Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μπρατσου σε strat


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω μια no naem φθηνιαρικη ελεεινή κινέζικη stratocaster και θέλω σιγά σιγα να την φτιάχνω για να αποκτήσει αξοπρεπή ήχο.σκεφτηκα να αρχίσω απο το μπράτσο και εχω καποιοες ερωτήσεις:

1. Μηπως να αλλάξω για αρχή μαγνήτες?

2. πόσο κανει ενα καλό μπράτσο?προτιμώ maple. που θα αγοράσω ενα

3. Πως να το βάλω?μπορώ μόνος μου? σε τεχνίτη?

4. θελω και καινούυργια κλειδιά?βασικα θελω αλλα ποσο θα στοιχίσουν κα ιπώς θα τα βάλω μπορώ μονος μου?

σε έναν τεχνίτη πόσο θα πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι πολλά αυτά που θέλεις να κάνεις και καθένα από αυτά κάνει περισσότερα από ότι όλη η κιθάρα σου. Μήπως να πήγαινες σε ένα άλλο όργανο εξ αρχής;

Σκέψου ότι οι μαγνήτες ένα καλό φτηνό set με χαρακτήρα θα σου έρθει γύρω στα 100 Ευρώ ή αν συμβιβαστείς πολύ στα 50¤.

Ένα αξιοπρεπές maple μπράτσο σίγουρα πάνω από 100¤. Κλειδιά γύρω στο 60 ¤ και θέλεις και τεχνίτη με εργατικά... ξεπερνάς τα 300¤. Με 458 + 25 metaforika παίρνεις μια Fender Mexico THomann Special από Thomman [www.thomman.de] και έχεις Texas Special και ένα όργανο που θα σου δώσω αν μη τι άλλο αξιοπρεπή ήχο [όχι τον super duper wow αλλά αξιοπρεπή ήχο].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την θέλω σαν βασική. απλά λέω σιγα σιγα να την φτιαχνω κα ιστο τέλος να εχω μια καστομ sotoman strat.με τα 300 ευρώ όμως θα χω πολύ καλύτερο ήχο απο μια στρατ μεξικο με ολα μαμισια.θα χω βασικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλάξεις μπράτσο μην είσαι σίγουρος ότι θα ταιριάζουν οι τρύπες, εκτός αν πάρεις ένα χωρίς...

 

Αυτή θα είναι και η καλύτερη 'μετατροπή',γιατί δεν θα μεταβάλει μεν τον ήχο που ακούς (λίγο ίσως) αλλά θα μπορείς να παίζεις άνετα. Ειδικά αν είναι στο ίδιο πάνω κάτω radius με την 'κύρια' κιθάρα σου.

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου