Προς το περιεχόμενο

Εμβασμα στο thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

 

Γνωριζω οτι το noiz δεν ειναι για αυτες τις δουλειες,αλλα μηπως γνωριζει κανενας,αν στην πληρωμη με εμβασμα υπαρχει χρεωση (εκτος απο αυτα που θα πληρωσω στην ελληνικη τραπεζα)και απο την γερμανικη τραπεζα στην οποιο θα πανε τα χρηματα ?

 

Εθεσα το ιδιο ερωτημα και στο thomann πριν καμια εβδομαδα,αλλα μιας και δεν ελαβα απαντηση ακομα ειπα να ρωτησω και εδω !

 

ευχαριστω !!!

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Γνωριζω οτι το noiz δεν ειναι για αυτες τις δουλειες,αλλα μηπως γνωριζει κανενας,αν στην πληρωμη με εμβασμα υπαρχει χρεωση (εκτος απο αυτα που θα πληρωσω στην ελληνικη τραπεζα)και απο την γερμανικη τραπεζα στην οποιο θα πανε τα χρηματα ?

 

Εθεσα το ιδιο ερωτημα και στο thomann πριν καμια εβδομαδα,αλλα μιας και δεν ελαβα απαντηση ακομα ειπα να ρωτησω και εδω !

 

ευχαριστω !!!

Μια φορα ψωνισα  απο τον Γερμανο.Πληρωσα μεσω Alpha Bank με εμβασμα και είχε χρεωση την οποια δεν θυμαμαι..αλλα δεν ξεπερνουσε τα 15 ευρω.

Αγορασα προϊοντα αξιάς 700 ευρω συνολικα.Δεν ξερω αν παιζει ρολο. Και ελπιζω να βοηθησα.Καλημερα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15Ε χρέωση για έμβασμα 700Ε μου φαίνεται λίγο...

 

πάντως αν κάνεις τη μεταφορά με e-banking θα έχεις ελάχιστη ως καθόλου χρέωση

λίγο ή πολύ περίπου εκεί ήταν..έτος αγοράς το 2007...μάλλον έχουν αλλάξει  ???

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα ψωνισα  απο τον Γερμανο.Πληρωσα μεσω Alpha Bank με εμβασμα και είχε χρεωση την οποια δεν θυμαμαι..αλλα δεν ξεπερνουσε τα 15 ευρω.

Αγορασα προϊοντα αξιάς 700 ευρω συνολικα.Δεν ξερω αν παιζει ρολο. Και ελπιζω να βοηθησα.Καλημερα.

ναι η alpha bank τοσο χρεωνει για να κανεις εμβασμα σε λογαριαμο.αλλα αυτο που θελω να μαθω εγω ειναι αν υπαρχει και χρεωση απο την τραπεζα που θα πανε τα χρηματα ?

 

δηλαδη αν εγω κανω καταθεση 100 ε πχ και στην τραπεζα στη γερμανια κρατανε καποια χρηματα τοτε το ποσο που θα παρει ο thomann θα ειναι μικροτερο απο αυτο που κωστιζουν τα πραγματα

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο ή πολύ περίπου εκεί ήταν..έτος αγοράς το 2007...μάλλον έχουν αλλάξει  ???

 

πριν περίπου 3 χρόνια πήγα να κάνω έμβασμα στη eurobank προς γερμανία για περίπου 35Ε, μου ειπαν πως το κόστος θα ήταν πολύ κοντά στο ποσό του εμβασματος (!!)

 

ναι, χρεώνει και η παραλήπτρια τράπεζα  (υπάρχει τράπεζα που να σε έχει στο χέρι και να μη σε χρεώσει;), συνεννοείσαι με τον πωλητή ποιος θα "φάει" αυτό το κόστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν περίπου 3 χρόνια πήγα να κάνω έμβασμα στη eurobank προς γερμανία για περίπου 35Ε, μου ειπαν πως το κόστος θα ήταν πολύ κοντά στο ποσό του εμβασματος (!!)

 

ναι, χρεώνει και η παραλήπτρια τράπεζα  (υπάρχει τράπεζα που να σε έχει στο χέρι και να μη σε χρεώσει;), συνεννοείσαι με τον πωλητή ποιος θα "φάει" αυτό το κόστος

ε τοτε θα παω να βγαλω μια prepaid για να τελειωνει η υποθεση !

 

(αφου εγραψα αυτο το μυνημα πηγα στην alpha bank,για να βγαλω την συγκεκριμενη προπληρωμενη καρτα και μου ειπαν οτι πλεον η alpha bank δεν εκδιδει την συγκεκριμενη καρτα  :o  ακου εκει περα  >:()

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω αρκετό καιρό αγορες απο thomann και μεταφέρω τα χρήμστα μέσω winbank της Πειραιώς . επιλέγω να χρεώνομαι μόνο με τα έξοδα της δικής μου τράπεζας και δεν έχει υπάρξει ποτέ πρόβλημα .

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ συνεννοεισαι με κανεναν για τιποτα.

Πειραιως 13 ευρω εξοδα εμβασματος και τελος.

Το αμα αυτα θα τα μοιραστει η ελληνικη με τη γερμανικη ή οχι δεν σε αφορα,προβλημα τους. Εσυ αυτα πληρωνεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ συνεννοεισαι με κανεναν για τιποτα.

Πειραιως 13 ευρω εξοδα εμβασματος και τελος.

Το αμα αυτα θα τα μοιραστει η ελληνικη με τη γερμανικη ή οχι δεν σε αφορα,προβλημα τους. Εσυ αυτα πληρωνεις. ;)

Πρεπει να εχω και λογαριασμο στην τραπεζα στην οποια θα κανω το εμβασμα ? (στην πειραιως στην συγκεκριμενη περιπτωση)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου