Προς το περιεχόμενο

soul-funk-jazz κομμάτι


metallicus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα γράφτηκε με roland juno g καθώς και με roland td-9 αποκλειστικά στο sequencer tou juno.Συχγωρείστε με για όποια προχειρότητα στο mixing έγινε σε 3 ώρες το κομμάτι :)Απλά ήθελα μερικές γνώμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ,εννοείται όποια πρόταση δεκτή!απλά είναι λίγο άσχημο που δν έχω γνωστό κιθαρίστα να γράψει και είναι λίγο πληκτροκρατούμενο το κομμάτι  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ,εννοείται όποια πρόταση δεκτή!απλά είναι λίγο άσχημο που δν έχω γνωστό κιθαρίστα να γράψει και είναι λίγο πληκτροκρατούμενο το κομμάτι  :(

 

Δεν πειράζει ειναι παρα πολυ ωραίο :)

Αυτος που πρεπει να κανεις ειναι σιγα σιγα να προσπαθείς να  δεσεις λογο καλύτερα τις

φράσεις σου με το ρυθμο.Βλέπω οτι σου αρεσει το lay back παίξιμο πολυ ωραια αλλα πρεπει να πέφτουν οι νοτες σου σωστά οχι ποτε λιγο πιο γρήγορα  και ποτε λιγο πιο αργά.

Κατα τα αλλα ειναι πάρα πολυ ωραιο

μπραβο σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν θελεις κιθαριστα, ισως μπορεσω να δοκιμασω κατι τωρα που εχω χρονο. Προσεξε ειπα "θελεις" και αυτο γιατι το κομματι οπως ειπε και ο theod δεν "χρειαζεται" κιθαρα, μια χαρα ειναι και μονο του, το αν θελεις ομως ΚΑΙ κιθαρα, ειναι αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν θελεις κιθαριστα, ισως μπορεσω να δοκιμασω κατι τωρα που εχω χρονο. Προσεξε ειπα "θελεις" και αυτο γιατι το κομματι οπως ειπε και ο theod δεν "χρειαζεται" κιθαρα, μια χαρα ειναι και μονο του, το αν θελεις ομως ΚΑΙ κιθαρα, ειναι αλλο θεμα.

 

ετσι μπράβο συλλογική προσπάθεια οργανωμένο έγκλημα :D :D :D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει το κομμάτι σου. Έχει αυτό το lounge-jazzy που είναι και της εποχής πολύ. Η ένστασή μου είναι όσον αφορά το συνεχές lead των πλήκτρων που κουράζει από κάποιο σημείο και μετά.

 

Μήπως θα ήταν καλύτερο να είναι προκαθορισμένα τα μέτρα του σόλο και τα υπόλοιπα να γεμίσουν με επαναλαμβανόμενα θεματάκια; Δεν ξέρω, μια ιδέα ρίχνω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις σας!Όντως χρειάζεται πιο επαναλαμβανόμενα θέματα jazzjoker και όσο με τους χρόνους έχεις δίκιο theod.Τώρα εάν θέλεις odis και έχεις χρόνο θα μπορούσες να δοκιμάσεις κάτι εννοείται!Να προσθέσω πως το κομμάτι γράφτηκε απευθείας βέβαια χωρίς καμία επεξεργασία και για αυτό έχει πρόβλημα με τους χρόνους.Το βασικό είναι να έπαιρνα κάποιες γνώμες για το κομμάτι για να δω εάν αξίζει να ασχοληθώ μαζί του γιατί πολλές φορές δν καταλαβαίνεις μόνος σου  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας εξωτικός χυμός  ( με λίγο μαυρο ρούμι μέσα  :P ), γυαλιά ηλίου, μαγιώ, ξάπλα σε μια αιώρα κάτω από 2 φοίνικες...

 

Μου άρεσε πολύ, μπράβο σου. Του αξίζει να του δώσεις μια πιο συγκεκριμένη δομή όπως είπαν και οι παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το chord progression είναι πάρα πολύ ωραίο και η τρομπέτα επίσης.

Πάσχει λίγο στα ρυθμικά μόνο.... η μπότα είναι off time και το παίξιμο των drums πάσχει γενικά και χαλάει το κομμάτι.

 

Kαλό θα ήταν να χρησιμοποιούσες ένα arranger σαν backing track και να σολάρεις από πάνω ή εφόσον θέλεις το td-9 ένα καλό drummer και μπασίστα.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου