiz, μπορούμε να μπούμε απο τα γραφεία μας, από το Ιpod-Pad...

Και συνήθως στα γραφεία μας, δεν έχουμε μουσικά όργανα...(εγώ πάλι έχω ένα midi controller στο γραφείο..)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 263
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οχι

Αλλά μιλάω για μεγάλα παιδιά που έχουν μικρά παιδιά και μεγάλες υποχρεώσεις και τα άλλα παιδιά που παίζουν στην παιδική χαρά δεν τους παίζουν γιατί είναι μεγάλα παιδιά και όταν σπανίως συμφωνήσουν τι παιχνίδια μπορούν να παίξουν, τα μικρά παιδιά μαζί με τις μεγάλες υποχρεώσεις δεν τους αφήνουν.

 

Εχω και άλλα παραδείγματα μόνο με παιδιά. Ούτε μεγάλα, ούτε μικρά.

Εισαι Θ-Ε-Ο-Σ

+1 και στον marathon

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νεστορας λεει αυτα που λεει αλλα  παντα παρουσιάζει αξιοπρεπέστατα αυτα που ηχογραφούν

με τη μπάντα τους.

Πως αλλιώς θα ήταν τζέντλεμαν. ;)

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλάμε για αυτούς που μπορούν να παίξουν μουσική κάποιες συγκεκριμένες ώρες, συνήθως άτακτες, συνήθως άβολες...που η μουσική είναι χόμπυ και το γκρούπ όχι αυτοσκοπός

Στο Νoiz, μπορούμε να μπούμε απο τα γραφεία μας, από το Ιpod-Pad...

Και συνήθως στα γραφεία μας, δεν έχουμε μουσικά όργανα...(εγώ πάλι έχω ένα midi controller στο γραφείο..)

 

Φιλε μου marathon η καθημερινή δουλεια μου δεν εχει σχεση με μουσική. Δουλευω  9 ωρες

καθημερινα και παράλληλα εχω χρονο και για μελετη και για προβες και επίσης δουλευω

και ως μουσικος 2 φορες την εβδομάδα βράδυ.

Οταν καποιος θελει παντα βρισκει χρονο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά μιλάω για μεγάλα παιδιά που έχουν μικρά παιδιά και μεγάλες υποχρεώσεις και τα άλλα παιδιά που παίζουν στην παιδική χαρά δεν τους παίζουν γιατί είναι μεγάλα παιδιά και όταν σπανίως συμφωνήσουν τι παιχνίδια μπορούν να παίξουν, τα μικρά παιδιά μαζί με τις μεγάλες υποχρεώσεις δεν τους αφήνουν.

 

Και τότε τα μεγάλα παιδιά που μείναν μόνα τους και τα μικρά παιδιά κοιμούνται και οι υποχρεώσεις τους περιμένουν την άλλη μέρα να τους φάνε, βγάζουν από τη θήκη το παλιό τους το παιχνίδι, βάζουνε τους Skynyrd και για μία ώρα στο back και για αυτή την ώρα είναι παρέα με άλλους 7 και γλεντάν με την καρδιά τους.......

 

Δεν ζούμε όλοι την ίδια ζωή αγαπητοί.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καποιος θελει παντα βρισκει χρονο

Συμφωνώ, αλλά έλα που το ΣΚ (και ειδικά το καλοκαίρι), θέλει και το γκαζόν και οι φράκτες κούρεμα...600 λιγούστρα έχω γύρω-γύρω...ο καθένας μας έχει τις ανάγκες του...γι αυτό ο χρόνος μου για τη μουσική είναι άτσαλος, άβολος κλπ, κλπ...αυτό δεν με εμποδίζει να "συνθέτω" και να ευχαριστιέμαι τη μουσική, να "ερευνώ" τη μουσική τεχνολογία με τα DAW, vsts, samples..., να φτιάχνω όργανα... με εμποδίζει να δεσμεύω άλλους 3-4 να με περιμένουν να παίξω μουσική...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, αλλά έλα που το ΣΚ (και ειδικά το καλοκαίρι), θέλει και το γκαζόν και οι φράκτες κούρεμα...600 λιγούστρα έχω γύρω-γύρω...ο καθένας μας έχει τις ανάγκες του...γι αυτό ο χρόνος μου για τη μουσική είναι άτσαλος, άβολος κλπ, κλπ...αυτό δεν με εμποδίζει να "συνθέτω" και να ευχαριστιέμαι τη μουσική, να "ερευνώ" τη μουσική τεχνολογία με ατ DAW, vsts, samples..., να φτιάχνω όργανα... με εμποδίζει να δεσμεύω άλλους 3-4 να με περιμένουν να παίξω μουσική...

 

Πολυ τα κανεις και μια χαρα τα καταφερνεις.

:)

Σχολάω τωρα και παω στην προβα

Καλη συνεχεια σε ολους  ;) ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε βοηθήσω...Real Thing Γράφει στο Αμέρικα ο Alan Parker....και χτυπάει τη πόρτα (τηλέφωνο, email θα σε γελάσω) στον David Gilmour στην Αγγλία....David, γράψε μου 1-2 γρήγορα plz, Θέλω να ακούσω τη διαφορά με τη λογική του backing track.

Και εγένετο ολόκληρος δίσκος...και ο ακροατής δεν κατάλαβε τίποτις...

 

ε όχι και δεν κατάλαβε, η μπάντα συνήθως ξεχωρίζει  ;)

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε,

 

α. μουσική είναι καταρχήν αυτό που παίζεται μπροστά σου, μετά είναι τα cd, mp3 και λοιπά... κατεψυγμένα, τα δε MIDI είναι στην τροφική αλυσίδα μαζί με τις βουβουζελες :)

β. η μουσική είναι ομαδικό σπορ  8)

 

 

και για να επανέλθω on topic τα backing track που κι εγώ χρησιμοποιώ για να μην παρεξηγιομαστε είναι λίγο σαν εκείνες τις τσόντες που δε φαίνεται ο πρωταγωνιστής για να νομίζεις ότι είσαι εσυ

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να επανέλθω on topic τα backing track που κι εγώ χρησιμοποιώ για να μην παρεξηγιομαστε είναι λίγο σαν εκείνες τις τσόντες που δε φαίνεται ο πρωταγωνιστής για να νομίζεις ότι είσαι εσυ

 

 

Απόλυτα ακριβής τοποθέτηση. Συγχαρητήρια.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου