Προς το περιεχόμενο

Μετρητής ακουστικής δωρεάν


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και βρίσκομαι στην διαδικασία να φτιάξω δικό μου στούντιο με διαφορετικούς χώρους για πρόβα/ηχογραφήσεις (35τ.μ) και δωμάτιο ελέγχου (15τ.μ. και κάτι), μπήκα και εγώ στο χορό να ψάχνω για τα κατάλληλα υλικά και πως να κάνω τις κατάλληλες μετρήσεις.

 

Ψάχνοντας κάταφερα και βρήκα έναν πάρα πολύ χρήσιμο μετρητή ο οποίος είμαι σίγουρος οτι θα φανεί χρήσιμος σε πολλούς ή έστω ένας καλός οδηγός για να μπείτε στη φιλοσοφία της ανάγκης μετρήσεων.  ΑΑΑΑΑΑΑ  και είναι τσάμπα  :o

 

http://www.mh-audio.nl/user/acoustic%20calculator.asp

 

 

Όπως προτείνει και η εταιρεία, ο μετρητής δεν μπορεί να αντικαταστήσει πραγματικές μετρήσεις.

 

Ελπίζω σύντομα να ολοκληρώσω το εγχείρημα αυτό και με τις πρέπουσες φωτογραφίες (με σαγιονάρα στο φόντο) να σας δείξω τι επετεύχθει και εννοείται να σας καλέσω να όλους να τζαμάρουμε μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βρίσκομαι στην διαδικασία να φτιάξω δικό μου στούντιο με διαφορετικούς χώρους για πρόβα/ηχογραφήσεις (35τ.μ) και δωμάτιο ελέγχου (15τ.μ. και κάτι), μπήκα και εγώ στο χορό να ψάχνω για τα κατάλληλα υλικά και πως να κάνω τις κατάλληλες μετρήσεις.

 

Ψάχνοντας κάταφερα και βρήκα έναν πάρα πολύ χρήσιμο μετρητή ο οποίος είμαι σίγουρος οτι θα φανεί χρήσιμος σε πολλούς ή έστω ένας καλός οδηγός για να μπείτε στη φιλοσοφία της ανάγκης μετρήσεων.  ΑΑΑΑΑΑΑ  και είναι τσάμπα  :o

 

http://www.mh-audio.nl/user/acoustic%20calculator.asp

 

Αδερφέ, κλασικά πράγματα. μικροφωνο, ηχεία, γεννητρια συχνοτήτων, ροζ θόρυβος και με το αντίστοιχο μηχανιματάκι θα πάρεις το καλύτερο αποτέλεσμα για το πού να βάλεις ενισχυτές, ηχεια κλπ κλπ για την καλύτερη ακούστική  ;)

 

Όπως προτείνει και η εταιρεία, ο μετρητής δεν μπορεί να αντικαταστήσει πραγματικές μετρήσεις.

 

Ελπίζω σύντομα να ολοκληρώσω το εγχείρημα αυτό και με τις πρέπουσες φωτογραφίες (με σαγιονάρα στο φόντο) να σας δείξω τι επετεύχθει και εννοείται να σας καλέσω να όλους να τζαμάρουμε μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου