Προς το περιεχόμενο

Μια προσπάθεια ακόμα σε ύφος jazz.


metallicus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλησπέρα άλλη μια προσπάθεια σε ύφος jazz αυτήν την φορά με drum machine,στο roland juno g και πάλι.Να σημειωθεί ότι πάλι το κομμάτι έγινε σε 2 ώρες οπότε συγχωρείστε με για τυχόν λάθη και ατέλειες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς να κάτσω και να φτιάξω πιο οργανωμένα κομμάτια? Το χω σκεφτεί αλλά βαριέμαι γαμότι την διαδικασία του μαστερινγκ/mixing..  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να λέω ότι δεν είναι ωραίο, το προηγούμενό σου μου άρεσε περισσότερο.

 

Εννοείς να κάτσω και να φτιάξω πιο οργανωμένα κομμάτια? Το χω σκεφτεί αλλά βαριέμαι γαμότι την διαδικασία του μαστερινγκ/mixing..

 

Σε καταλαβαίνω (κι εγώ μέγας τεμπέλης) αλλά μας αρέσει δε μας αρέσει, οι ολοκληρωμένες δουλειές δείχνουν πολύ περισσότερο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απ τον βιαστικο ηχο της παραγωγης εννοω να κατσεις να μελετησεις τζαζ κ φρασεολογια για σολο κτλ.

 

Τωρα εδω περα απ την μιντιλα γινεται κ ενορχηστρωτικα αχταρμας κ σε επιλογη νοτών κ παιξιμο αυτων.

 

Παντως εχει προοπτικη η μελετη σου γιατι εχεις καποια σημεια κ ιδεες ενδιαφερουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα οκ ευχαριστώ για την γνώμη σου!Ήταν ολίγον βιαστικό όντως αλλά θα το διορθώσω αν είναι θα το κάνω πιο συγκροτημένο.Καλά η μιντίλα παίζει να είναι και λόγω ποιότητας mp3,το audio ακούγεται πολύ καλύτερα και οι νότες ξεχωρίζουνε πολύ περισσότερο.Θα κοιτάξω και τα σόλο αν και δν προσπάθησα να κάνω σόλο η αλήθεια είναι,πιο πολύ jamming έγινε.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ μου άρεσε αρχικά,στη συνέχεια  με ενόχλησε  το ανακάτεμα των ήχων, νομίζω ότι κάπου υπάρχει μια υπερβολή. Αν το "ξεφορτώσεις" κάπως, θα ακουστεί πολύ καλύτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου