Προς το περιεχόμενο

επιλογη νεου σετ!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην καλησπερα στην παρεα!!!!

 

Ειναι το πρωτο μου μυνημα στην διαδυκτιακη αυτη παρεα, οποτε καλη αρχη να χουμε :)

 

εχω μια premier του 93' που αγορασε ο πατερας μου ( μιας και ηταν και εκεινος ντραμερ )

απο την αγγλια.

καλο κομματακι αλλα το βαρεθηκα λιγο να πω την αληθεια, χαλασε και το πιασιμο των rims του ταμπουρου....και το εχω με πατεντα οποτε καταλαβενετε ηχο καπως μουφα.

 

τεσπα.....παμε παρακατω

 

αρχικα κοστος περιπου μεχρι 2000-2500 με ταμπουρο.

 

το θεμα ειναι φυσικη η ηλεκτρονικη

 

ελεγα για το dtxtreme iii το απλο οχι το special , η κανα td9 special

 

απο φυσικες σκευτομουν κατι σε tama ή yamaha.

κατι σαν το performer birch πχ ή το maple.

 

η κατι πιο ακριβο σε μεταχειρισμενο οπως το aok custom yamaha ή bubinga tis tama πχ

 

παιζω ημιεπαγγελματικα ετσι για την ιστορια ( εκδηλωσεις , γαμους , γιορτες πολιτισμου και ετσι ) δευτερη επαγγελματικη διοδος δλδ.

 

το σετακι το θελω καλο ετσι και για τα γουστα μου

 

 

σασ επριξα το ξερω αλλα παιδια ειμαι πολυ μπερδεμενος στην επιλογη  μου

 

HELP ME PLZZZZZZZ!!!!!! :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα φίλε.... στα λεφτά που δίνεις παίρνεις πολύ αξιόλογο σετ!

αλλά συνυπολογίζεις στο κόστος και πιάτα?? hardware??

εφ'όσον η επιλογή είναι ή τάμα ή γιαμάχα,θα σου πρότεινα μιας και είναι σε προσφορά στον νάκα την οακ κάστομ. Για μένα έχει πολύ all around ήχο,ιδανικό για τα πάντα και απίστευτο οταν περνάς και μικρόφωνα... Από την άλλη,απο τάμα θα κοίταζα σταρκλάσσικ maple,που είναι πολύ δυνατό σετ.. Τα 2 αυτά σετ δεν έχουν και πολλά κοινά στον ήχο,γι'αυτό πήγαινε και άκου για ν'αποφασίσεις.. Ωστόσο σε αυτά τα λεφτά θα σου πρότεινα να δεις και μερικά σετ της pearl. Masters custom, birch ή maple. Η επιλογή και πάλι θα πρέπει να γίνει με βάση τ'αυτιά σου. Αυτά από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τιμη εινια χωρις πιατινια βεβαια  8) τωρα αν βρεθειι κατι αξιολογο με hardware βασικα σε μεταχειρισμενο πιο πιθανο δεν θα ελεγα και οχι ;D

 

για pearl που ανεφερες βρηκα εδω ροδο μια master custom mmx 22,8,10,12,16 και 14χ5,5 ταμπουρο μαζι με το ρακ τους και αρκετα καλουδια απο πιατινια και βασεις  3000 €

 

ειναι δυσκολο εδω να βρω να ακουσω ηχο απο τυμπανα και γι'αυτο ζηταω γνωμες να δω περιπου τι παιζει. φυσικα πρεπει να ακουσω αλλα ασ καταληξω σε καποια κομματια και μετα μπορει να ανεβω κανα 3ημερακι αθηνα να κανω μια βολτα.

 

παιδια βοηθεια δωστε!!!!!!

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε κ λεμε.

 

Με τα λεφτα που δινεις παιρνεις τυμπανα τουμπανα. παμε

 

Pearl : Ααγκωτο masters custom MCX, φοβερη ποιοτητα κατασκευης κ hardware, πανεμορφα χρωματα, πολυ μεγαλο value for money. Πενταρι σετ με λιγοτερο απο 2 χιλ και απο ελλαδα (ονοματα δε λεμε)

 

Tama : Εδω χτυπας τη σειρα starclassic B/B που ειναι birch bubinga. Παλι πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης hardware και ωραια χρωματακια. πενταρι σετ με κανα 2 χιλιαρο παλι. Για starclassic maple η starclassic bubinga η τιμη ανεβαινει δυσαναλογα κατα τη γνωμη μου

 

Καλη περιπτωση επισης αν εισαι παραδοσιακος τυπος κ δε γουσταρεις japan taiwan china κλπ, τα αμερικανικα gretch new classic. Πολυ καλα maple τυμπανα με κανα 2χιλιαρο για πενταρι σετ

 

YAMAHA - Sonor - DW θεωρω οτι ειναι για πολυ φραγκατους τυπους κ οτι προσφερουν αναλογικα πολυ λιγοτερα απο αυτο που κοστιζουν. Εξαιρετικα τυμπανα αλλα αδικαιολογητα ακριβα.

 

Αυτα. Εγω στη θεση σου αυτο που εκανα ηταν να παρω ενα σετακι pearl MCX το οποιο γ@μ@ει και δε ρωταει.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για pearl που ανεφερες βρηκα εδω ροδο μια master custom mmx 22,8,10,12,16 και 14χ5,5 ταμπουρο μαζι με το ρακ τους και αρκετα καλουδια απο πιατινια και βασεις  3000 €

 

άμα είναι σε καλή κατάσταση,όχι δηλ με σκουριασμένα στεφάνια,πολλές γρατσουνίες και γενικά κακομεταχειρισμένο,θα στο συστήσω ανεπιφύλακτα... πόσο μάλλον αν και το hardware βρίσκεται σε καλή κατάσταση αλλά και τα πιάτα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επιστρεφω

 

ψαχνω για κανενα καλο σε μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση αλλα τπτ.....

τα καινουρια κατω απο 3κ σκοθρο να μασ βγει η φαση με hardware.....

 

οποτε με βλεπω να ξαναγυριζω στην λυση της ηλεκτρονικης.

θα βρω ελπιζω κατι αξιολογο σε ηχους.

 

ακουω γνωμες αναμεσα σε dtxtreme iii standar VS roland td9 special

 

και τα 2 παιζουβ στην ιδια τιμη απλα το το δευτερο συγκρινετε με την explorer tis yamaha.

 

 

μικροφωνικη και ηχεια υπαρχουν , οποτε np με θεμα ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χτες που ρώτησα στο drumstore για ένα σετ mmp [η νέα έκδοση των mmx] με 2 τομς 2 βαθειά κάσα κ ταμπούρο μου είπαν 2.500 ε μετρητά χωρίς hardware.

 

Pearl masters premium maple???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2box drum it five

 

όλα τα pads mesh head και hi-hat σε κανονική βάση...Είναι στα ίδια λεφτά  με τα kit που προανέφερες...

 

παιδια επιστρεφω

 

ψαχνω για κανενα καλο σε μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση αλλα τπτ.....

τα καινουρια κατω απο 3κ σκοθρο να μασ βγει η φαση με hardware.....

 

οποτε με βλεπω να ξαναγυριζω στην λυση της ηλεκτρονικης.

θα βρω ελπιζω κατι αξιολογο σε ήχους.

 

ακουω γνωμες αναμεσα σε dtxtreme iii standar VS roland td9 special

 

και τα 2 παιζουβ στην ιδια τιμη απλα το το δευτερο συγκρινετε με την explorer tis yamaha.

 

 

μικροφωνικη και ηχεια υπαρχουν , οποτε np με θεμα ηχου.

2box_drumpads.jpg.36408e1911e02ace128e6838e3cd9a76.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου