Προς το περιεχόμενο

Do I Wanna Know (Arctic Monkeys cover) - Katerine Duska


marilazi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν παιδιά, ωραία πήγε το τραγούδι και το βίντεο, καλόγουστο θα σας έλεγα.

 

Έχετε πιάσει αρκετά καλά το vintage style retro κλπ, πολύ καλή προσπάθεια, υπάρχει όμως κάτι που ενοχλεί κατά την ταπεινή μου άποψη.

 

Πιστεύω λοιπόν ότι οι στίχοι δηλαδή τα λόγια ''καταλαμβάνουν'' αρκετό χώρο στο τραγούδι και δεν το αφήνουν να ''αναπνεύσει'', με συνέπεια να γίνεται λίγο κουραστικό και αγχωτικό.

Χρειάζεται λιγότερα μέτρα στίχοι ,ως επίσης και κάποιο χώρο για σκέτη μουσική(μέτρα χωρίς λόγια) ούτως ώστε να μην χαθεί η ομορφιά του. ;)

 

Φιλικά Σωτήρης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμόμουν το τραγούδι απ τους μάνκις και το άκουσα μετά.

 

Προσωπικά θεωρώ το στυλ κάπως πλαδαρό, δήθεν και ψευτοκουλτουριάρικο σε στυλ Νουβελ Βαγκ κλπ .

Η επιλογή της ενορχήστρωσης, το ασπρόμαυρο, ο χώρος, το όλο στήσιμο σε συνδυασμό.

 

Αν κάτι είναι μοναδικό-και δεν το λέω με σεξιστική διάθεση- είναι η κοπέλα που τραγουδά. Έχει τη φάτσα και τη φωνή μιας ντίβας- ίσως και να το αισθάνεται- μόνο που το βγάζει λάθος ντυμένη σ' αυτό τον αχταρμά κουρελιών και τα ορειβατικά πέδιλα.

 

Για τους υπόλοιπους μουσικούς δεν έχω να πω κάτι πλην του ότι στέκεστε υπέροχα σαν μουσικοί και νομίζω πως είστε ικανοί μαζί και με τη κοπέλα για πολλά πράγματα.

 

Εύχομαι και ελπίζω η γνώμη μου να γίνει αντιληπτό πως δεν έχει καμιά πρόθεση να σας μειώσει, απλά να σας ενθαρύνει για κάτι καλύτερο...................πάντα σύμφωνα με τη προσωπική μου αισθητική, η οποία δεν αποτελεί γνώμη ειδικής βαρύτητας ατόμου ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε η εκτέλεσή σας!

 

Ήταν αρκετά διαφορετική από την αυθεντική και με μια Amy Winehouse πινελιά.

Η φωνή της κοπέλας μου άρεσε πολύ όπως επίσης και η λιτή ενορχήστρωση που επιλέξατε.

 

Μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική διασκευή. Ξεχώρισα κιθάρα (τρομερό δεξί) , και υπέροχη φωνή. Εάν ήμουν στην Ελλάδα, θα ήθελα πολύ να σας δω live. Η γενικότερη αισθητική του video ταιριάζει αρκετά στο ύφος της διασκευής και μεταφέρει ένα live κλίμα, το οποίο μου άρεσε επίσης :).

 

Και πάλι μπράβο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το κορίτσι που τραγουδά έχει ένα πολύ όμορφο στόμα.Είναι το πρώτο πραγμά που πρόσεξα γιάυτό το λέω πρωτό.Εχει και ωραία φωνή αλλά καπού θέλει να το πάει και αυτό με χάλασε γιατί πρωτότυπα είναι ένα πολύ όμορφο κορίτσι(με άθλια ρούχα όπως είπε και ο παραγκας,χαθήκαν τα φορέματα ,σου πάνε και γυρίζεις και κλιπ)λοιπόν τέλος με την τραγουδίστρια.Το τραγούδι μια χαρά ήταν,αρκετά winehouse αλλά καλό.Πιστέυω από ότι άκουσα ότι μπορείτε και καλύτερα.Το κορίτσι είναι σούπερ συν άρα προσπαθήστε και να βγαίνει όμορφα και πρωτότυπα και την πήρατε την παρτίδα.Αυτά.Μου άρεσε!!

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το κομμάτι (το original) δεν το ξέρω, αλλά μια χαρά μου ακούστηκε (αν το άκουγα π.χ σε ένα ξενοδοχείο, θα μου άρεζε).

 

Το video είναι καλογυρισμένο και ωραίος ο χώρος.

 

Θα συμφωνήσω με τους ανωτέρω, εντελώς λάθος το ντύσιμο της τραγουδίστριας (από τη στιγμή που μιλάμε για video ή και για live μοιραία το μάτι πέφτει και σε αυτά,).  

 

Πολύ ωραία γενικά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε ολο το πακετο... μουσικοι, τραγουδιστρια, ατμοσφαιρα.

Θα ηθελα πολυ να σας ακουσω σε κατι δικο σας αναλογου υφους.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου