Προς το περιεχόμενο

Diana Krall, jazz πιανίστρια...


Macubert

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απευθύνομαι σε jazz-όφιλους...

Δε ξέρω για σας, πάντως εγώ δεν έχω ξαναδεί γυναίκα (ή και άντρα) με τετοιες δυνατότητες (πιάνο, σύνθεση, φωνή, ομορφιά ;D ...όλα μαζί).

Αυτή είναι η μαγία της μουσικής!...

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθύνομαι σε jazz-όφιλους...

Δε ξέρω για σας, πάντως εγώ δεν έχω ξαναδεί γυναίκα (ή και άντρα) με τετοιες δυνατότητες (πιάνο, σύνθεση, φωνή, ομορφιά ;D ...όλα μαζί).

Αυτή είναι η μαγία της μουσικής!...

Επειδή την έχω δεί live, αλλά έχω δεί και την Aziza (δις)...νομίζω ότι ότι υπερβάλλεις...απλά είναι λίγο πιο όμορφη

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυχερος ο κοστελος, αλλα μαλλον ατυχοι εμεις που δεν θα τους δουμε απο οτι ακουγεται....!

 

το αγαπημενο μου παντως απο κραλ, ειναι μια διασκευη σε γουειτς!

 

Diana Krall - Temptation : Montreal Jazz Festival 2004 Live

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθύνομαι σε jazz-όφιλους...

Δε ξέρω για σας, πάντως εγώ δεν έχω ξαναδεί γυναίκα (ή και άντρα) με τετοιες δυνατότητες (πιάνο, σύνθεση, φωνή, ομορφιά ;D ...όλα μαζί).

Αυτή είναι η μαγία της μουσικής!...

 

Ναί. Είναι από τις λίγες (λευκές) γυναίκες με φωνητικά Contralto. Και οι ικανότητες της στο πίανο είναι εκπληκτικές.

 

@audiokostas  :D ;)

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα εξαιρετικη...την παρακολουθω αρκετο καιρο και εχω σχεδον ολες της τις δουλειες.

 

Αξιζει να την ψαξουν οσοι δεν την ξερουν.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την γνωριζουμε,την θαυμαζουμε και την ακουμε την κυρια.

 

Στο συγκεκριμενο θεμα νομιζω θα αξιζε η αναφορα και σε καποια αλλη κυρια,τη Norah Jones

 

Norah Jones Live Dont Know Why

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πετάξω την βόμβα και θα φύγω.

 

Λόγω και του πρότερου audiophile βίου μου (που έχουν όλοι ψύχωση με τις σύγχρονες ηχογραφήσεις jazz γυναικείων φωνών), η Krall μου είναι γνωστή εδώ και πολλάαα χρόνια.

Την έχω δει (σε βίντεο) και ακούσει μάλλον όλη τη δισκογραφία της με εξαίρεση τον τελευταίο δίσκο της

Δεν μπορώ να πω πολύ γλυκιά, όμορφη κοπέλλα με πολύ γλυκιά φωνή και καλή πιανίστρια..........

ΑΛΛΑ

τη βαριέμαι ασύστολα πλέον. Μετά από αρκετή ακρόασή της λίγο παθαίνεις κάτι μεταξύ λοβοτομής και υπεργλικαιμίας. Αδιάφορα γλυκιά. Και όταν έξω είχαν πάθει όλοι οι δήθεμ τάχαμ ιντελεκτουέλ, γκαγκά μαζί της, ήμουν σαφής στις απόψεις μου. Overrated.&-

 

Θα την ξανάκουγα ; Σαφέστατα. Ως background και όχι επί τούτου.

 

Αλλά είμαι στριμένος και από μουσική είμαι σκράπας οπότε μη με παίρνετε και πολύ στα σοβαρά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου